Antikoncepcia a chuť na sex

ba_by
25. máj 2015

Čaute.
Ja viem, že to je možno divná diskusia ale pol roka som mala antikoncepciu Belaru, ale po nej moja chuť na sex bola uplne na bode mrazu a strašne som z nej pribrala tak sa chcem spýtať či neviete nejakú doporučiť z ktorej chuť na sex bola(resp.sa zvýšila) a váha ostala buď taká istá alebo nižšia.
Ďakujem.

sissy27
25. máj 2015

@ba_by toto ti nikto dopredu nepovie, každé telo reaguje inak...

mircalla
25. máj 2015

@ba_by ja som nikdy zo ziadnej antiky nepribrala
ale ak teda vyssia chut na sex - tak nieco s vyssim etrogenom - 30, nie menej

malinka158
25. máj 2015

ahoj, ja som brala Mistru po tej som mala strasnu chut na sex 😀 😀 😀 s tej by sa priberat nemalo ale ja som aj tak pribrala, teda nie ze celkom pribrala ale jednoducho som bola jako naliata vodou, velmi mi nesadla. Teraz beriem Vreyu a chut na sex mam tiez 🙂 naozaj u každého je to ine

lolonka
25. máj 2015

@ba_by ....ahoj..ja som mala taký istý problém...úplne bez chuti na sex...tak som ju vysadila....inak na veľa žien takto antikoncepcia vplýva

betka28
28. máj 2015

Ahoj, ja som tiež mala podobné problémy, potom som ju radšej vysadila a prešla som na prirodzenú metódu. Odvtedy používam šikovného prístroja cyclotest, ktorý mi presne podáva info o tom, kedy mám plodný, neplodný, resp. vysokoplodný deň. Som veľmi spokojná, tie vedľajšie účinky z HAK úplne zmizli. Možno vyskúšaš aj ďalšie tabletky, ale napriek tomu budeš mať také isté problémy...presne je to tak ako to napísala lolonka, tie tabletky na veľa žien takto vplývajú.... Aj z toho dôvodu som šťastná, že som sa stretla aj s takou metódou, je to zdravá, prirodzená cesta a na druhej strane viem, že mám 100 %-nú istotu. Mám iba pozitívne skúsenosti, môžem iba odporúčať 🙂 Na tej stránke je viac info o prístroja: www.antikoncepcia-cyclotest.sk

pavol9595
24. sep 2015

Ahojte milé dámy,
Ja sa chcem tiež niečo spýtať. Moja manželka berie antikonc. DAYLETTE. Začala ju brávať pretože mala menštruáciu už každých 15 dní. Nemal by som písať, ale narodila sa pred 38 rokmi, čiže má 25 rokov. Upravila sa jej, ale odkedy ju berie ja som odstavený. Nepomyslí vôbec na milovanie. Za dva mesiace 1x aj to na moje naliehanie. Nie je z tých ktoré myslia častejšie nato, ale teraz je to po 17r hotová katastrofa. Zaujíma ma či ste ju brali niektoré a ako ste sa cítili. Či ste mali napr. problém so spaním, nervozita, úzkosť, alebo ste boli spokojnejšie a pod. Ďakujem za každú radu.
Prajem krásny deň.

pavol9595
25. sep 2015

Ahojte milé dámy,
Ja sa chcem tiež niečo spýtať. Moja manželka berie antikonc. DAYLETTE. Začala ju brávať pretože mala menštruáciu už každých 15 dní. Nemal by som písať, ale narodila sa pred 38 rokmi, čiže má 25 rokov. Upravila sa jej, ale odkedy ju berie ja som odstavený. Nepomyslí vôbec na milovanie. Za dva mesiace 1x aj to na moje naliehanie. Nie je z tých ktoré myslia častejšie nato, ale teraz je to po 17r hotová katastrofa. Zaujíma ma či ste ju brali niektoré a ako ste sa cítili. Či ste mali napr. problém so spaním, nervozita, úzkosť, alebo ste boli spokojnejšie a pod. Ďakujem za každú radu.
Prajem krásny deň.

anastacia321
26. sep 2015

@ba_by no antikopcia aj moze byt nebespecna pre vseliake otporucam ti ochranu to je najlepsie pre zenu a aj je zdrave....to je moj nazor ak dobry neviem pre teba

zamilion
26. sep 2015

@pavol9595 ja mam vek ako tvoja manzelka a od druheho pôrodu som nemohla mat ziadnu HAK lebo kazda jedna mi menila libido a tym padom sme sex nemali vôbec. Manzel mi doslova smrdel a pri jeho dotykoch ma az striasalo.
Riesili sme to s mojim lekarom a vyskusala som 4 druhy tabletiek, naplast a nakoniec lokálny hormonalny krúžok nuvaring. Vysledok bol ten isty tak som nakoniec bez HAK a fungujeme normalne.
Hlavne nech s tebou zena otvorene hovori a nech sa nehanbi ani pred lekarom lebo vam to moze znicit vztah.

