Antikoncepcia počas kojenia

juli268
6. jan 2016

Chcela by som vediet aky ma vplyv antikoncepcie pocas kojenia na dietatko a ci ho to moze nejak ovplyvnit dakujem

janinah
6. jan 2016

Farmafirmy taký výskum nerobia,nech biznis fičí....možno sa niečo ukáže o 10-20rokov na dnešných deťoch....mne zdravý sedliacky rozum vraví jedno- nebudem robiť pokusy na vlastnom dieťati,nič neriskujem,hak som nebrala ani omylom.Sú iné možnosti antikoncepcie.

juli268
autor
6. jan 2016

@janinah dakujem aj ja mam taky nazor ale tymi inymi metodami mame uz dve deticky a iz sa na mna dost cudne pozeraju mlada s dvoma deckami asi chce za hranovat nasu populaciu tak som dost na vazkach.. Npr by mi niekto mohol vysvetlit HAK moze vyvolat trombozu rakovynu tak co u malych deticiek gynekologicka mi predpisala HAK a po edala ze je bezpecna aj pocas kojenia ale ja mam s toho neskutocne zly pocit keby slo len o mna tak budis ale ked sa pozriem na drobca tak mam pocit ze mu ublizujem

evittam
6. jan 2016

@juli268 Ahoj, tak je pravda, že farmafirmy nerobia nejaké výskumy a podobne....A nevieme aký to bude alebo nebude mať dopad na naše deti v budúcnosti - ale to nevieme ani pri tom čo v dnešnej dobe dýchame, jeme,.....Ja som brala HAK pri dojčení aj pri prvom dieťati aj pri druhom - sú druhy-nie je ich moc - ktoré sa môžu pri dojčení - obsahujú omnoho omnoho menej všetkých hormónov ako bežná HAK, a do toho materského mlieka sa toho až toľko veľa nedostane....-minimum,momentálne rozmýšlam nad sterilkou, nakoľko ja keby som nebrala HAK, tak už máme minimálne detí 5 ak nie viac 😀 .
Áno je to možno tvrdiť skoro - pre toho kto sa bojí - ale dovolím si tvrdiť, že mojim deťom nič nie je, sú zdravé a spokojné....

sorciera24
6. jan 2016

@juli268 akymi inymi metodami mate 2 deti?...chces mi povedat, ze napr. cez kondom mate 2 deti?.....ak myslis prerusovanu suloz...to nie je zaidna metoda.....inak aj pocas HAK mozes otehotniet...zaruku nemas nikdy, ak si taka plodna, ze pocas vsetkych inych metod (comu neverim) si otehotnela....
osobne by som pocas dojcenia HAK nebrala, ale ja vlastne ani inokedy.... ci to ovplyvni dieta, je to prilis skoro hodnotit....na to treba dlhe roky studii...ael, ekd to dokaze urobit s ansim telom, co dokaze....tak nech by mi lekar nasluboval neviem co, mu to nezozerem.....(nastastie to nerobi....moj lekar🙂)

juli268
autor
6. jan 2016

@sorciera24 sledovanie plodnych a neplodnych dni a druhe kondom ☹

sorciera24
6. jan 2016

@juli268 tak plodne a neplodne dni su "vraj" spolahlive, ale isto nie...nakolko vraj ovulacia moze nastat necakane pocas silneho vzrusenia...... kondom nechapem, roztrol sa? my sme na kondomoch cely zivot a mam len 2 planovane deti...hmmm....resp. by som potom skombinovala viac metod....ako pharamtex, kondomy+prerusenie....cez 3 metody naraz uz ahdam neprejde 😀 .....a co teliesko?......(aj, ekd to tiez nic moc.....)...hmmm..no neviem, ale aspon pocas dojcenia osobne by som nie, hlavne ak ams zly pocit....matersky instinkt je silny a vacsinou spravny...

