Antikoncepcia a preháňanie

5. nov 2022

V utorok som mala styk, dnes ma prehnalo, účinnosť antikoncepcie je dôležitejsia pred stykom alebo po styku? Kedy je to viac dôležitejsie aby som sa vyhla neželanemu tehotenstvu? Ďakujem

nika_val
5. nov 2022

Ale ved tabletky užívaš každy deň predpokládam..
Takže s tym prehaňanim to je brane tak že by ta dlhodobo preháňalo (niekolko dni) vtedy je ohrozena učinnosť antikoncepcie
Ale nie takto že utorok si mala styk .. tak teba chranila vtedy utorkova, stredajšia tabletka
A za dalšie velmi doležite.. kedy ta prehnalo?
Učinnost tabletky sa znižuje len vtedy keď ta preženie kratko po užiti tablrtky a nie hocikedy

autor
5. nov 2022

@nika_val 2 hodiny po užití a preto mám obavy, je to veľmi skoro po užití a žalúdok mam stále ako na vode takže mám z toho obavy.

nika_val
5. nov 2022

2hod nie je až tak hrozne..
A hlavne ako som pisala vyššie .. ty si chrane utorkovou a stredajšou tabletkou
Antikoncepcia nefunguje tak že zabudneš jednu tabletku (alebo v tvojom pripade preženie ta po 1tabletke) a bum si nechranena..
Tak to nefunguje .. tie hormony sa v tebe pomaly hromadia a vytvaraju tu ochranu ..

nika_val
5. nov 2022

Preto keď užívaš hak cely mesiac tak tie hormony sa akoby zbieraju a vytvaraju ochranu stale silnejšiu a silnejšiu aby aj počas pauzy si bola chranena..
Takze 1 tabletka je nič ..ano može byt ochrana oslabnuta ale ked ty si si dala utorok aj stredu tak na nemás čoho bát

autor
5. nov 2022

@nika_val V teoretickej rovine to viem, v praktickej som to potrebovala počuť od niekoho iného na ukludnenie. Ďakujem.😀

zelenakobyla123
6. nov 2022

@nika_val presne tak to funguje, zabudneš 1 a hormóny sú oslabené, tabletka sa vstrebáva cca 4 hodiny, ak prehnanie/zvracanie nastalo do 4 hodín od zobratia HAK, mala by si autorka dať ďaľšiu tabletku z náhradného blistru. @autor radšej maj ďaľších 7 dní pohlavný styk s kondómom, pretože hormóny sú oslabené. Nabudúce, keď sa ti niečo takéto stane, radšej si daj tabletku po.