Antikoncepcia a problém so zrážanlivosťou krvi

8. aug 2023

Je tu nejaká žena, ktorá berie antikoncepciu a v rodine (teda nie priamo u nej) sa u niekoho tento problém vyskytol? Ja som v takej situácií kedy potrebujem hormonálnu antikoncepciu ale niekto v rodine má problém so zrážanlivosťou krvi a v minulosti mal aj embóliu pľúc. Odber krvi u gynekológa dopadol v poriadku a tak mi HAK predpísal ale ja mám stále strach.

trgypadl
8. aug 2023

Ahoj, este ked som nevedela, ze v rodine sa vyskytnu taketo ochorenia som hak uzivala. Po zisteni uz len z principu hak ani ine hormonalne lieky neuzivam

lius
8. aug 2023

Preco potrebujes hak?

minenkak
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vlastnynazor
8. aug 2023

Co pises, ze v rodine bola embolia, zrejme ma ta osoba zistenu genetiku. A ak mu vysli vrodene dedicne trombofilne diagnozy, tak sa zvykne zistovat i dalej v linii (rodic, surodenci, deti). Ako je to u teba? Zistili ti vrodenost?

1fifinka1
8. aug 2023

Môžeš užívať jednozlozkovu bez estrogénu. Ten spôsobuje trombózy. Ja tak užívam a mam vrodenú trombofiliu.

autor
8. aug 2023

@lius potrebujem ju zase kvôli iným zdravotným dôvodom, odporučil mi ju gynekológ.
@vlastnynazor no na gynekológií mi urobili odber krvi pre tieto zistenia a povedali, že je všetko v poriadku, že môžem si ju nasadiť

autor
8. aug 2023

tie, ktoré hak užívate, pozorovali ste aj kilá navyše?

vlastnynazor
8. aug 2023

Nie som zdravotak, ale doteraz som mala info, ze vrodenost na trombozy sa zistuju na hematologii.
Vsak hadam tvoj gynekolog vie, co robi.

haanovajana
8. aug 2023

Ja mám tabletky zakázané,tiež mám vrodenú trombofiliu.