evittam
6. jan 2016

@sorciera24 Hm, aj to je cesta. Ja kondómy neznášam. No a - kondóm, sledovať plodné a neplodné dni, prerušovaná+géliky,krémiky - a kedy si to užijete. 😉 😝

sorciera24
6. jan 2016

@evittam pozri, vsetko je o zvyku, radsej si zvyknem na kondom (co som si aj...bez toho uz si ani enviem predstavit...fakt 😀 😎 ) ako mat 5 deti....a radsej budem kombinovat ako si humplovat telo HAk ci mat neplanovane dieta...moj nazor....uzit a da aj popri, ekd to vies ty a tvoj partner....len treba chciet 😉 kto nechce, hlada radsej dovody....pre mna a mojho muza je napr. zdravie dolezitejsie ako pohodlnost.....a fungujeme spokojne a plnohodnotne uz dlhe roky 😉

janinah
9. jan 2016

@evittam je tu jeden rozdiel-dýchať musíš to čo sa ponúka,jesť musíš niečo,ak sa dá,tak domáce,ak nie,tak kúpišto,na čo stačí peňaženka...ale hak ozaj žena do seba pchať nemusí...a počas kojenia už tobôž nie....a ver,že dá sa si to užívať aj s gélikami a plodnými dňami aj ked ty si z toho robíš srandu a neviem,či si to vôbec niekedy dlhodobejšie skúšala /netreba odpovedať/,ja žijem bez hak celý plodný život a nemám 10 detí 😉

evittam
10. jan 2016

@janinah Pozri, je každého osobná vec ako a čo berie alebo neberie.....Je to môj názor, pohodlnosť, rozhodnutie.....A nemám žiadne problémy už skoro 15 rokov....A áno verím, že sa to dá aj inak, ale proste nemám o to záujem, nazvi to kľudne pohodlnosťou... 😉
Čo sa týka HAK počas kojenia - v tej HAK (ako som už písala) je omnoho menej hormónov, estrogénu a všetkého čo normálna HAK obsahuje a do mm sa nedostáva skoro nič.

juli268
autor
10. jan 2016

nevim zobrala som si len dve tabletky ale pre zly pocit som ju vysadila ale ta bolest hlavy co nastala neviem ci to bolo sposobene hak ale pocas kojenia ju nejdem uzivat

janinah
10. jan 2016

@evittam to "skoro nič" môže spôsobiť nenapraviteľné škody na detskom maličkom organizme,napr.na vaječníkoch, v hormonálnom systéme....ale aj nemusí,to nik dopredu nevie...súhlasím,že je každého vec,čo dáva do organizmu,ale tých detí,čo za nich v tomto smere rozhodujú matky mi je ľúto...

evittam
10. jan 2016

@janinah Mojich detí ti ľúto byť nemusí, nespravila som im nič zlé......
Je zaujímavé, že napríklad laktačné poradkyne z toľko vychvalovaného a odporúčaného (u mňa len "kojowebu") webu mamila.sk na moju (samozrejme trošku nadnesenú-bola som len zvedavá, čo mi odporučia) otázku, že ak pravidelne pijem, fajčím, beriem silné lieky tak mi bolo odporučené, že nech len ďalej dojčím-že je to úplne v poriadku. 😉

dijefcatko
10. jan 2016

@juli268 zváž ešte jeden dôležitý fakt. HAK výrazne znižuje tvorbu mliečka, takže ak kojíš, môžeš si okrem otázok, či to dieťatku neublíži, privodiť aj výrazný problém s dojčením 😉

evittam
10. jan 2016

@dijefcatko Tak to je pekná hlúposť, ja som mala pri synovi mlieka na rozdávanie, ešte mesiac po odstavení som mala zásoby v mraziaku. S tvorbou mlieka nemá HAK nič spoločné....To záleží od organizmu - ak má matka problém s tvorbou mlieka mala by ho aj bez užívania HAK....