Antikoncepcia - rada ohľadom užívania

romcix213
19. máj 2021

Ahojte babulky, idem si po menšiu radu,beriem antikoncepciu a potrebovala by som poradiť ohľadne poberania tabletiek,ide o to že sú tam normálne a placebo tabletky ako v každej zrejme ALE ja mám jeden ten paklik minuty a podľa všetkého by som teraz mala začať brať placebo tabletky keď mi príde menštruácia ale podľa kalendárika má prísť až o 8dní to znamená že mám akože brať tie placebo tabletky a potom začať s novým paklikom? Či keď menštruácia neprišla mám brať ďalší paklik a placebo nebrať? Mám už druhú ale v podstate sa v tom absolútne nevyznám,keby treba viem napísať aj značku,beriem ich od Apríla takže mám prvý paklik z krabičky

Prosím poraďte💜

littlebubble
19. máj 2021

Teraz pokračuješ v užívaní HAK alebo začínaš odznovu a prechádzaš z riadneho cyklu na HAK?Hneď ako doberieš poslednú tabletku tak prechádzaš ďalším dňom na placebo alebo placebo vynecháš a zoberieš prvú tabletku z nového blistru po 7 dňovej pauze.

Pri HAK je šumafuk, že čo píše kalendár.

romcix213
autor
19. máj 2021

@littlebubble pokračujem ale mala som pauzu od Januára v podstate do Apríla a lekárka mi menila HAK na inú značku z Katya na Leverrete,ak som nepochopila správne otázku ospravedlňujem sa

romcix213
autor
19. máj 2021

@littlebubble lekárka mi neodporúčala robiť pauzu lebo mám dosť problém s krvácaním a bolesťami preto mi ju nasadila,aj keď to nebol hlavný dôvod no....ale chvalabohu takže vlastne nemám si všímať menzes ale tabletky a brať ich v kľude tak ako sú aj s tými placebo a keď príde menzes a tie placebo mať nebudem potom čo? Lebo ona mi to vysvetľovala ale ja si to vôbec nepamätám keďže vonku v aute čakal malý s kamarátkou a nevnímala som ju veľmi

avril299
19. máj 2021

menzes, nemenzes, na to nehlad, beries tak ako mas, teda 3 tyzdne beries tabletky a na stvrty tyzden placebo, nasledne opat 3 tyzdne tablekty a stvrty placebo... prvy mesiac uzivania sa moze stat, ze budes mat spinenie alebo dostanes skor menstruaciu, ale to by sa pri druhom mesiaci malo vsetko upravit a menzes by si mala mat cez 7 dnovu pauzu pocas placeba, ak nie, konzultuj potom s lekarkou

gr3tch3n
19. máj 2021

Stačí pozrieť pribalovy leták, tam je to pekne vysvetlené
-> žlté tablety užívajte počas prvých 21 dní a biele tablety následne zvyšných 7 dní. Vzápätí nato musíte začať s novým blistrom (21 žltých a potom 7 bielych tabliet). Medzi jednotlivými blistrami teda nie je žiadna prestávka.
Čiže počas brania tých placebo tabletiek má prísť menštruácia.

romcix213
autor
19. máj 2021

@avril299 Ďakujem💜No teraz po tých placebo z prvého blistra by mi mal začať druhý mesiac užívania len to je to že ja som dostala menzes v apríli a potom ju začala brať až doteraz a vlastne mám ešte 6 tabliet placebo z toho prvého blistra a potom už druhý len som si nebola istá či mám pozerať na ten menzes lebo viem že sem tam sa berie HAK aj celé leto len aby žena nedostala menzes,aj keď viem že počas pauzy keď sa berie to nie je menzes ale krvácanie z pauzy,teda podľa toho čo čítam aj tu....takže vlastne 21tabliet+7placebo a potom si mám dať aj tak pauzu iba počas tej menštruácie? Alebo vlastne keď beriem tie placebo tablety?

romcix213
autor
19. máj 2021

@gr3tch3n Ďakujem aj som si myslela že to tak bude len neviem či teda príde o tých 8 dní alebo nie,ale dúfam že hej ak príde aj v piatok hlavne že nebudem mať také silné krvácanie lebo neviem čo potom už

littlebubble
19. máj 2021

@romcix213 Takto 🙂 ak začínaš brať tabletky po dlhej pauze bez HAK (leverette užívam aj ja 🙂 ) tak začínaš prvou žltou tabletkou prvý deň MS.Doberieš žlté tabletky a začneš brať biele.Počas 7 dňovej pauzy by si mala dostať MS.Ak zješ všetky biele tabletky tak pokračuješ novým blistrom zase žltou tabletkou.Ak ti nedôjde MS normálne pokračuj v užívaní.

Ak si len prešla z jednej antikoncepcie na druhú tak po pauze začínaš novým blistrom už z novej antikoncepcie žltou tabletkou.

Placebo biele tabletky slúžia len na to aby si nezabudla na svoj pravidelný režim užívania.V pauze MS by si sa nachádzala aj keby si ich nebrala.Ja napríklad placebo vyhadzujem do koša.

