Antikoncepcia Dienorette

katie25
11. júl 2024

Ahojte, rada by si som vedela, ci mate niektora skusenosti s antikoncepciou Dienorette. Je to moja prva antikoncepcia a potrebovala by som vediet nejake info, ktore ma napadaju az teraz s odstupom casu ako som bola u gynekologa. Dakujem 🙂

veron2811
22. júl 2024

@katie25 ja užívam

katie25
autor
23. júl 2024

@veron2811 dakujem za odpoved. Chcela by som sa ta spytat, beries tabletky 21 dní vkuse a potom 7 dni neberies. Kedy dostanes menzes? Mne povedal dr. ze do 2 az 3 dní by som mala dostat pocas tej pauzy. Cize by som mala cyklus cca 24 dni. Tak to je?

katie25
autor
23. júl 2024

@veron2811 a celkovo ma zaujima, mas aj nejake nepriaznive ucinky z nich? Ja ich beriem len tyzden zatial a nikdy som totiz ziadnu antikoncepciu nebrala doteraz.

veron2811
23. júl 2024

@katie25 áno, 21 dní beriem, potom 7dni pauza..teraz v stredu mám poslednú tabletku,v sobotu príde menštruácia ...ako hodinky vždy takto odkedy beriem...ja som tiež nikdy predtým neuzivala...pred touto som mala zlyndu, ta mi nejako nesadla, tak že skúsime tieto , mám ich asi pol roka ...ale uvažujem nad tým krúžkom ....po tejto poviem to tak debilne kedysi som ako studňa vysušená...nos zosupany vnútri ...najnoovšie mu ide aj krv z nosa...a aj týden pred ms také dvojdňové spinenie ...
A začína ma bolieť zaludok,to však neviem či antike pripisovať

katie25
autor
23. júl 2024

@veron2811 no uvidim ako to budem znasat ja. Po prvych 3 dnoch ako som ju zacala uzivat, tak mi bolo zle od zaludka, hnackovala som. Ale uz sa to upravuje. Tak dakujem za info, aspon viem, co mam ocakavat. A nepribrala si nej nahodou? Vacinou sa zeny stazuju, ze priberu z antikoncepcie. Menzes mavas slabsi, ci silny?

veron2811
24. júl 2024

@katie25 ale viete,každý telo je iné.. ktosi ani nevie,že ju užíva...nie,nepribrala som , váhu mám stále ako aj predtým, kolíše 1-2 kila ale to som aj predtým tak mala ...menzes mám skoro žiadny, chvalabohu, veď aj preto som začala jesť HAK...ja som mala po pôrode strašne silný..teraz je to pohoda

katie25
autor
24. júl 2024

@veron2811 och tak to si ma potesila velmi. Ja som prave preto zacala uzivat HAK kvoli silnemu krvacaniu. Az extremne silnemu by som povedala. Dr.ma nahovara tiez na teliesko, ze mi zavedie, ale na zaciatok sme skusili tieto tabletky. Tak uvidim aky bude prvy menzes, ale pevne verim, ze to bude lepsie. Tak dakujem za vsetky info🙂

veron2811
25. júl 2024

@katie25 to poznám, nebojte sa...no teliesko ja nemôžem,myslím taký krúžok , to si dám sama a pred ms si to vybrať treba ...v pohode, za máličko 🙂

katie25
autor
25. júl 2024

@veron2811 no tak ten kruzok ja ani nepoznam. Najjednoduchsie pre mna su tie tabletky, co aj mam. Ale teda som strasne zvedava ake to bude casom, ci mi to telo vsetko dobre prijime a teda hlavne ten menzes sa musi zmiernit. Kvoli tomu som aj suhlasila s uzivanim HAK.

aerdnamonta
25. júl 2024

@katie25 uzivam 4. mesiac, prvy neskutocna bolest prs, bolest lytok (nebezpecne ak si fajciarka), plus 2 kg vody predpokladam (a prvy mesiac aj neskutocna chut na jedlo, podotykam som sportovo zalozena a davam bacha na stravu), a dalej libido vyrazne klesa ale to pri kazdej HAK (kedze jeden z hormonov - etynilestradiol sa pouziva ako zlozka pre liecbu sexualnych deviantov) takze tot minusov,
plusy - menzes z 5 dnoveho (2 dni velke bolesti na flector) sa stala pomaly jednodnova zalezitost, bezbolestna (jedna zo zloziek je pouzivana pre liecbu endometriozy - takze kvoli tomu sa odporuca zenam s bolestivou a silnou menstruaciou)
ziadne neziadane tehotenstvo, zodny odpad z kondomov..

Skusala som aj Maitalon, Yadine, Softine, Diane 35, mne zatial tato sadla najlepsie 🙂 uvidime po roku uzivania 🙂

kristin07
25. júl 2024

@aerdnamonta Ahoj, uzivam HAK 3 mesiac a presne ako pises, bolest lytok. Ja som mavala obcasne raz za 2 mesiace svalovy krc do lytka v noci. No teraz posledne 2-3 tyzdne mam nonstop kazdu noc. Obcas sa podari noc ze nemam- a inokedy aj 2-3x za noc. Budim sa na to v bolestiach. Musim ist na cievne pre istotu. Urcite to mam z tejto HAK. Lytka mam pocas dna tazke tvrde na dotyk. Ja ju mam kvoli pleti. Krasne mi cisti plet, ona je tym vseobecne znama ze vycisti plet -vhodna pri akne. Ale ta bolest v lytkach to je brutal. Snad to prejde.. a telo si zvykne

aerdnamonta
26. júl 2024

@kristin07 presne, tie lytka su urcite z toho, to som si ista, a tiez verim, ze to zmizne, na pleti badam jemne zlepsenie, tiez trpim uz 15 rokov roznym akne a je to boj😩🫣

ver8nka
19. aug 2024

Dobrý deň, môžem sa opýtať koľko Dienorette antikoncepcia stojí?

katie25
autor
19. aug 2024

@ver8nka ja som platila okolo 30€ za jedno balenie na 3 mesiace.