Akú antikoncepciu zvoliť po pôrode?

katkanova
20. júl 2011

poradi mi niekto kto je na tom tak ako ja? pred zaciatkom brania antikoncepcie som mala velmi nepravidelny menzes a akne. prestala som ju brat kvoli migrenam a naladovosti. potom som otehotnela a teraz po babatku uvazujem co dalej - s antik. som prestala pre iste dovody a nechce sa mi k nej vracat, mirena moze sposobit akne ... je tu niekto kto je na tom presne tak alebo podobne ako ja? poradite mi ako ste sa rozhodli? dakujem krasne !!! 😵

alex1983
20. júl 2011

Ak Ti mozem poradit, tak po kial dojcis nedavaj si antik.tabletky, znizuju tvorbu mliecka 😢 Mne to lekar nepovedal a brala som ich po sestonedeli dva mesiace a tvorba sa mi znizila... Nastastie som ich hned ako som sa to dozvedela vysadila a malu stale kojim 😉

slavuska30
21. júl 2011

..no ja beriem od šestonedelia Azaliu..dr mi povedal, že antikoncepcia znižuje tvorbu mlieka, ale ja som to nepocítila naopak mala som veľa mlieka..a ešte stále mám 🙂 ..takže sa kojime aj nadalej...rozmýšlala som nad Danou..ale už som si zvykla na to..povedala by som, že skôr sa porad s doktorom..aspon mne to vysvetlil, tak sme sa dohodli,čo je najvhodnejšie.. 🙂

ollski
21. júl 2011

ja som pri druhom od sestonedenia brala cerazette, znizenu tvorbu mliecka som vobec nepocitila 😉...ani ma na to dr neupozornil 😠 😨 , kojila som do 13m, bola by som kludne aj dlhsie...pri starsej som nebrala nic, ale kojili sme sa necele 2m 😔 , ono to zavisi aj od inych faktorov....tieto antikoncepcie su ale trosku ine ako, ked nekojis....

burina111
21. júl 2011

ja som brala Azaliu, a všetko bolo super, ona sa dá brať aj dlhodobejšie, aj po dokojení, ak bude vyhovovať.

janka_pn
21. júl 2011

ja som brala azaliu a nerobila mi dobre ☹ stale som spinila mimo cyklu. ale pri kojeni asi vela moznosti mat nebudes, to musia byt len specialne tabletky 😝

lucire
21. júl 2011

aj mne gyn. dal Azaliu, ale môžeš aj cerazet(neviem presne ako sa to píše) je to v podstate na zložení to isté...len je vraj drahšia, len tieto dve sa môžu ak ešte kojíš 😉

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
adelaida33
21. júl 2011

ja som tiez uvazovala po pôrode o moznostiach antikoncepcie. HA sme s muzom nateraz zavrhli, kym dojcim, a nakoniec sme sa zhodli, ze zo vsetkyc moznosti to zatial budu kondomy. pre nas je s nimi najmenej "starosti" 😉 a nemusime uvazovat o tom, ci mi sposobia nejake zmeny...

weverka11
21. júl 2011

ja mam azaliu a produkciu mlieka mi neznizila, praveze mam pocit ze naopak... ja som asi nejaka divna... teraz ju 2 tyzdne neberiem, lebo som stratila recept a dr. ma dovolenku, ale mam pocit ze mam menej mlieka ako ked ju beriem...

kmetulec
21. júl 2011

Ahoj ja som po porode dojcila,vlastne dojcim aj teraz ked ma syn uz dva roky a brala som antikoncepciu-cerazete a bola som s nou uplne spokojna.Az asi po pol roku som zacala mat problemy,ale nie preto ze by sa mi znizila tvorba mlieka,ale preto ze som mala stale spinenie aj medzi menstruaciami,takze sme ju po dohode s lekarkou nakoniec aj vysadili.Neviem,ci dojcis,alebo nie,ale tvoj osetrujuci lekar Ti urcite poradi najlepsie,nakolko pozna najlepsie tvoj zdravotny stav po porode.Vela stastia!!!

janinah
21. júl 2011

nikdy by som počas dojčenia neužívala hak,aj keď vraj? neškodný druh,zdravý sedliacky rozum mi hovorí,že to nemusí byť pre dieťa bezpečné,lekári vravia,že áno,ale čo keď o 20 rokov keď budú tieto deti matiek s hak dospelé sa zistí niečo iné?napr. že majú problémy s potomstvom? @katkanova,máš možnosť vyskúsať kondom,Pharmatex,Mirenu či iné možnosti a vybrať si to,čo najviac vyhovuje s ohľadom na to či a kedy plánujete ďalšie dieťa,,,a trochu ma zaráža,že v prvom rade myslíš na pleť a až v ďalšom rade /ak vôbec/ berieš do úvahy cievy,pečeň,pankreas /možný neg.účinok hak na vnút. orgány myslím/....

bobocka
21. júl 2011

ja som brala hak pred otehotnenim veeelmi dlho,roky a prvy menzes som dostala 5 mesiacov po porode.hak som zavrhla a uz ho ani vidiet nechcem.nemienim uz viac do seba pchat to chemicke svinstvo.bohate stacilo.nechranime sa nijak,mame prerusovany a je to v pohode 🙂 vies,ty pises,ze si mala nepravidelny menzes a akne a s hak si mala migreny a bola si naladova.co ja viem ja by som radsej striehla na ms a kupila si nejaku supercistiacu masku na tvar,ako brala hak a bola podrazdena(zvlast pri dietati) a s bolestami hlavy 😖

kvetinka211
22. júl 2011

Informacia z http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/spc/azalia... o Azalii (o cerazette su takmer identicke informacie): Male mnozstvo hormonov sa vylucuje do mlieka, nie su dostupne udaje z dlhodobeho pozorovania. 7 mesacne udaje nenaznacuju riziko pre dieta, avsak treba starostlivo sledovat rast a vyvin dietata. No, pre moje dieta velke NIE, DAKUJEM 🙄

hanicka45
26. sep 2012

poradte mozem aj otehotnem ,aj ked uzivam azaliu ?dakujem

stanislavao
26. sep 2012

lindynette 20 - ziadne problemy, ziadne tazkosti, ziadne vedlajsie ucinky