Antikoncepcia a fajčenie

marrycvengrosova
9. júl 2023

Ahojte chcem sa spýtať na názor kombinácii antikoncepci a fajčenia.. ? Vraj je tam rizotko smrti ? Používam antikoncepciu 4 mesiac keď som ju vybavovala doktorka mi povedala že Max 6 cigariet denne môžem.. no bojím sa nedokážem prestať fajčiť

cosmic_origin
9. júl 2023

@marrycvengrosova Neviem akú konkrétnu berieš, ale pozri príbalový leták. Pri tej čo ja beriem je napísané že fajčenie iba zvyšuje pravdepodobnosť krvných zrazenín. Pri krvných zrazeninách je isté riziko smrti, ale nemusia nutne spôsobiť smrť.

marrycvengrosova
autor
9. júl 2023

@cosmic_origin nazýva sa leverette nakoľko si každý mesiac kupujem len po palete a nie celú krabičku prívalový leták nemám .. pozriem to na internete... Za pár dní má môj syn rok a netúžim po druhom preto moje rozhodnutie bolo nasadiť si antikoncepciu... Fajčím od 13 rokoch fajčila som aj tehotná.. teraz je to 4 mesiac čo antikoncepciu beriem a do teraz som fajčila bez problémov, tak isto pri predpise sa má na pýtala moja ženská a bolo mi povedané že Max 7 cigariet za deň môžem.. včera som sa dopočula o tej smrti a není mi všetko jedno zľakla som sa a bála som sa si zapáliť.. 😏😏

julia2002
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marrycvengrosova
autor
9. júl 2023

@julia2002 no u mňa nemala doktorka problém vravím sama mi povedala že Max 7 cigariet na deň .. viete približne aká je šanca že by sa mi niečo stalo? Naozaj mám strach

marrycvengrosova
autor
9. júl 2023

Pozerala som že neodporúča sa fajčiť ale není napísané že je to povinné.. 😏

nepic
9. júl 2023

@marrycvengrosova
Fajčenie ako také nie je dobré a treba s tým čím skôr prestať. Ide to,ver mi,ja som prestal razom poobede o pol tretej keď som sa tak rozhodol. A fajčil som cca 30 rokov a 30 denne. Zároveň ale ani antikoncepcia nie je zdravá a ťažko povedať čo je väčšie zlo,či fajčenie alebo tá antikoncepcia. A oboje je naozaj vražedná kombinácia. Ja by som to manželke asi nikdy nedovolil brať. Pracoval som v zdravotníctve 10+ rokov a naozaj boli takéto náhle úmrtia,len sa o tom moc nehovorí,pretože si to žiadny lekár nedovolí napísať ako príčinu úmrtia.

marrycvengrosova
autor
9. júl 2023

@nepic keby sa dá prestať tak ľahko ako sa to dá povedať

Našla som na internete v pribalovom letáku toto

fajčenie (ženám nad 35 rokov treba dôrazne odporučiť nefajčiť, ak chcú užívať COC)

Môj vek je 22 rokov

janetinka27
9. júl 2023

@marrycvengrosova bol medializovany pripad mladeho dievcata, ktore zomrelo pri operacii, mala myslim 18 rokov, antiku a fajcila. Pamatam si, ze vtedy sa zacalo viac poukazovat na nebezpecenstvo kombinacie hormonalnej antikoncepcie a fajcenia. Musis prestat fajcit alebo zmen sposob ochrany.

marrycvengrosova
autor
9. júl 2023

@janetinka27 som úplne zdravá a žiadna operácia má nečaká ľahko sa povie prestaň fajčiť keď človek fajčí 9 rokov

sara07
9. júl 2023

no obmedzila by som to alebo prestala, to nad tých 35 sa neschovávaj to sa predpokladá že začneš v 18 , 9 rokov je ako dost
že ti nehrozí operácia stačí jedna hávaria alebo ta niekto zrazi na prechode a si na operačnom stole
jednoducho prestaň, a ano su pripady krvných zrazenín, nehovoriac že tie cievy dostávaju zabrat a ked budeš mat 50 ano raz ich budeš mat môžeš mat dost problémov
nemusíš ale je tam dost velké riziko, keby to tak nebolo nepisalo by sa nehovorilo a vyrobca by si nekryl chrbat
treba mať pevnu vôlu a prestaneš fajčit , ked už nie pre seba tak pre dieta, aj ked tahaš na balkone, ešte ten cajrajt dve hodiny vydychuješ v miestonosti a tvoje dieta pasivne fajči či chceš alebo nie

mandzula
9. júl 2023

@marrycvengrosova neviem, co chces pocut, mas to tam jasne napisane. Ci cakas, ze ta niekto potlapka po pleci a fajcenie ti odobri? Ohrozujes svoje zdravie. Ked nastanu problemy, moze byt neskoro. K tomu, ze si fajcila aj pocas tehotenstva, len tolko, ze nielenze vedome kazis zivot seba, ale aj dietatu, ktore o tom rozhodovat nemohlo.

