Antikoncepcia, menštruácia, návaly tepla a potenie

map0007
11. aug 2015

Ahojky.Chcem sa opýtať,beriem antikoncepcia Karhleight už asi 4 mesiac.Teraz mam M,ale neskutočne návaly tepla a potenie,hlavne v noci.Aj bolesť brucha.Doteraz som to nemala.Antikoncepciu mi predpísal doktor,lebo sa mi stale nalievali prsniky-take ako kolostrum ked som stlačila.Teraz ak beriem hák,tak je to lepšie akurat sem tam bolia.Nemáte skúsenosť.Ďakujem

ruthike
11. aug 2015

No radsej aby zistoval preco sa ti tie prsia nalievali, antikoncepcia ako taka nelieci, len hormonalne reguluje telo a v tvojom pripade ti aj robi zle, zajdi za gynekologom.Ja osobne by som vysadila a ked chces uzivat, treba ti najst taku co ti bude lepsie sediet, ale na to by trebalo krvne, pecenove testy. Teraz mas hormonalny profil cely rozhaseny, tazko sa mu bude zistovat, co je s tymi prsnikmi, mozes aj vysadit a cakat, ze ci sa to medzicasom neupravilo, ale po vysadeni sa nezlakni, telu trva par mesiacov kym sa znormalizuje

map0007
autor
11. aug 2015

@ruthike presne tak vôbec mi nespravili hormonalny profil,pritom som spinila aj tyzden pred menstruaciou.Poslal ma ku endokrinologicke.Ta ma odbila ze jed mam pravidelne M,tak načo ma k nej poslal,prehmatala mi krk a povedala príďte v auguste-19. To bolo asi pred pol rokom.Keďže stále nič nerobili ,tak lepšie bolo napísať hák.NAŠE ZDRAVOTNICTVO.Vzal mi krv a predpisal hák.No a vyriešené.

ruthike
12. aug 2015

To, ze mas m pravidelne nemusi znamenat, ze je vsetko v poriadku - to nalievanie je zvlastne a spinenie tiez nie je normalne. Robil ti sono a tie prsniky by tiez mali mat sono/mamografiu spravene

map0007
autor
12. aug 2015

@ruthike robili mi sono prsníkov,lebo sa mi robili hrcky,ale cyklom sa vytratili,zas spravili ,zmyslí.No aj sono zo spodku a ze oki.Akurát som mala prolaktin,mierne zvýšený.Ale že to je ešte dobre vravel,preto ma poslal na endokrinologii.Ale tam ma odpinkali.Už ma to nebaví chodiť po lekároch.Teraz som sa preliecovala aj s helikobaktera,st as le same lieky.Zajtra idem na gastro,tak dúfam ze po hadicke-budu uz vysledky oki🙂