Antikoncepcia a meškanie menzesu

jaja222893
1. nov 2021

Ahojte baby som nová v bráni antikoncepcie mám ešte len mesiac za sebou tak by som potrebovala rady od skúsenejších.😊
07.10 som dostala menštruáciu a vtedy som hneď vzala večer aj prvú pilulku. Obvykle mávam 5 dni na 6 deň som mala ešte ako keby krvavý výtok, potrebovalo to ešte tampón. V ten 6 deň sme mali s priateľom nechránený sex síce to nešlo dnu ale druhý krát nie sme si istý následne som krvácali ešte ďalšie 3 dni. Doktor mi povedal že prvé tri mesiace mám brat bez 4 dňovej prestávky. Momentálne mi mešká už 4 deň. Je to kvôli tabletkám a že nerobím vlastne 4 dňovú prestávku alebo sa mám obávať ? Tehotenský test som si robila minulý týždeň a bol negatívny a na kontrolu idem až 17. Tak preto či sa s tým už niekto stretol? A mám k tomu taký biely až mliečny strašne riedky a viditeľný výtok trošku zapácha. Tak či je to bežne alebo mám ísť k lekárovi pre istotu ?
Ďakujem krásne a pekný deň 😊

janai1
1. nov 2021

Nechápem... Počas brania HAK ti nikdy nemôže meškať MS, lebo MS nemáš... A keď si nerobíš prestávky tak ako chceš krvácať zo zníženia hormónov, keď ich stále berieš?

snehulak77
1. nov 2021

Ak berieš bez prestávky, tak menzes mat nebudeš. Tie 4 dní prestávky sú práve na to. Takže to, že sa menzes nedostavil, je normálne, nemusíš sa báť tehotenstva

ailiba
1. nov 2021

@jaja222893 počas bránia hák nemáš MS, ale počas pauzy, keď neberieš hormóny príde spadové krvácanie, ktoré je spôsobené poklesom hormónov. Teda, keď hormóny berieš stále, krvácanie sa nedostaví. Takže máš všetko o. K.

jaja222893
autor
2. nov 2021

Takže tehotenstvo môžem vylúčiť ? A bude to spôsobené len HAK? Tak to sa teším že to sú len hormóny.

snehulak77
2. nov 2021

@jaja222893 tehotenstvo môžeš vylúčiť, ak berieš bez vysadenia, tak krvácať nebudeš. Ak dáš tie 4 dní pauzu, tak áno. Na možnosť otehotnenia to vplyv mat nebude

jaja222893
autor
2. nov 2021

Jasne bez prestávky, len som sa zľakla že vlastne už na 6 deň sme mali styk a bez ochrany. A lekár mi povedal že účinkuje od 1 dňa a druhý zas že až po 7 dňoch tak preto. Dobre tak vezmem ešte tento mesiac a dám potom tu 4 prestávku. Ale pre istotu si urobím ešte jeden test zajtra ráno. Ďakujem krásne

snehulak77
2. nov 2021

@jaja222893 od prvého dňa účinkuje, ak ju vezmeš prvý deň cyklu, menzesu. Ak ju začneš užívať iný deň cyklu, tak sa treba 7 dní chrániť

jaja222893
autor
2. nov 2021

@snehulak77 Dobre super tak tým pádom sa nemám čoho obávať, keďže som začala naozaj v prvý deň a podstivo beriem stále +-hodinka. Tak to bude spôsobené len HAK. Tak ďakujem krásne prešla ma panika 😊

snehulak77
2. nov 2021

@jaja222893 za malinko, no stress 😉