marrycvengrosova
autor
9. júl 2023

@mandzula mne môj doktor povedal že viac ublížim malému keď prestanem s fajčením 👌 pani múdra

marrycvengrosova
autor
9. júl 2023

@sara07 Ja fajčím čisto jednorazové cigarety 😏

mandzula
9. júl 2023

@marrycvengrosova urcite, fajcenim si mu akiste prospela. Skor ide o to, ze keby si narazovo prestala, bola by si v strese, co by dietatu neprospelo, pokojne si vsak mohla prestat postupne a nie sa tesit z rady doktora.

jankak055
9. júl 2023

Mas skoro rocneho syna. Netuzis po druhom. A tuzis potom aby tu tvoj rocny syn ostal bez TEBA??? Tak si vyber bud antikoncepcia alebo fajcenie. Za mna ani jedno. Rozhodnutie je len a len na tebe 😉

sheila121
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tamitamitami
9. júl 2023

Ja by som osobne antikoncepciu a cigarety nemiešala (poznám prípad kedy sa z takejto kombinácie babe začali robiť strašné modriny a musela prestať aj s jedným aj s druhým).... Cigarety výrazne obmedz a postupne prestaň alebo zváž iný spôsob ktorým sa budete chrániť.

marrycvengrosova
autor
9. júl 2023

@sheila121 Prepáčte na túto otázku vám asi neviem presne odpovedať prešlo od mojich 13 už dosť rokov a sama neviem prečo som začala no stalo sa 🤣

sheila121
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dota6
9. júl 2023

@marrycvengrosova stať sa môže čokoľvek, je to ako ruleta. Buď sa nič nestane alebo? Je to na tebe.
Niektoré, ktoré poznám berú antikoncepciu a fajčia a nič sa im nestalo.
Pre mňa je to hrôza, krvná zrazenina. Ani nevieš ako a kedy, lebo to príde zrazu. Otec aj svokor prekonali mozgovú príhodu. Moj otec ostal bez následkov, lebo bola doma mama. Moj svokor ma následky, pretože počas toho spal, liečba prišla neskoro. Za mňa je to neskutočný hazard so zdravým.

julia2002
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marisoul17
9. júl 2023

Kľudne fajči. Keď ťa nezastavilo tehotenstvo a riziko trvalého poškodenia zdravia svojho dieťaťa, nejaka krvna zrazenina ta hádam nerozhadze. Prepac, ak som sa ta dotkla, viem, že to bolo možno tvrdé, ale hľadáš spôsob ako skočiť do vody a zostať pri Tom suchá. Buď fauči a zmier sa s rizikom alebo prestaň.

lavender94
9. júl 2023

@marrycvengrosova fajčím od 15 rokov a antikoncepciu užívam od 16. Mám skoro 30 a som tu. Áno, nie je to zdravé ani trochu, riziko úmrtia na tromboemboliu tam je vyššie ako normálne, ale dávam si pravidelne skontrolovať krv ako mám na tom zrážanlivosť. Ale ja vyfajcim tak 4 cigarety denne, mám dni kedy si nezapalim vôbec.

janinah
9. júl 2023

@nepic presne tak....dám krk na to,že za náhlymi úmrtiami mladých žien je presne táto príčina...hák,fajčenie, predispozicia k trombóza...len o tom nik nehovorí,farmabiznis musí ísť za každú cenu

maria1989
9. júl 2023

@marrycvengrosova daj si nehormonalne teliesko a vybavene.

huginko
9. júl 2023

@marrycvengrosova fajčenia a antikoncepcia nejdu k sebe. Zvýšené riziko trombózy. Môže, ale nemusí sa nič stať. Ja by som neriskovala

denisah6
9. júl 2023

@marrycvengrosova osobnú skúsenosť teda nemám, ale mám veľmi blízkeho človeka, dedka. Ten bol taký fajčiar, že vstal aj v noci, len aby si zapálil. Už to boli takmer dve krabičky, denne. Fajčil asi 45 rokov. Babka dostala infarkt, keď on bol vonku na dvore si zapáliť. Jasné že to nie je jeho chyba ani nič, to je každému jasné, ale jemu to urobilo taký blok, že s cigaretami hneď vtedy sekol a odvtedy nič. Babka chválabohu žila ešte 6-7 rokov. Teraz má dedko 78 ale teda odvtedy nefajčí.

januska12323
9. júl 2023

Už len kvôli synovi s tým prestaň. Nevadí ti, že môže hocikedy ostať bez mamy? Že má v sebe od počatia to svinstvo? Že to dennodenne vdychuje?

sara07
9. júl 2023

@marrycvengrosova každá tvoja odpoved je ospravedlnením pred sebou že fajčíš, xy báb ti tu píšu to isté a ty ideš svoje
kludne si hul kolko potrebuješ, riskuj tvoj život nie náš
a tvojho dietata mi je luto detto susedov ktorým otravuješ dymom život ,ja pre fajčiarov pochopenie nemám vôbec a škoda že zdražovanie také ako treba je ešte v nedohladne a chysta sa len