Antikoncepcia a hnačka

barbora611
27. dec 2020

Ahojte baby,
beriem antiku už dlho a dnes sa mi prvýkrát stalo, že som si dala tabletku a do pol hodky som dostala hnačku, len jedno rázovú. Zľakla som sa ale keďže to bola tabletka z 1. týždňa (to znamená keby bola neúčinná, tak môžem zostať tehotná z predchádzajúcich stykov, v predošlých dňoch). Dala som si teda cca 1 hodinu na to ďalšiu rovnakú tabletku, z náhradného blistra (neriešila by som to takto, keby to nebola riziková tabletka z prvého týždňa). Teraz mám trošku obavy, že mám v sebe 2 rovnako účinné tabletky.
Máte s tým niektorá skúsenosti? Som teraz rovnako chránená, ako keby som užívala tabletky normálne? Môžu nastať nejaké komplikácie?
Veľmi pekne ďakujem za rady 🙂

petamich
27. dec 2020

@barbora611 kazda tabletka ma nejaku ucinnost a nie je to, ze presne 24 hodin, relativne casto sa stane, ze si niekto zabudne dat, cize zbytocne si si davala dalsiu toto by som nerobila, hnacka moze znizit ucinnost tabletiek ak trva niekolko dni, nie ak ta trikrat prehnalo v priebehu hodiny

petulka2021
28. dec 2020

Keď užívaj HAK dlhodobo nemáš sa čoho báť. Keď nemáš hnačku 10 krát do dňa ale dostaneš ju len raz čo je riedka stolica tak zbytočne si budeš dávať ďalšiu tabletku. Pri pravidelnom užívaní sa nemáš čoho báť