anastacia321
26. sep 2015

@zamilion na fotke si velmi krasna ak si to ti naozaj a ten sex????ak sa ta mozem spitat ak ti nevadi...lubis svojho muza????????a da sa napravyt vsetko u teba aj bez nejakych tabletiek ...ti sama mozes zmenit ..nikto iny noooo aj tvoj muz tak isto oba dvaja ...ak sa mozem aj to spitat kolko mas rokov????ze uz nechces sex....

rita36
26. sep 2015

@pavol9595 ja beriem Dayletky od porodu cize pomaly 4 roky mame pomenej sexu ako pred antikou no nie az tak ako vy .....2x tyzdenne cca no tiez som si vsimla aj ja na sebe ze mam pomenej chuti nechcem to zrovna pripisovat antike odvtedy sa totiz zmenilo vela ....stala som sa matkou je to vycerpavajucejsie zamestnanie skolka .....atd ....neviem skus porozmyslat nad tym tiez nie je iste ze vinou je antika popripade sa poradit s lekarom zo zaciatku po porode sme to tiez riesili s andrologom a ten nam nakoniec pomohol

anastacia321
26. sep 2015

@rita36 pocuvaj esx??????? dva krat do tyzdna????? je malo prepac ze tak pisem...no kazdy mame ine tela a inak vsetko pomaha na ine veci ...

zlte_kuriatko
26. sep 2015

@rita36 ahoj aj ja som ich brala skoro rok... tebe sa nezvačšili prsia? ..ja som z nich mali depky, chuť na sex žiadnu a o číslo sa mi zvačšili.. už som ich vysadila.

anastacia321
26. sep 2015

hmmmm sexziadna chut?????

zlte_kuriatko
26. sep 2015

@pavol9595 ahoj ja som ju mala, už som písala vyššie, chuť na sex žiadna, ospalosť, depky, zväčšené prsia.. proste hroza, vysadila som ju a som ok, aj prsia mám už pôvodné. 😀 skrátka cítila som, že sa niečo deje, a to dr mi ich ospevovala, že su nizkohormonálne super atd.. už nechcem žiadne, sme bez.

rita36
26. sep 2015

@anastacia321 odpovedala som panovi podla osobnej skusenosti nikde som netvrdila ze mame vela
sexu ibaze viac ako oni ako pises kazdy ma ine telo a ine potreby.pekny vecer

@zlte_kuriatko nie bohuzial taky benefit sa mi neusiel iba vacsi apetit a pozadie 😀 tiez rozmyslam nad vysadenim no zatial sa neviem rozhodnut ako inak a rovnako ucinne ju nahradit

zlte_kuriatko
26. sep 2015

@rita36 tak to sa neviem rozhodnuť ani ja, ale tabletky nechcem a zatial sme s mm nič nevymysleli. ale hormony už žiadne. ozaj ja som síce nepribrala nič, ale s tými prsníkmi tak ma príšerne boleli na dotyk ani dotknuť sa ich nemohol, dokonca som mala pocit, že už som si tam našla aj hrčku, tak som sla aj na rontgen, chvalabohu nič tam nebolo, ale paniku som nabrala dostatočnú 😀

rita36
26. sep 2015

@zlte_kuriatko tiez by som ich rada prestala brat no dalsie dieta by som si nevedela predstavit a preto radsej takto akokeby o par mesiacov si kladla otazku ze ako a preco som tehotna 😉

anastacia321
26. sep 2015

prsia aj zvyknu bolet od chrptici poculi ste uz o tom?????

pavol9595
29. sep 2015

Ďakujem za príspevky.
Ženuška má väčšie prsia odkedy berie HAK. Ona ju berie z dôvodu úpravy menštruácie. My sme si dávali vždy pozor, antikoncepcia nebola potrebná. Priznám sa ťažko je baviť sa o tom, pretože mám pocit odkedy ich berie, tak nerozmýšľa na tým ako často niečo bolo. Ak by som jej začal vyčítať že je to málo, bude to brať ako nátlak a ešte viac to môže zhoršiť situáciu. Z môjho pohľadu sa priznám že mi to lezie na mozog, ale musím sa s tým vyrovnať. Čo môžem určite ale potvrdiť je vôňa pokožky, ktorá sa jej zmenila. Mám pocit akoby vôňa jej pokožky už nemala ten impulz. Uvidím ako bude ďalej. Jedno môžem s určitosťou potvrdiť, že je to zmena. Možno je 2,5 mesiaca krátka doba, možno sa to upraví neviem. Jedno ma ale udivuje, prečo ak lekárka predpisuje takéto tabletky neurobí dôkladnú hormonálnu analýzu. Zásah do hormonálneho kolobehu ženy to má vplyv hlavne na štítnu žľazu, ľadviny.

lolonka
29. sep 2015

@pavol9595 ...ak má problémy s menštruáciou...nech skúsi mirenu....tá by mala pôsobiť iba maternici...čiže by sa inak nemala prejavovať..............mne tak tabletky znížili chuť...som ich sama vysadila...mne to vadilo.. 😒

anonym00000
30. máj 2022

@malinka158 užívam antikoncepciu leverette a tiež pociťujem zvýšenú chuť na sex. Môže to byť naozaj z antikoncepcie? Alebo mi HAK neblokuje ovulaciu?