Antikoncepcia a problém s menštruáciou

luciiiiiiik
15. júl 2024

Ahojte baby, toto je pre mna celkom ťažšia téma, mám problém s pravidelnou menštruáciou. Som mladá mám 18 rokov, od malého dievčatá mám nepravidelnú MS, teraz sa mi stalo že sa nechcela skončiť( mala som 13 dni), lekár mi dal na 10 dni noretisteron, potom mi povedal, že znova dostanem MS a aby som počkala kým mi skončia moje dni, že by mali byt 7 dni a až potom aby som začala užívať antikoncepciu, všade na nete som videla že antika sa ma začať užívať prvý deň MS alebo teda 1.-5. Deň. Myslite že je to Okej? Mám si teda zajtra dať prvú tabletku…
Nikdy som nemala antiku, preto mám v tom taký chaos, trocha sa bojím. A len pre info keby nahodou predpísal mi vexyu. Ďakujem krásne za všetky rady. 💋

ssimusska
15. júl 2024

@luciiiiiiik Ja užívam vždy v týždeň ms v Nedeľu prvú tabletku. Mám to tak nadstavených 6 rokov a žiadny problem som nemala. Nainštaluj si kalendár a zapisuj si to tam, budú ti chodiť každý večer aj pripomienky.

janai1
15. júl 2024

@luciiiiiiik treba sa riadiť odporúčaním lekára. Keď si nie si istá, tak zavolaj lekárovi

anjelicek26
15. júl 2024

Mozes aj tak, len sa este chrante navyse prvy tyzden kondomami...lekar snad vie, co robi, ved ta pozna najlepsie...

luciiiiiiik
autor
15. júl 2024

@anjelicek26 ďakujem, ja už hneď stres že ja som to isto zle pochopila a atď.🤣

lucia851
15. júl 2024

@luciiiiiiik nerethisteron je len na úpravu ms to nie je antikoncepcia

123369
15. júl 2024

@luciiiiiiik Áno, keď ideš nasadiť antiku tak prvá tabletka sa užíva v prvý deň cyklu,tak to povedal lekár aj mne, nepýtala som sa prečo, lebo lugiku mi dáva nasadiť ju hneď po skončení. Ja som ale celý mesiac spinila, volala som si sestričke či je to normálne a vraj že môžem ešte aj ten budúci mesiac trochu špiniť. Potom to prešlo.

janai1
15. júl 2024

@lucia851 a kde to píše, že norethisteron považuje za HAK? Ten užívala aby jej MS skončila v predchádzajúcom cykle.
Ma predpísanú HAK Vexyu