Ako sa počítajú plodné dni po vysadení antikoncepcie?

luci78p
9. okt 2013

Potrebujem poradiť ako sa počítajú plodné dni po vysadení antikoncepcie, viem, že nič nie je 100 % ale aspoň približne v ktoré dni mám s nimi rátať. Nechcem otehotnieť, práve naopak, len som zabudla začať užívať balenie. Poslednú tabletku som zjedla minulú nedeľu, čiže 29. 9. , potom som mala zvyčajnú prestávku 7 dní, menzes som dostala 4 .10. a tento pondelok som mala začať brať dalšie balenie.
Neviem či to mám počítať klasicky, čiže približne na toho 16. - 20.10, alebo hned teraz môžem mať plodné dni??? Ďakujem za odpovede

obcansr
9. okt 2013

no ja som vysadila 10.9 a už 23 som mala ovuláciu lebo som práve vtedy bola na gynde a dr vravela že mam ovulku ak nechcem byt tehu tak sa mam chránit, však si mohla aj o jeden den neskor začat a 7 dní si mohla radšej davat pozor, ak si mala počas brania atk 28 dnový cyklus tak to bude v tom rozmedzí ako píšeš

tamarka9
10. okt 2013

No ja neviem ,lebo po HAK si chodi ta ovulacia dost ako chce, mne prisla po vysadeni a po MS z vysadenia na 11 DC, niektorym babam aj skor a niektorym uplne neskoro. Tak ak chces mat istotu skusaj ovulacne testy, alebo pouzivajte inu ochranu na ten jeden mesiac pokial zacnes znovu brat, lebo to je dost riziko, aby si potom nebola sklamana...