Čo má spĺňať antikoncepcia?

27. nov 2020

Ahoj....nemám sa s kým poradiť...a nemám ani žiadne skúsenosti ohľadom HAK...
Mám 20 rokov chcem si ísť dať predpísať HAK k mojej gynekologičke...
Chcela by som HAK s ktorej sa nepriberá vyčistí pleť a keby sa prsia zväčšili nebránim sa🤣..

Moja otázka znie pýtala sa Vás dr akú predstavu máte o HAK?
Čo by mala spĺňať?(ako som už vyššie spomínala)

Alebo jednoducho sa nepýta a len nasadí nejaký druh (samozrejme asi až po testoch?)
Neviem či môžem tieto požiadavky spomenúť u dr nechcem sa zhovadiť,že mi povie no tak to si vlastnosti HAK neurcujete vy... atď....

A ešte by som mala chcela spýtať ako je to a menštruáciou...chodí každý mesiac?
Ďakujem

littlefiona
27. nov 2020

Ahoj, ja som od 19r. brala Diane35, kvôli akné a krásne mi vyčistila pleť, pribrať som nepribrala a prsia bohužiaľ nenarástli, ale táto HAK je už zakázaná a nepredáva sa, myslím, že kvôli tomu, že spôsobovala v malých prípadoch embóliu. Posledné dva roky som brala Belaru, pleť super, nepriberala som, menzes v 7 dňovej prestávke chodil vždy. Určite si naštuduj príbalový leták, ak máš hnačky, alebo zvracanie, oslabuje sa účinok HAK.

littlefiona
27. nov 2020

A jasné, že kľudne povedz gynekológovi, akú predstavu o HAK máš, ak máš akné napríklad a nastaví ti správnu. Len musíš rátať s tým, že ti hneď prvá nesadne možno. Treba hlavne vydržať brať aspoň tri mesiace, ja som pri Belare prvé tri mesiace mala medzi špinenie, ale telo si po urcitom čase zvykne.

ovaaa
28. nov 2020

U mna topka mercilon.