Antikoncepčná náplasť Minisiston - máte s ňou skúsenosti?

rsg
24. nov 2020

Ahojte, máte niekto, prosím vás, skúsenosť s antikoncepčnou náplasťou Minisiston? Nikde na internete som nenašla žiadne informácia o nej. A prípadne cena? Ďakujem krásne.

dajen_7
24. nov 2020

Ka som o takom niečom ani ešte nepočul ako by to malo vôbec fungovať?

kengurica
25. nov 2020

@rsg náplasť?.....ja viem iba o tabletkách Minisiston (tie boli aj pred 20 rokmi na trhu)
Náplasť bola voľakedy Evra, ale na tu som čítala dosť zle recenzie ( nedrží dobré, spinenie z tak...)

rsg
autor
25. nov 2020

@kengurica Počula som od známej (má Minisiston tabletky, pre ktoré chodí do Česka), že jej kamarátka má náplaste Minisiston, ale neviem teda, keď som ich na internete nikde nenašla, či to vôbec existuje. Možno je to nejaká iná značka náplastí a len mi zle povedala. Lebo tá známa mi tvrdila, že Minisiston je na Slovensku už len vo forme náplastí

rsg
autor
25. nov 2020

@dajen_7 náplasť sa nalepí na kožu na vopred určené miesto (rameno, brucho, chrbát, nad zadok) a uvoľňujú sa z nej hormóny priamo do krvi, po týždni ju vymeníš za novú, toto opakuješ 3 týždne (ako 21 tabletiek) a potom máš "menštruáciu". Je to vraj rovnako účinné ako tabletky. Môže sa ti ale odlepiť, niekomu vadí, že ju možno vidieť na tele a vyzerá to ako antinikotínová náplasť, ale inak je to presne to isté, čo tabletky, len vo forme náplasti. Väčšinou ju majú ženy, ktoré majú nábeh na pečeňové problémy a tabletky by nemohli dobre stráviť