Antikoncepcia a antibiotiká

juliajuly
13. dec 2021

Ahojte baby, mam taku otazku. Prekonala som akurat covid, a lekarka mi este predpisala antibiotika na zlepsenie stavu pluc. Konkretne beriem 4. den suprax a anopyrin. Uzivam antikoncepciu adele, dnes si davam 11tu tabletku v blistri. Kedze som uz vpodstate chorobu prekonala a nic mi nebolo, vobec som si neuvedomila, ze to moze mat nejaky dopad na ucinnost hak. A akurat sme mali vcera s priatelom styk. Mate s tym niektora skusenost? Lebo niekde citam ze maju vsetky antibiotika vplyv na ucinok hak, niekde zasa ze nie vsetky. Konkretne sa v pribalovych letakoch danych antibiotik nepisalo, ze by znizovali ucinok. Neviem ci mam ist kupit escapelle, zajtra mam sice v plane volat svojej gynekologicke, no stresujem, tak ak mate s tym skusenost, napiste😄

nelca0510
13. dec 2021

@juliajuly ATB znižujú účinok antikoncepcie. Tak mi to lekár povedal. Pri mojich som to čítala aj v letáku.

ibrunova
13. dec 2021

Áno, znižujú účinok. Ale druhý riadok balenia je najbezpečnejší týždeň. Ale každopádne ráno volaj.

talikudelkova
13. dec 2021

Ja som živý príklad . Koncom júna 2018 som mala silný zapal a začala som brat antibiotiká + antikoncepcia. Výsledok ?? Môj 2,8rocny syn 🤣🤣❤️❤️ ( otehotnela som v júli 2018)

juliajuly
autor
14. dec 2021

@talikudelkova @ibrunova @nelca0510
Ďakujem za odpovede baby, ja som si nakoniec dala escapelle, tak snaď to bude vpohode😃 gynekologicka mi povedala ze mohla sa znizit ucinnost aj nemusela, tak som isla radsej na istotu