Antikoncepcia počas dojčenia

denulienkad
22. feb 2014

Ahojte baby.Chcem sa opytat pouziva niektora s vas antikoncepciu pocas dojcenia?Som 6 tyznov po porode a nechcela by som otehotnietbzas.Je bezpecne ju uzivat.

janinah
22. feb 2014

asi myslíš hormonálnu.....nik ma nepresvedčí,že je 100%ne bezpečné brať hormony a dojčiť dieťa..že to povie lekár je pre mňa málo,ten lekár z toho má zisk...žiadna seriozna štúdia o tom neexistuje,tie deti nik nevyšetruje,nesleduje...kto by to aj robil,hádam nie farmafirmy,ktoré z hak majú nemalé peniaze?....našťastie existujú aj iné spôsoby ochrany 😉

rebeka7501
22. feb 2014

@denulienkad a neuvažuješ o IUT ?

havana_frost
22. feb 2014

@janinah naopak, existuje k tomu kopu serioznych studii, dojcene deti matiek uzivajucich horm. antiloncepciu boli dlhe roky sledovane a nepreukazal sa horsi stav oproti detom dojcenych matkami bez ha. klinicke studie su velmi prisne sledovane a kontrolovane, tu nejde o fazulky ale o zivot. staci si precitat pribalovy letak napriklad Azalie a budes mat nejaku sajnu aspon.

janinah
22. feb 2014

@havana_frost áno? sú už tie deti dospelé? sledujú ich ďalej? sledujú ich prípadné problémy týkajúce sa pohl. orgánov alebo iných endokrinologických orgánov?čítala si knihu Nežiadúci účinok smrť? odporúčam,je to o. i. o tom ako sa také štúdie dajú všelijak upraviť 😒

havana_frost
22. feb 2014

@janinah citala, vies kto ju napisal? vyhodeny riaditel. a viem o jej pozadi omnoho viac ako sa vie verejne. kazda minca ma dve strany.

janinah
22. feb 2014

@havana_frost ja len toľko- nikdy by som takto nerozumne neohrozila svoje dieťa- a nepotrebujem ani štúdie,ktorým neverím,stačí mi môj zdravý sedliacky rozum a materinský inštinkt...

havana_frost
22. feb 2014

netvrdim ze uzivanie liekov je dobre. prinos musi vzdy predcit riziko. ja napriklad horm. anti. beriem, lebo byt teraz tehotna by mohlo byt pre mna aj dieta zivotu nebezpecne. a dojcim. @janinah len tvrdim, ze studie existuju a su dlhodobe.

janinah
22. feb 2014

@havana_frost rob ako myslíš,je to tvoje dieťa....zrejme iným spôsobom antiko neveríš,ja áno...hak .možno 1000 deťom neublíži a 1000prvému áno a bude to práve to moje 😒

nigguska
24. feb 2014

AHoj,ja som ju uzivala a bolo to ok.....

suesy
6. mar 2014

Ja som brala antikoncepciu počas dojčenia. Je iba jedna, volá sa Azalia. Kým som kojila a nemala krámy, tak to bolo v pohode, ale ako som dostala prvé, tak sa sa začali problémy, podchvíľou som mala špinenie, cca asi mesiac a pol, bola som aj u doktora s tým a povedal, že sa to časom upraví samo, ale ja som sa rozhodla pre ukončenie užívania HAK. Potom sme používali kondóm, ale to mužovi moc nesedelo, tak sme prešli na Pharmatex - to je lokálny krém (ale sú aj čípky) a to sa len zavedie dnu. Výhodou je, že je nehormonálna, pôsobí len lokálne, tam kde má a je to druhý najbezpečnejší spôsob ochrany hneď po HAK.