Bolesti nôh z antikoncepcie

puncovyrez
6. jan 2013

Ahojte. Po mesiaci uzivania antikoncepcie ma začali bolieť nohy. Väčšinu večer v oblasti lytok zozadu, a kolien. Nie je to az taka strasna bolest, ale predtym som to nemala. Teraz som začala druhy mesiac.. Piaty deň. Som si istá že je to z toho. Teraz neviem či mam dobrať blister aby som si nerozhadzala cyklus alebo okamzite to prestat jest :(, citala som nieco o tromboze... A mam z toho strach. Navyse aj vela fajcim a cely den sedim na zadku v praci. Poradte. Dakujem.

stardust
6. jan 2013

zeby sa hlasili ku slovu krcove zily?

janinah
6. jan 2013

@puncovyrez je ti jasné ako riskuješ? kopa rizikových faktorov ... hak o.i. vplýva na pečeň,pankreas a CIEVY,len si to málokto dá do súvisu /nie môj názor,ale môjho príbuzného gynekologa/,poznám dievčinu,ktorá v 21r. skončila s náhlou cievnou mozg.príhodou kvôli hak....máš rozum a len jedno zdravie,rob ako myslíš 😒

sendy182
6. jan 2013

@puncovyrez uff ...ahoj ........antikoncepcia sa rovná zákaz fajčenia.............prečítaj si prosím príbalový leták............vysoký výskyt trombózy........nepoučil ťa gyn.lekár?............skús sa poradiť o inej ochrane.......... 😉

dvekacicky
6. jan 2013

@puncovyrez moja zlata a mas krvne testi v poriadku? 🙂 ja tiez som fajcila a brala antikoncepciu a to som nemala ☹ ,pretoze su spolu nepezpecne,mna boleli nohy aj hlava tak castejsie, a jedneho pekneho dna neprestala ☹ ☹ ☹ ,nikto ma neupozornil,ze to je velmi nebezpecne je to akokeby si zapila antibiotika s vodkou,bola som 3tyzdne v nemocnici,nevedeli ako je mozne ze ma ta hlava boli nonstop a preco,az nakonic zistili,ze som brala antikoncepciu a som fajcila,poviem ti je zazrak ze este ziem,odpuhla mi hlava ☹ tak ti vrelo odporucam aby si isla gynekologovi 🙂

stardust
6. jan 2013

mne sa tiez pohorsili krcove zily, ked som zacala brat antiku. Lekarka hovorila, ze to je v poriadku, len sa mam viac hybat. Velmi rychlo som vysadila antiku, pokusat osud nebudem.

janinah
6. jan 2013

@stardust dobre si urobila,sú to tvoje nohy,nie lekárkine

stardust
6. jan 2013

@janinah samozrejme, ja si ponesiem nasledky, nie ona.

sarafortuna
7. jan 2013

@puncovyrez , ja som na základe podobných symptomov išla na hematologiu a potvrdil sa trombofílny stav - čiže zvýšené riziko na trombózu. ZAKAZ antikoncepcie na celý život.
Chod k praktickej alebo ku gyndoške, nech ťa pošlú na hematologiu - výsledky trvajú dosť dlho.
Kedže fajčíš a máš sedavú robotu - myslím, že je to "ruská ruleta" s tvojim zdravým a životom.
Nie je to sranda 😅 😅 😅 😅 .

saska.t
7. jan 2013

po HAK som mavala v noci krce v nohacch, takze som zmenila znacku a uz to bolo ok, rozhodne bez za lekarom, nech ti ju vymeni a urobi krvne testy 😉

sorciera24
7. jan 2013

@puncovyrez ako sorry, ale mas taketo problemy (zrele na trombozu), do toho fajcis a veselo si papkas HAk? ja toto nikdy nepochopim, ako moze niekto takto hazardovat so svojim zdravim...!?...som ja blba? 😕

zvedavamt
7. jan 2013

Tak ak ti potvrdia trombozu, ozvi sa, lekari ti ju pomohli vyrobiť,ale vyliecit ju nevedia.
Ja som brala HAK cez 10 r , viem o com hovorim. Tych pripadov je stale viac, nastastie sa pomoct da.

tara9
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alexandra1789
7. jan 2013

ahojte mam podobny problem,az na to,ze som nefajciarka. HAk uzivam s polrocnou prestavkou cca 2,5 roka (Vreya, predtym Diane 35),zacala som s nou aj kvoli pleti. problem je,ze som raz za cas zacala chytat v noci hrozne krce do lytok. posledne mesiace je to este horsie,krce su castejsie, dokonca sa mi posledny mesiac stalo,ze ked sa chcem ponatahovat,ihned dostanem krca do nohy,nielen do lytka. je potrebne vysadi HAK? nerada by som mala krcove zily v buducnosti,to radsej neplanovane babo ;)

dvekacicky
7. jan 2013

@tara9 a jedna zomrela pred nemocnicou ked som ja lezala na oddeleni,mala19r.

dvekacicky
7. jan 2013

@alexandra1789 urcite vysad,kolegini chceli odrezat nohu(zacala ju najprv boliet lytka,potom celkovo stmavla a nakoniec nemohla chodit) a to tiez nefajcila

sendy182
8. jan 2013

@alexandra1789 užívať tiamín .............to sú vitamín B len neviem už aké čísielko.....stačí ak pojdeš so lekárne a vypýtaš si tiamín.........no skús ešte zvážiť angiologické vyšetrenie......vyšetrnie žíl cievna ambulancia........lebo fakt nevieš..... 😕 ...radšej pre istotu........ 😉

alexandra1789
8. jan 2013

@sendy182 a o angiologické vyšetrenie môžem požiadať aj svojho gynekológa? on ma niekam pošle alebo ako to funguje:?

sendy182
8. jan 2013

@alexandra1789 od gyn.lekára neviem ale všeobecný áno.......alebo sa napriamo opýtaj v ang.amb.či potrebuješ výmenný lístok ja som ho nepotrebovala 😉...........ale ten tiamín fakt zaberá......mám odskúšaný 🙂 🙂 🙂

alexandra1789
8. jan 2013

@sendy182 a magnezium nezabera? lebo aj o tom som cosi pocula 🙂

sendy182
8. jan 2013

@alexandra1789 magnézium je výborné na únavu, posilnenie.....v strese....v tehotenstve....kojenie.....atď............ale na kŕče zvlášť iba ten tiamín..........ja som ho mala od gyn.lekára...........no potom magnézium vynechať 😉 ....už druhá noc bola úľava.......predtým som mala krče v lýtkach až bolestivé alebo na chodidle až až som si užilaaaa 😀 😀 😀 😀 ....potom sa mi to už nevrátilo.............no sem-tam v chodidle sa mi to vráti občas ........ 😕

alexandra1789
8. jan 2013

@sendy182 hm ale ja to nemavam tak casto.. asi 2x do tyzdna ma take silne krce chytia,hlavne v noci a niekedy mam este pol dna lytko stuhnute...ale tak skusim asi ten tiamin 🙂

sendy182
8. jan 2013

@alexandra1789 poraď sa a uvidíš. 😉 😉 😉 😉 .......možno i lekár............cievny......on sa totiž pýta i na to či máš rče v lýtkach a celkovo v nohách..............pre istotu..............

sarafortuna
12. jan 2013

@alexandra1789 , treba zvýšiť magnezium- je to vec nervov nie žíl. Kŕč v noho nie je zo žily. HAK robí problémy, ak nohy bolia, sú ťažké, opúchajú, sú naliate, alebo bolia vyslovene žily. 😉