Antikoncepcia - užitie dva dni neskôr

22. júl 2022

Ahojte ženy viete mi niektorá poradiť?
Dnes je už 7mi deň pauzy antikoncepcie
Chcela som ďalšie tabletky, ale nemôžem sa svojej gyn. dovolať…
V sobotu a nedeľu doktorka nerobí. Tabletku by som vzala až v pondelok ak sa tam dovolám…
Čo sa stane ak ju vezmem o 2 dni neskôr?
Alebo ako mám postupovať? Mám tento mesiac vynechať alebo ako? Poraďte mi prosím vás, ďakujem…

silvusa123
22. júl 2022

Ahoj skús pozrieť na Adc podľa toho akú HAK užívaš tam sa to píše

autor
22. júl 2022

@silvusa123 píše tam len to, že ak zabudnem užiť viac ako 1 tabletku rak sa mám poradiť so svojim lekárom.
Nemôžem sa tam dovolať takže sa veľmi neporadím…😒😒😒

silvusa123
22. júl 2022

Ale vieš čo kamarátka si bežne zabudla dávať tabletku a nič sa nestalo

autor
22. júl 2022

@silvusa123 stalo sa mi tiež raz, že som zabudla jednu zobrať, ale teraz to bude sobota aj nedeľa..😒

ckocka
22. júl 2022

Nebudeš chránená tak ako pri pravidelnom užívaní. Nič sa stať nemusí ale aj može.

kitycat
22. júl 2022

cize si pred tyzdnom dobrala posledne plato, zajtra uz potrebujes nove a dnes sa nevies dr. dovolat o novy recept?

ked sa dovolas, tak sa s dr. poradis..

sissy27
22. júl 2022

@silvusa123 rada za milión 😀 a keď sa tentokrát niečo stane, tak výživné na dieťa jej budeš platiť ty? 😀

autorka: aj v príbalovom letáku sa píše o znížení účinku atk ak zabudneš čo len jednu tabletku, takže logicky čím viac ich vynecháš, tým väčšie riziko. A ak nechceš riskovať tehotenstvo, tak buď nebudeš sexovať, alebo použijete kondóm...
Keď sa dovoláš dr. kvôli receptu, tak sa opýtaš aj na ten zvyšok.

lienka9
22. júl 2022

Stat by sa nemalo nic,co sa teba a tvojho tela tyka.jedine sa pre istotu dalsich 7 dni chran..

macko_usko222
22. júl 2022

no a nemozes ist do lekarne kde si kupuje atk a povedat ze recept donesies dodatocne, jednoducho to vysvetlis.Mne tak normalne predali a recept som doniesla neskor

lienka9
22. júl 2022

@macko_usko222 mne tak tiez dali.alebo nedaju na 3m ale iba na jeden mesiac..aj to sa mi stalo viackrat bezproblemov