Antikoncepcia Azalia a lieky na vysoký krvný tlak

danielittar
2. apr 2024

Ahojte. Prednedavnom mi boli nasadene lieky na vysoky tlak. Brala som Hak Katya, tu som vysadila a gyn mi dnes predpisal Azaliu. Je informovany o liekoch, ktore uzivam. V pribalovom letaku vsak pisu, ze v kombinacii s liekmi na hypertenziu moze mat okrem ineho aj znizeny antikoncepcny ucinok. Mate niektora skusenost s touto kombinaciou? Lieky beriem Co-prenessa a Agen 5. Lieky na tlak sa mi este doladuju, zatial doktorka skusa. Plus sa bojim priberania, stale mam navyse nejake to kilecko. Som 5m po porode. Dakujem

guudy
2. apr 2024

@danielittar neries na MK🙄. Kazdeho zdravotny stav je individualny, takze porovnavacky su uplne irelevantne. Lekari vedia, preco ti tie lieky predpisali, tak ich ber ako ti povedali…

trgypadl
2. apr 2024

Žena ja by som pri vysokom TK ani neuvažovala o HAK

danielittar
autor
3. apr 2024

@guudy viem, len som chcela vediet, co mozno mozem ocakavat a co nie, kedze moj doktor sa nejak extra nevyjadril

danielittar
autor
3. apr 2024

@trgypadl chcem brat hak, ine alternativy nam na teraz nevyhovuju a pripadne tehotenstvo teraz nepripada do uvahy

trgypadl
3. apr 2024

@danielittar a počítas aj s možnými komplikáciami?

danielittar
autor
3. apr 2024

@trgypadl komplikacie pri hak mozu nastat aj pri uzibatelkach s normalnym tlakom... tato hak je jednozlozkova a pouziva sa u pacientok s vysokym tlakom

trgypadl
3. apr 2024

@danielittar áno môžu sa vyskytnúť aj u nerizikovych,áno môžu sa užívať pri dôslednom sledovaní zdravotneho stavu, čo mám pochybnosti u Tvojho lekára,keďže základne info si zhanas na MK,bola si nedostatočne poučena a informovana.
Podľa mňa celkom dobrovoľne riskujes,to je môj osobný názor. Internista Ti čo povedal na Hak?