Antikoncepcia a preventívka

27. jan 2023

Vypíše gynekologička prvý recept na anktikoncepciu na počkanie resp v ten deň kedy idem na preventívku? Ešte som antikoncepciu nebrala a nemala som žiadne vyšetrenia u gyn. Tak neviem ako to funguje

strasko
27. jan 2023

Áno, mala by si ísť na preventívku a tam môžete prebať aj HAK. Ja som vždy z preventívky šla s receptom a potom som už len volala sestričke 🙂

autor
27. jan 2023

@strasko takže je možné ,že pri prvej návšteve predpíše? Tak je dobre, nerada by som sa objednávali znovu na termín o 3 mesiace 😬, vraj sa niekedy robil aj odber krvi to už sa nerobí? 🤔

fednaja
27. jan 2023

Áno, jasné, kedykoľvek ti ju vie predpísať na počkanie. Neviem ako je to teraz, mne voľakedy kvôli HAK brali krv, ale teraz sestre predpísali a krv jej vôbec nebrali, tak neviem, či sa niečo zmenilo, alebo len proste akosi viac na to kašlú 😀

autor
27. jan 2023

Nemá kto so mnou ísť a po odbere krvi odpadávam tak hádam sa už nerobí ten odber krvi myslím že sa to robilo kôli pečeňových testom

strasko
27. jan 2023

Vieš čo, to záleží skôr od lekára. Mne krv nebral nikdy a možno práve to nebolo dobré, lebo mi všetky HAK čo som kedy brala v konečnom dôsledku skôr ublížili. Čiže reálne ak ti ju zoberie, buď skôr rada aj keď verím, že máš obavy. A vždy sa vieš dohodnúť tak, že keď budú výsledky, len si zavoláš a vystavia ti erecept, aby si nemusela čakať na ďalší termín 🙂

klarissa25
27. jan 2023

No si hlúpa ak si chces dať predpísať antiky bez toho aby ti neskôr urobili krvné testy