Ako sa u vás prejavovala alergia na hormonálnu antikoncepciu?

21. júl 2022

Ahojte, je tu niekto kto má alergiu na antikoncepciu? Ako sa to u vás prejavovalo? Prejavilo sa to hneď od začiatku užívania?

sara07
21. júl 2022

príbalovy leták , ktoré nežiaduce učinky konkrétne tam máš ?
ak niečo smer gyn , zmení pomer alebo iny typ

autor
21. júl 2022

@sara07 HAK užívam 3 mesiace úplne bez problémov ale vyhodili sa mi také ako keby "vyrážky" asi 12 ks. 3 na bruchu a potom na nohach..Bola som pri kožnej lekárke a tá mi povedala, že to sú štipance. Alergia na HAK po 3 mesiacoch je veľmi nepravdepodobna a vraj by tie vyrážky a prejavy by boli iné. Preto sa chcem informovať či niekto nemá skúsenosť

mikadooo
21. júl 2022

Nuž mne sa vyhodil zrazu ekzém na rukách. V nežiadúcich nič také nie je. Teraz som tabletky dobrala, pár dní dozadu, tak som celkom zvedavá, či sa to stratí, alebo to s tým nesúviselo a bola to len zhoda náhod. Ďalší vedľajší účinok bol zhoršenie migrén, ale to ma gyn. varovala, no raz darmo, keď som blbá, tak som si to musela odskúšať na vlastnej koži🤷.

autor
21. júl 2022

@mikadooo ako dlho berieš hák?

sara07
21. júl 2022

alergia nastupuje hned alebo velmi skoro, to ako po 3 mesiacoch ako alergia fakt nie je , a pri alergii by si mala spuchnute oči, červene oči, svrbenie usta, nos
len vyražky nie su alergia

autor
21. júl 2022

@sara07 ďakujem za odpoveď, momentálne mám po užití aj miernu nevolnost ale to tiež môže byť zo stresu čo prežívam. Skúsim sa objednať ku gyn na preventívnu prehliadku

sara07
21. júl 2022

dobry napad a strihni aj u všeobecneho preventivku

mikadooo
21. júl 2022

Iba 3 mesiace som mala. Lenže mala som zároveň aj dosť stresu, menila som zamestnanie, tak preto som písala, že možno ten ekzém bola len zhoda náhod a antika je v tom nevinne. Mne sa vyhodil počas prvého mesiaca užívania a postupne sa rozširoval, lebo som to nejak neriešila. Teraz ju koncu som si dala na to synove kortikoidy, tak teraz je to pekné stiahnuté, vyblednuté a čakám, či zmizne, alebo mi už ostane.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz