Antikoncepcia počas dojčenia

katarinocka1989
9. nov 2013

Zienky ktore dojcite a beriete antikoncepciu, mate stale rovnako mliecka? Netrati sa vam?
Viem, ze dnes uz su take tabletky, ktore by na dojcenie nemali mat vplyv, ale predsa sa toho trochu bojim. Chcela by som ich zacat brat, len najprv by som si rada precitala nejake vase skusenosti.
Dakujem za kazdu jendu odpoved

evelynm
9. nov 2013

uzivala som pocas dojcenia antikoncepciu a ziadny vplyv na mnozstvo mlieka som necitila. Ani ziadne ine negativa.

barcelonka
9. nov 2013

aj ja uzivam kedze este som s kojenim uplne neskoncila a vobec ziadny negativny ucinok nebol.

safranca
9. nov 2013

Ja uzivam azaliu a vobec som nepostrehla ze by som ho mala menej

xlucia
9. nov 2013

@katarinocka1989 ziadna HAK nie je v poriadku ak dojcis. ak ked ti gynekolog povie ine. vsetko ide do mlieka. chudence deti

kikusa008
9. nov 2013

@xlucia a to mas skade??????pytala som sa na to doktora,kolko po porode je vhodne zacat pouzivat antikoncepciu a hned povedal ze po sestonedeli predpise....to ak budem rok kojit,tak rok budem bez,alebo?? 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

miska01nr
9. nov 2013

@kikusa008 je jedna antikoncepcia ktorá sa moze aj pocas kojenia. Kamarátky ju užívali po sestonedeli 🙂 názov ti nepoviem, lebo neviem , ale moze sa pocas kojenia len ta jedna .

kikusa008
9. nov 2013

@miska01nr aj ja si myslim,ze aj na taketo nieco isto lekari mysleli,viem,ze aj sestra hned po sestonedeli zacala uzivat HAK a vsetko bolo v pohode... 🙂 aj ja sa chystam,do 30tky ju veru nevysadim 😀

xlucia
9. nov 2013

@kikusa008 vies doktor ti povie hocico aby mal zisk. ale svojej kojacej zene by taky bordel nepredpisal.

janinah
9. nov 2013

@kikusa008 .."všetko bolo v pohode" , ozaj? ja si myslím,že to v pohode vôbec nemusí byť,ale to sa môže ukázať až na zdraví toho babetka v jeho dospelosti,napr. bude problém s plodnosťou..a prizná sa mu jeho mama,že s mm papalo aj nejaké mini množstvo hormonov? lebo že akýkoľvek liek i hak prechádza do mm je snáď každému jasné....že preháňam,lebo lekár povie-neškodí? stačí mi zdravý sedliacky rozum,aby som takto neriskovala so zdravím môjho dieťatka...a teraz sa tu zletia opačné názory a pre ne len toľko- robte ako myslíte,ale neverte všetkému čo sa predostiera ako neškodlivé a ak budete mať čas ,tak si môžte prečítať knihu o farmabiznise Nežiadúci účinok smrť

warholette
9. nov 2013

@janinah viac ako nad hormonmi v antikoncepcii by som sa znepokojovala hormonmi v mase, ktore potom deti jedia po zvysok svojho zivota. pesticidy na zelenine a ovoci, konzervacne latky vsade inde, to ze sa mamicka chce chranit pred dalsim tehotenstvom a naaahodou to prejde do materskeho mlieka je asi posledna chemikalia, ktora by ma znepokojovala 😉

janinah
9. nov 2013

@warholette ako myslíš...ide skôr o to,čomu sa môžeš vyhnúť, vzduch musím dýchať aký je,vodu piť akú máme,sliepku si môžem sama vychovať aj zeleninu dopestovať...ale hak-u s počas dojčenia sa môžem v pohode vyhnúťlebo sú aj iné možnosti,tak prečo riskovať?

kikusa008
9. nov 2013

@janinah no jasne,moje dieta bude neplodne...ako ja nechapem,podla niektorych je vsetko zrazu skodlive,ockovanie,HAK,jedlo....jasne,radsej budem mat 5 dalsich deti,len aby nahodu oje dieta neostalo neplodne...samozrejme,ze sa svojmu dietatu priznam,ze som brala HAK a budem chciet,aby sa aj ona chranila...strasne svinstvo to musi byt,ked to predpisuju a nieje to nic zakazane....to uz podla niektorych "tabulkovych" mamiciek by som mala len nejake klicky jest,pit len cistu vodu a pomaly nic nerobit,ved vsetko je skodlive....moja mama brala HAK asi 20 rokov,a predstav si,nie som neplodna... 😉 😉 😉 😉 😉 😉

jankastubka
9. nov 2013

Ja beriem desiret, je to tiez ten typ, co sa moze pocas dojcenia. Zacala som brat v juli a v auguste som mala pokles mlieka, ale netusim ci to bolo tym, alebo islo o rastovy spurt, pripadne to mohlo byt aj horucavami a pod.

janinah
9. nov 2013

@kikusa008 píšem o hak cez dojčenie,aj vtedy ju tvoja mama brala? nikde netvrdím,že zákonite to dieťa bude neplodné,ale je to nejakým výskumom vylúčené? nie je,taký výskum nik nezaplatí alebo sfalšuje výsledky,aby boli ok/pozri knihu o ktorej píšem/,,nepíšem o klíčkoch ani očkovan,nič ti neprikazujem,,tak sa skľudni,je to diskusia...ja som nikd yhak nebrala a predstav si nemám 10 neplánovaných detí,ono sa to totiž dá aj inak 😉

kikusa008
9. nov 2013

@janinah vies kolko zien berie HAK ,ked dojci??a deti su v poriadku???myslim,ze nebudem prva,ani posledna 😉

janinah
9. nov 2013

@kikusa008 napr. pri Cerazette sa deti sledovali do AŽ! 2,5 roka veku a boli v poriadku /podľa pribal.letáku/ nie je to trochu málo? sledoval ich niekto v dospelosti? myslím,že ešte ani nedospeli tie deti.....ale nechajme to,ja to považujem za riziko,ktorému sa dá vyhnúť v záujme dieťaťa a viac nemám čo dodať

katarinocka1989
autor
11. nov 2013

Uf, zienky, ja som len chcela vediet, ci vam klesla tvorba mliecka, alebo bolo vsetko ako predtym...nie som zvedava na nijake prednasky o skodlivosti...ked si niekto mysli ze to skodi, nech to neberie, to je kadeho osobna vec...