Belara - veľmi slabé krvácanie z vysadenia

debnl
30. sep 2024

Ahojte,
beriem antikoncepciu Belara od decembra 2023, pár mesiacov (asi do apríla) trvalo kým sa mi cyklus zastabilizoval, mávala som často spinenie alebo dlhé krvácanie.
Potom maj, jún, júl a august vyzeralo že je to už OK, prišlo cca v rovnaký deň a malo podobný priebeh.
No v septembri už prišlo oveľa slabšie krvácanie, len pár kvapiek krvi na tampóne a trvalo asi 3 dni.
Teraz vyzerá že sa opakuje, dnes som ho dostala a opäť je to doslova len pár kvapiek.

Stalo sa niektorej niečo podobne ? Resp môže to mať aj nejakú príčinu či sa len telo týmto spôsobom prispôsobuje antikoncepcii ?

P.S: V septembri som mala aj preventivku kde dr. zhodnotila že je všetko ok (vyšetrenie sonom) a v prvej polovici septembra som si pre istotu dala zmerať aj HCG v krvi a výsledok vyšiel negatívne.

Dakujem 😊

danielad9
30. sep 2024

@debnl všeobecne je normálne, že je krvácanie len takéto slabučké pri HA. Mne tento mesiac neprišlo žiadne krvácanie. Na sone nič len veľmi tenká sliznica maternice. Takže deje sa aj také

debnl
autor
30. sep 2024

@danielad9 Dakujem krásne za odpoved 😊 už som bola na pochybách či nie som tehotná čítajúc niektoré fóra tu… hoci posledný styk so všetkým bol koncom mája