Antikoncepcia Zlynda

luciah187
15. jan 2024

Ahojte, stare diskusie som citala, zaujimaju ma aktualne skusenosti. Krvacanie, priberanie, ine neziaduce ucinky. Dakujem 🍀

mikasa_ackerman
15. jan 2024

@luciah187 každé telo na antikoncepciu reaguje úplne inak, takže ti tu môžu ženy popísať rôzne veci, ale aj tak na teba môže vplývať úplne inak. A zo žiadnej antikoncepcie sa nepriberá, môže ťa max zavodniť.

luciah187
autor
15. jan 2024

@mikasa_ackerman to ano to chapem, ale aj tak by ma to zaujimalo. Myslis? Lebo ja vazne pribrat nepotrebujem, praveze som sa dala na zdrave stravovanie, ide mi to konecne po roku po porode dole a nerada by som si to pokazila. Mame vsak uz 3 deti a dohodli sme sa, ze dalsie uz nebude. Vdaka za tvoj prispevok.

mikasa_ackerman
15. jan 2024

@luciah187 nepriberá sa z antikoncepcie určite, jedine sa ti môžu zblázniť hormóny a budeš sa prejedať. Ak už vieš, že nechceš viac detí, daj sa sterilizovať, alebo nech ide manžel na vaketómiu, nemusíš si do seba zbytočne pchať hormóny. Ja tiež poslednou dobou premýšlam nad sterilizáciou😄

luciah187
autor
15. jan 2024

@mikasa_ackerman sterilizaciu nechceme ani jeden. Prejedat sa teda nechystam.

freeja
15. jan 2024

@luciah187 ahoj, ja ju beriem asi rok, pribrala som ale nemyslim, ze je to Zlyndou. Krvacanie je pravidelne, no trva mi dlhsie (+-7dni) oproti tomu ked som mala predtym Daylette (+-4dni).

luciah187
autor
15. jan 2024

@freeja dakujem za skusenost

ibrunova
15. jan 2024

@luciah187 prečo práve Zlynda? Je ich veľmi veľa na trhu.

luciah187
autor
15. jan 2024

@ibrunova predpisal mi ju lekar. Este dojcim, asi preto. A preco nie?

ibrunova
15. jan 2024

@luciah187 nehovorím,že nie. Nevedela som, že ju máš už predpísanú.

luciah187
autor
15. jan 2024

@ibrunova to nie je az take podstatne v tomto pripade. Zaujimaju ma skusenosti.

bastillka
17. feb 2024

Dobrý deň, ja som minula z trojbalenia iba 4 tablt. V prípade záujmu predám za symbolickú cenu zvyšok. Ďakujem

ysseba
17. feb 2024

@luciah187 Ahoj. Ja užívam Zlyndu od leta. Mne ju gynekológ predpísal kvôli tomu, že z iných dvoch (klasických) som mávala strašné migrény niekoľkokrát do mesiaca. Táto mi nespôsobuje, vďakabohu. Nepriberám z nej. Len to krvácanie je také diskutabilné. Zo začiatku som mala špinenie hocikedy. Fakt, že zopárkrát do mesiaca pár dňové špinenie. Teraz sa to trochu zlepšilo. Ale teda ten benefit klasickej antikoncepcie mi chýba - že viem presne kedy dostanem menštruáciu a v prípade potreby si ju viem oddialiť. Tu sa to nedá. Ale zas na druhej strane - moja menštruácia pri Zlynde vyzerá tak, že je to špinenie, stačí mi len intimka, asi ma to nebude obmedzovať ani v lete, asi by som to aj pri vode prežila 🙂 Ale teba zaujíma hlavne to priberanie - takže s týmto pri Zlynde nemám problém 🙂

luciah187
autor
20. feb 2024

@ysseba dakujem velmi pekne za komentar, velmi pomohol. Ja som vcera vzala prvykrat zelenu, tak som zvedava. A prosim ta, ako sa da urychlit a oddialit menstruacia za normalnych okolnosti pomocou antikoncepcie? Ze vynechas skor respektive neuzijes zelene, ale pokracujes s bielymi? Pytam sa kvoli dovolenke v lete, rada by som tam nemala. Dakujem

arkelia
27. apr 2024

Ja som ju vysadila lebo som stále krvácala..teraz ju neužívam druhý deň a stále krvácam ..podla mna nič dobré

ysseba
27. apr 2024

@luciah187 Ak máš klasickú antikoncepciu (dvojzložkovú) - kde máš 21 tabletiek s hormónom a 7 dní máš pauzu, počas ktorej ti príde menštruácia, tak si to vieš oddialiť tak, že nespravíš 7 dňovú pauzu, ale hneď ideš na nový blister. Pri Zlynde je to iné, ona obsahuje iba jeden hormón a preto je to krvácanie hocikedy. Oficiálna verzia je taká, že menštruácia (alebo špinenie) príde počas tých 4 zelených tabliet a keď nevezmeš zelené tablety, ale hneď ideš na biele z nového blistra, menštruácia by prísť nemala. Ale vidíš - realita je iná, baby krvácajú alebo špinia hocikedy. Toto je podľa mňa nevýhoda Zlyndy. Teda nie len jej, ale hocijakej inej jednozložkovej antikoncepcie. No ale čo narobíme, niekto proste nemôže brať dvojzložkovú (kojenie, migrény,...)

aja_8
8. júl 2024

@bastillka dobry den mate ju este v ponuke??

aja_8
8. júl 2024

@arkelia dobrý deň neponúkate ju na predaj? Vdaka

kristinaanna
8. júl 2024

@luciah187 ja ju beriem už viac ako rok, som veľmi spokojná, (inú som nebrala, neviem porovnať) dala mi ju kvôli silnému krvácaniu. Mne sa podarilo aj schudnúť ako som ju začala brať, nemávam už taký PMS, Ak nechcem mať menzes, normálne neberiem zelené tabletky, ale pokračujem bielymi, povedala mi doktorka že môžem kludne dva tri mesiace takto, potom si menzes spustím, mávam ho taký, že bez bolesti, slabý, 5 dní.
Prvý mesiac ako som ju začala, som mala špinenie, skoro mesiac, ale potom prestalo.

bastillka
8. júl 2024

@aja_8 dobrý deň, akurát vc3ra som ju predala 🙂

567kika
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
muckovak
30. júl 2024

@ysseba ahoj. Prosím Ťa a to od začiatku máš takú ms pri zlynde? Ja som mala prvé tri mesiace také všelijaké, silné krvácanie plus pár krát špinenie za mesiac, potom sa to postupne upravovalo a teraz ju beriem 8. mesiac a posledné 2 mesiace takmer ako keby som menzes ani nemala... nie žeby mi to prekážalo, práve naopak 😁

domich5
11. sep 2024

@aja_8 ak chcete mám cele balenie

aja_8
12. sep 2024

@domich5 dakujem uz som vysadila😊😊

kakika
15. sep 2024

Ahojte, mám 2 balenia ZLYNDY. Ak by ste niektorá potrebovala. Mne nesadla.