Betadine čapíky pred vložením Mireny

27. mar 2024

Ahojte, chcem si dať zaviesť Mirenu. Sestrička mi povedala, že si mám 10 dní pred očakávanou menštruáciou každý večer dať Betadine vaginálny čapík, že je to na dezinfekciu. Žienky čo máte Mirenu, tiež ste si pred zavedením telieska davali tie čapíky? Čítala som príbalový leták a je tam kontraindikácia dojčenie a ja ešte dojčím 🙈

doriiis
27. mar 2024

Mirena by sa mala vkladať počas menštruácie...a nie,nič som si nevkladala

autor
27. mar 2024

@doriiis áno bude mi ju vkladať počas MS, ale teda že 10 dní pred MS si mám dávať tie čapíky. Tak zisťujem či je to takto bežné lebo som o tom ešte nepočula

anavixy
27. mar 2024

Neviem ci je to bezne, skor nie, je to asi taky specificky postup konkretneho lekara. Kazdopadne ked dojcis, Betadinove capiky vkladat 10 dni urcite nie. Bud treba zvolit inu ucinnu latku, alebo urobit vklad bez capikov. Ale teda otazka je ci ti to dali len preventivne alebo ti bol robeny ster a vyslo ti nieco premnozene?

trgypadl
27. mar 2024

Je to individuálny pristup lekara, pred zavedenim mireny by sa mal robit ster, aby sa do dutiny maternice nezavidela infekcia a nespôsobila nejake komplikacie. Je fajn, ze Ti ich dal. Niektori lekari nerobia ani jedno z toho.

autor
27. mar 2024

@anavixy nie práveže nemám žiadne problémy ani mi nebol robený ster ani nič na základe čoho by mi ich chcela nasadiť. Asi ozaj len preventívne.
@trgypadl veď áno asi je to dobrá prevencia pred infekciou, ale sa mi tie betadine čapiky nepozdávajú kvôli tomu že dojčím 🙈

trgypadl
27. mar 2024

Konzultuj s lekarom, i ked si myslim, ze lokalne by nemal byt problém

raffaella
27. mar 2024

Mám Mirenu, žiadne čapíky ani nič iné pred vložením som neabsolvovala (v živote som to inak nečítala ani nepočula, príbalový leták nič také nepíše). A mne doktor chvalabohu zaviedol Mirenu mimo menzesu, čo je v modernej gynekológii bežné.

anavixy
27. mar 2024

Betadine capiky po dobu 10 dni nepouzivat, ani lokalne.

michaela329
27. mar 2024

To je veľmi dôkladný Dr. Čapíky sú dobrá prevencia- tiež mi ich dáva pred zakrokmi (v nemocnici to chcalili), ale ak dojcis, nesmieš ich. Ani ak by si mala problémy so štítnou žľazou. Volaj Dr. dá inú alternatívu.

autor
27. mar 2024

@anavixy myslíš to tak že 10 dní je dlhá doba, či kvôli tomu že dojčím tak ich nesmiem?
@michaela329 no veď práve, že okrem toho že dojčím tak mám ešte aj zníženú funkciu štítnej žľazy.. budem jej zajtra volať, snáď je nejaká iná alternatíva

michaela329
27. mar 2024

Mne po zistení problému na štítke daval už potom iné, ale za ten svet si neviem spomenúť 😅 Mali taký fialovo biely obal.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anavixy
27. mar 2024

Kvoli dojceniu, 10 dni je dlha doba, tam sa topicka aplikacia povoluje v obmedzenych davkach, vaginalne ani per os nie a teda. Gynekolog vie, ze dojcis? Urcite ti najde vhodnu alternativu, suhlasim s tym, ze takyto postup je super, ale teda s niecim inym 🙂

autor
27. mar 2024

@michaela329 nie náhodou gynimun, lomexin alebo pharmatex? To by sedelo na bielo fialový obal, teraz čo som googlila 😁

michaela329
27. mar 2024

Bolo to na predpis 😀 Dal mi to pred kyretážou teraz naposledy v auguste. No nespomeniem si ...ale určite je alternatíva.

autor
27. mar 2024

@anavixy ja som sa o teliesku rozprávala s dr hneď na kontrole po šestonedelí ale dohodli sme sa že si to este premyslím.. teraz som volala že teda idem do toho ale rozprávala som len so sestričkou telefonicky, vravela som že dojčím ale ktovie či jej nezabudla povedať 🙈