Antikoncepcia. Kedy si mám dať tabletku?

zuzik4884
22. feb 2013

Prosim vas vie mi niekto poradit? Zacinam tento mesiac s antikoncepciou, mam si dat tabletku v prvy den krvacania..
Dnes okolko jednej ranno som zacala malinko krvacat aj dnes rano tak malicko, tak trocha spinim krvy ako zaciatok menstr. mam problem..lebo menstruaciu mam dost az 28.2 a dostala som asi skorej nie som si ista..a boli ma brucho stale od poslednej mestruacie, malinko som krvacala pred tyzdnom, mam daky rozhodeny cyklus..a teraz neviem ci je to ta prava menstruacia ci mam zacat s tabletkou,,dost ma boli brucho a no prsote neteciem plynulo :DDDD...tak prosim poradte nechcem to pokaslat...ze si dam skorej tabletku dakujem pekne..malinko krvacam od rana trosku..

sissy27
22. feb 2013

@zuzik4884 a lekár ťa nepoučil, či len si nepočúvala? v príbalovom letáku sa o tom nepíše nič, alebo len je problém ho prečítať?
neviem aké tabletky máš, ale nie je podmienka začať ich užívať prvý deň cyklu....

angua27
22. feb 2013

ahoj, ak si si neni istá, talbetku si nedávaj a daj si ju až v momente, kedy si budeš istá, že máš menzes. mne môj gynekológ odporučil pri nasadení novej antikoncepcie, aby som si dala tabletku až druhý-tretí deň, aby sa najprv telo poriadne vyčistilo. ja beriem antikoncepciu iba sporadicky, ak si potrebujem zrušiť, alebo posunúť menzes. a vraj mám vždy nechať telo sa poriadne vyčistiť. na spoľahlivosť antikoncepcie to účinok nemá. nič sa teda nedeje, ak začneš s tabletkami pár dní neskôr ako Ti začal menzes. 😉

zuzik4884
autor
22. feb 2013

@sissy27
ale ja viem ze v prvy den...ale ja neviem ci uz my zacala menstruacia ta prava....lebo brucho ma boli od poslednej mesntruacia raz som jeden den krvacal mlililinko..a teraz som zacala krvacat ale mam dost az 28.2..a neviem ci je to ta prava mesntruacia a nechcem presvihnut prvy den

zuzik4884
autor
22. feb 2013

@angua27
a nevadi aj ked vravia ze v prvy den sa ma dat? lebo ja som si neni ista lebo nekravacam normalne len milinko ..tak radsej pockam nech mi poriadne :DD a potom si dam nechcem sa pomylit..

sissy27
22. feb 2013

@zuzik4884 ešte raz a pomaly - nemusí to byť nevyhnutne prvý deň (keby si si prečítala príbalový leták, tak sa dozvieš viac, ale nechce sa nám, že? 😠 ) tým som chcela povedať to, že môžeš počkať kým sa ti menzes rozbehne a nemusíš nič pokaziť (ale aj tak si pre istotu prečítaj ten príbalový leták)

zuzik4884
autor
22. feb 2013

tam malinko krvacam zatial ze nepotrebujem ani vlozku ziadnu

zuzik4884
autor
22. feb 2013

@sissy27 citala som ho

zuzik4884
autor
22. feb 2013

@zuzik4884
tak ho kuknem este raz :DDD

sissy27
22. feb 2013

@zuzik4884 neviem aké máš tabletky, ale v letáku k mojim to popísané je...

zuzik4884
autor
22. feb 2013

pise tam ak zacnem brat tabletku na 2.az 5. den cyklu vtedy vsak musite pocas prvych 7 dni pouzit dalsie atikoncepne opatrenia napr. kondom..takze tak

zuzik4884
autor
22. feb 2013

@sissy27
yaz

sissy27
22. feb 2013

@zuzik4884 gratulujem, našla si to 😀 a je strašný problém tých 7 dní použiť doplnkovú antikoncepciu alebo ešte teda vydržať bez sexu?

zuzik4884
autor
22. feb 2013

sak neniii :D

sakura77
22. feb 2013

Kludne pockaj kym sa ti rozbehne, nic sa nestane..a daj si ju rano alebo doobeda, niektore dost tazia na zaludku, ja ked nahodou zabudnem a dam si vecer tak mi je v noci blbo veru...😉

sissy27
22. feb 2013

@zuzik4884 no a problém vyriešený - počkáš, až sa ti menzes rozbehne, potom začneš užívať, prvých 7 dní teda buď kondóm alebo acylpyrín medzi kolená a držať a zatiaľ si poriadne naštuduješ ten leták, aby si vedela, čo robiť, keď vynecháš tabletku a podobne, isto sa to bude hodiť 😉

zuzik4884
autor
22. feb 2013

@sissy27 🙂

zuzik4884
autor
22. feb 2013

@sakura77
este stale rozmyslam kedy si ju budem davat..niektori vravia ze lepsie vecer niektore rano...neviem no

sissy27
22. feb 2013

@zuzik4884 mne je lepšie večer pred spaním - to chodím v podstate vždy v tú istú hodinu, ale ráno nevstávam vždy rovnako... plus ak zabudneš večer, tak ráno máš šancu to dobehnúť, ak zabudneš ráno a odídeš na celý deň do školy, do práce atď a tabletky máš na nočnom stolíku, tak blbé...

sakura77
22. feb 2013

@zuzik4884 a tak vyskusaj a uvidis, lahko to poposuvas potom...ja keby vecer dam tak nad ranom stojim nad hajzlovou misou 😀 ale tak ja mam ultra vytraseny zaludok 😀

zuzik4884
autor
24. feb 2013

:DDD davam si na obed o 12..:D zatial sa citim normalne :D mam velke bolesti pri mesntruacii tak dufam ze antikocepcia mi ppomoze..dakujem uz sa rozbehla vcera :DDD....

zuzka062
13. apr 2013

mozem zacat uzivat antikoncepciu,,myslim prvy krat aj mimo menstruacie ci sa musi pockat?

oliver1312
15. máj 2019

Ahoj.rok som uzivala antik.pre kojace zeny, brala som ju v kuse bez prestavky, cize som nemala menzes; od februara mam karhlu. Otazka znie, prvy mesiac som mala slabucky menzes, druhy skoro nic a teraz vobec nic. Je to normalne, alebo sa nieco deje?