Antikoncepcia pre 16-ročnú

just_that_girl
3. aug 2023

Mám 16 rokov a chcela by som si nechať predpísať antikoncepciu, musí pri Tom byť zákonný zástupca?

veronikaszabova
4. aug 2023

@just_that_girl zalezi od gynekologa. Ja som si dala tiez v 16tich predpisat HAK, bez zakonneho zastupcu.

lavender94
4. aug 2023

@just_that_girl môj gynekológ nechcel, stačil mu môj podpis, ale čo viem od kamarátok z tej doby (všetky sme mali asi 16 ako ty) všetky museli ísť k dr s rodičom aby im podpisal informovaný súhlas

denkanr
4. aug 2023

@just_that_girl pokiaľ sa aj dostaneš k antikoncepcii (ci už so zákonným zástupcom alebo bez neho) odporúčam dat si spraviť testy ci je pre teba antikoncepcia vhodná. Ja som z toho dostala hlbokú zilovu trombozu, malá som 19r. Vtedy som si hovorila ved načo testy....

beronsche
4. aug 2023

@just_that_girl keby za mnou pride v 16r dcera, ze chce HAK, vysvetlila by som jej zdr. rizika spojene s uzivanim hormonov v takom nizkom veku. A odporucila kondom.
A k otazke - pripajam sa k odpovediam vyssie, zalezi od Dr.

irusa
4. aug 2023

a potom sa čudujeme, že v 30 ženy riešia umelé oplodnenie..... a nech mi nikto netvrdí, že HAK na to nemá vplyv a je to telu prospešné, že doba ide dopredu..a k otázke určite konzultovať s lekárom aj možne vedľajšie účinky a vhodnosť danej antikoncepcie

vorkola
5. aug 2023

No baby ja keby ze poviem mame este v byvalom rezime, vlastne len naznacim rozhovor na tuto temu, tak letim z chalupy najblizsie na mars,A ja tak aj s dcerou,ak by mi toto povedala v 18-19 rocna ,kde uz chodila na VS,tak by som dala podmienku, tak ked mas na antiku, tak si dotuj aj VS. Tak v tomto som asi vo vasom mysleni 100 rokov za opicami?to pre pana krala 16 rocna a uz sexuje ako sport,?To kde sme,?A neverim, ze sa to mamam paci a to toleruju,?,Ved ja by som dostala taky amok,ze by ma musela zobrat sanitka v kazajke na najblizsiu psychiatriu,A potom sa necudujme ,ze v v 20 UPT, v 30 nemozu donosit,same potraty ,caste rozvody, aj kvoli neplodnej partnerke,z toho kadejake frustracie, nevera .no hroza,To potom co bude aka generacia vnukov,Uz vystrkuju rozky LGBT taci ,transt, homo lesby, a co este aki taci,Normalne ma az naplo.Fuj, tak toto ze je normalne ?, no u mna nie.

sheila121
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenka1993
5. aug 2023

Somnou mama bola podpísať papier. Ale to už bolo dávno. A teda ja by som bola oveľa radšej keby za mnou príde 16 ročná že sa chce chrániť, ako 16 ročná že je tehotná.

lavender94
5. aug 2023

@vorkola za bývalého režimu ste všetky sexovali až po 18 nastke? 🤣

sheila121
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lavender94
5. aug 2023

@sheila121 áno ty, ďalšie dievčatá určite tiež. Ale nech mi nikto netvrdi, že za bývalého režimu a po roku 89 tu boli svatice a na prelome milénia sa zrazu niečo udialo a ženy sa stali promiskuitnymi ku*vami. Vždy boli také čo o to prišli oko tej 15-16 a také, čo začínali v 18 a aj také čo na to išli až po 20. U nás v triede tiež boli dievčatá, ktoré už pri nástupe na SŠ mali odtrtkanr, väčšina o to prišla behom druhého a tretieho ročníka a potom zopár si to nechalo ešte na neskôr, takže to určite nie je fenomén tejto doby

sheila121
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lavender94
5. aug 2023

@sheila121 no preto som komentovala jej príspevok, že pohoršovať sa nad tým, že 16 ročná sexuje ako keby to bolo niečo nové pod slnkom je dosť scestné.

bonboniera
5. aug 2023

@vorkola ty si na tú kazajku zrelá už teraz 🙂

beronsche
5. aug 2023

@vorkola ano, tiez by sa mi to nepacilo. A sice mam deti mladsie, ale snazim sa im vstepovat, ze vsetko ma svoj cas, aby ani so sexom nezacinali priskoro..
Ale ked uz, tak radsej bezpecny sex, ako riskovat..

Co sa tyka zdoverenia, ja osobne robim vsetko pre to, aby sa mi deti nebali a neostychali povedat cokolvek..
Je pre mna nepredstavitelne chytat amok pri tom, ze sa mi dcera zdoveri, aj ked by sa mi tema neviem ako nepacila... to je jasne, ze s takym pristupom ti radsej dcera nepovie nic..

@sheila121 ty si tiez Dobry extrem, ze "hadzem si slucku.."

Ono, mozeme sa detom snazit vsepit nas pohlad na vec, ale nie v puberte. To musi prebehnut omnoho skor. Potom uz mozeme len dufat, ze sme ich vychovali dobre a respektovat ich rozhodnutia.

A co sa tyka sexu v nizkom veku, ano, mozno zacinaju deti priskoro, ale ani v minulosti to ziadna vzacnost nebola...
Hlavne je potrebne si uvedomit, ze ak sa dieta rozhodne, nezabranite tomu.. tak radsej s relevantnou radou, Ako riskovat "na tajnaka"...

sheila121
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
thoughtfulweirdo
5. aug 2023

@vorkola a myslíš, že keby si po takej otázke chytila amok, tvoja dcéra by prestala sexovať? 🙂

beronsche
5. aug 2023

@sheila121 vstepovat v zmysle vychovavat.. 😉

sheila121
Odpoveď bola odstránená
Zobraz