Antikoncepcia - zabudla som si dať tabletku číslo 9

16. dec 2022

Ahojte, užívam dlhodobo antikoncepciu sunya prvýkrát sa mi stala takáto vec. Zabudla som si dať tabletku číslo 9 😁 takze v druhom týždni, v príbalovým letáku píšu že hneď ako si spomeniem mám si ju dať a následne užiť aj tabletku toho daného dňa a ďalej pokračovať v užívaní až po prestávku. ja som si na tabletku č9 spomenula na druhý deň okolo obeda tabletku som zjedla a poobede o 16tej som si dala ďalšiu tabletku k tomu dňu no večer som dostala menštruáciu veľmi silnú a bolestivú (normálne takúto nemavam) nasadila som si ascorutin no nepomáha mám menštruáciu už 4 dni, a tak rozmýšľam dať si 7 dňovú prestávku a až tak pokračovať v ďalšom blistri? Alebo budem teraz krvácať až kým nedokem cely blister a potom ešte 7 dni?? 😓😓😓 prosím poraďte ako to zastaviť

mandymoore123
16. dec 2022

Ahoj, myslím, že keď teraz prišla menštruácia,tak treba na7 dní vysadiť a potom ďalej normálne užívať po tej prestávke,ale pre istotu by som zavolala na gyndu a potvrdila si to

janka_01
16. dec 2022

Ak pokračuješ v užívaní, čiže nie si na konci blistra tak by si HAK nemala vysádzať. Radšej zavolaj gynekológovi a informuj sa ako postupovať ďalej.