Ako zistím, že akú sterilizáciu mi vykonali?

16. mar 2024

Ahojte, ako zistím, akú sterilizáciu mi vykonali? Moja gynekologička mi to názorne ukazovala na gumičke od rúška, že sa z toho spraví akoby slučka, tá sa prestrihne a konce sa ešte laserom uzavrú... Moja gynekologička má 80 rokov a je veľmi čiperná... Avšak po zákroku som mala na oboch stranách podbruška (kde sú vaječníky) také veľké "guľky", aj to bolo vidieť, aj na dotyk to boli ako hrče, a skôr mi to prišlo ako len klipom stiahnuté vaječníky. V papieroch to bolo písané, ale pri googleni tých názvov mi nič nenašlo...
Doktorka mi to opisovala ako druhý obrázok z ľavej strany, ale tie hrče mi skôr pripomínali tretiu možnosť z ľavej strany..
A chcela som hlavne vedieť, či je to 100%-tná ochrana, či sa ten klip nemôže časom uvoľniť...
Aj keď moja kamarátka podstúpila sterilizáciu, ale na kontrolu už trúbka nešla a potom zistila, že je tehotná a teraz má dcérku 🙈 ja trúbka som tiež na kontrole ešte nebola a to už je vyše roka, ale s priateľom fungujeme úplne v pohode bez problémov, zatiaľ ani náznak, že by niečo nebolo ok... Skôr si myslím, či ma kamarátka neoklamala, že má sterilizáciu...

vyrovnanaosoba
16. mar 2024

Myslím, že to gumickovanie na treťom obrázku sa už nerobí pri sterilizácii.

autor
17. mar 2024

@vyrovnanaosoba ale nevieš to na isto... Ten, kto mi to robil je, teda bol stará škola... Bol u nás v nemocnici snáď od jej začiatku.. Primarom bol vyše 40 rokov, čiže viac ako 70 má určite... Pol roka po mojej sterilizácii odišiel z nemocnice nadobro... Inak na neho bolo aj dosť sťažností a vraj aj súdne spory nejaké mal s pacientkami... Na internete som našla len jeden článok, ale obyvatelia nášho mesta, až na naozaj pár výnimiek, nemali na neho pekného slova... Aj veľa pôrodov vraj odflakol, niekoľko detí dokonca zomrelo, keď ich rodil on, alebo zostalo s trvalými následkami... Ale len jeden prípad sa dostal do médií a aj napriek tomu robil primára a vykonával pôrody naďalej... Mne odrodil všetky tri deti ale bola som cisárskym, takže nemôžem ho ohodnotiť čo sa týka prirodzeného pôrodu... Preto snáď nespravil len gumičkovanie 🙈🙈🙈 musím na kontrolu pre istotu, verila som našim lekárom, ale keď kamoška po sterilke zrazu zostala tehotná... Už sa bojím aj spať s vlastným chlapom... 🙈🙈

vyrovnanaosoba
17. mar 2024

Pri operácii nebol sám, nemyslím, že by niečo pokašľal. Môžeš sa opýtať, za to nič nedáš.

autor
17. mar 2024

@vyrovnanaosoba áno, vždy sa chodí na kontrolu po sterilizácii u nás po pár mesiacoch, či to drží a tak... Lenže mne nemá kto postrážiť malú... Resp aj by mal kto, ale zosynchronizovať náš voľný čas je ako na potvoru ťažké 🙈🙈🙈🙈 preto som už takmer rok a pol po a žiadna kontrola ešte, nemám šancu sa tam dostať...