Kľudne sa pýtaj.Vysvetlím 🙂

Áno riadiš sa len tabletkou.Menštruačný kalendár ti je k ničomu 🙂

avril299
19. máj 2021

@romcix213 nie je zaco 🙂 ked doberies 6 tabliet placeba, ktore Ti zostavaju, prejdes na novy blister, kedy sa to cele zopakuje
pauzu ziadnu nerobis, beries tabletky vkuse, pauza vznika pocas brania placeba, lebo su to iba take akoze tabletky, oni neobsahuju hormony ako tie ostatne tabletky, ktore mas brat 3 tyzdne 🙂 preto by si mala pocas brania placeba dostat "krvacanie z pauzy"
a co sa tyka toho, ze obcas zeny beru cele leto tabletky, tak vtedy by si nebrala tie placebo, ale rovno presla na novy blister

littlebubble
19. máj 2021

@avril299 Toto by som jej neradila.Pri Jeanine som to spravila a potom mi MS nedosla dalsie 3 mesiace 😂😂😂
Neurobila som si pauzu 🤷

romcix213
autor
19. máj 2021

@littlebubble ja to ani neplánujem tak skoro max cez leto ale nemám v obľube bazény a kúpanie pokiaľ sa nekupem so synom,tento rok nemám v pláne nič prevratné takže žiadne bezmenštruačne leto asi nebude a nechcem niečo pokaziť lebo som počula všeličo o týchto oddialovaniach a dosť sa toho obávam teraz už tak si dávam bacha

romcix213
autor
19. máj 2021

Moc moc moc Ďakujem 💜 som aspoň trochu vysomarena z toho ,veľmi ste mi pomohli teraz lebo už som nevedela v koncoch s týmto
@littlebubble
@avril299
@gr3tch3n

littlebubble
19. máj 2021

@romcix213 Ako ono by to malo byť v poriadku pri vynechaní pauzy 🙂 , ale potom sa mi diali zvláštne veci počas mesiaca.MS neprišla.Z ničoho nič zo mňa zrazenina vyšla keď už mi MS skončila.Cysta malá sa mi urobila čo ja cysty nemávam.

Keď som prešla na Leverette tak som z bolestivej MS mala takú MS, že som o nej ledva vedela.Ja som maximálne spokojná s touto HAK.
Krvácam 3 dni aj to len tak slabšie oproti tomu čo za vodopády som mávala.

ibrunova
19. máj 2021

@littlebubble trochu ťa opravím, aby sa autorka zase nezamotala, nepíš jej tam, že počas pauzy by mala dostať, ale počas užívania neaktívnych tabliet.pauza v podstate nie je.

littlebubble
19. máj 2021

@ibrunova Tak volá sa to 7 dňová ,,pauza ,, 🙂 v užívaní aktívnych tabletiek, ale máš pravdu.

Ja osobne neužívam placebo tak to beriem ako takú ,,pauzu,,.

Ďakujem za opravu 🙂

ibrunova
19. máj 2021

@littlebubble ja viem, ja tiež placebo neberiem,načo..

avril299
19. máj 2021

@littlebubble 🙈 fuha, tak to si mala riadne divociny z toho, akoze ja som raz skusila vynechat pauzu a nastastie vsetko bolo OK, teda o 1 den neskor mi prisla ako zvykne, ale to som nijak neriesila :D

littlebubble
19. máj 2021

@avril299 Vtedy som si povedala, že koniec srandy 😂 radšej to už neskúšam.

avril299
19. máj 2021

@littlebubble 😀 no to sa Ti nedivim, akoze aj mna si vydesila s tym teraz :D

littlebubble
19. máj 2021

@avril299 Ale to boli tie Jeanine a keď som prešla k novej lekárke tak mi povedala, že tie tabletky sa predpisujú väčšinou ženám ktoré majú problémy s cyklom.Ja mám od 11 ako hodinky takže na mňa boli silné tie tabletky :D.

alexandra1990
19. máj 2021

Pri antikoncepcii žiadny kalendárik nerieš.Cyklus ti riadi ona, na začiatku môže byť ešte rozhádzaný, že budeš špiniť mimo MS, MS príde skôr, neskôr,nepríde , ale to sa upraví.Úplne najjednoduchšie vysvetlenie pekne zieš 21 žltých tabliet,potom 7 bielych a ideš na nový blister tak isto, nerieš kedy MS prišla alebo neprišla,ber tabletky tak, ako máš,ber aj placebo a nebudeš mať chaus kedy začať nový blister

romcix213
autor
24. máj 2021

@romcix213 taaaaak baby...MS prišla,úplne slabá,a zajtra mám poslednú placebo tabletu,MS mám asi 4ty deň a ani neviem že nejakú mám absolútne nič necítim😁vďaka bohu konečne ale prišli keď som brala tretiu placebo tabletu a zajtra mám poslednú takže podľa všetkého mi zajtra aj skončia alebo už aj skončila,neviem.... Ďakujem za rady❤️❤️❤️❤️