Ako sa chránite po pôrode?

9. jún 2024

Ahojte. Mam 27rokov, teda a po porode už deti neplanujem mame 5 deti dokopy (z toho 1 spoločne)

Antikoncepicu brať nemôžem.. ako sa chránite vy ? Tak aby som zohladnila vek, nechcem brať variantu podviazania vaječnikov alebo odobratie teda sterilizaciu, neviem ako to funguje, ci by som menstruovala alebo vobec nie.. aj nad telieskom som uvazovala, ale tiez neviem ci hormonalne alebo nehormonalne, ci to nemoze tiez sposobit komplikacie ake typy antikoncepcie mate? Vazektomiu muz absolvovat nemôže zo zdravotnych dovodov.
Dakujem za rady.

msnesquik
9. jún 2024

Kondom, spolahlive, za 10 rokov nebola ziadna nehoda

autor
9. jún 2024

@msnesquik a ktorú značku ?

maranta_leuconeura
9. jún 2024

Aky je zdravotny dovod, ze nemoze absolvovat muz vazektomiu? 🤔 Je to zakrok pri lokalnom umrtveni, malinky rez, kdezto tvoje podviazanie vajecnikov by prebiehalo v plnej narkoze a v bruchu by si mala niekolko dier.

malaopicka
9. jún 2024

Podväzujú sa vajíčkovody, nie vaječníky. To len tak na okraj. Daj si teliesko, keď nechceš tabletky. O vhodnom type sa poraď so svojim gynekológom. Ja mám hormonálne, som spokojná, bez problémov.

doriiis
9. jún 2024

Mám hormonálne teliesko

anjelicek26
9. jún 2024

Muž ti rozprava blbosti. Dôvod nemoct mat vasektomiu zo zdravotných dôvodov neexistuje. Ale on ma len jedno dieťa a nie 5, takže ho chápem, ze nechce...

really8
9. jún 2024

Nedavno tu taka diskusia bola. Myslim ze vacsina pisala kondom. Skus pohladat.

zuzanaete
9. jún 2024

@anjelicek26 Autorka nespecifikuje, koho presne su prve 4 deti. Niektore moze byt aj chlapove.

anjelicek26
9. jún 2024

@zuzanaete len jedno spoločné pise a 5 jej... Alebo myslíš, že on ma viac detí tiež s predošlého vzťahu a ona hovori o nich ako o svojich? No neviem hmmm

mirko84
9. jún 2024

Aby mala autorka 5 svojich v 27 s viacerymi (aspon 2) tiez nie je moc pravdepodobne, nejake asi priniesol aj muz. Vazektomia nema kontraindikacie, schvalne autorka napis, co presne tj povedal o tom

babulkomale
9. jún 2024

Ty si daj vlozit vsetko a este aj kondom pouzivajte.

zuzanaete
9. jún 2024

@anjelicek26 Pise “ mame 5 deti dokopy (z toho 1 spoločne)”. Mame 5 deti dokopy neurcuje, koho presne su. Kludne mohli mat ona 2, on 2 a jedno spolocne. Alebo pomer 3 a 1 + jedno spolocne.

msnesquik
9. jún 2024

Durex london, daju sa na nete kupit aj vo velkych baleniach

medda_beda
9. jún 2024

@msnesquik Tak za mňa kondómy nie sú spoľahlivé vôbec.
Durex aj praskol aj zišiel.Takže asi to záleží aj od toho kto to používa.

autor
10. jún 2024

@anjelicek26
viem o jeho zdravotnom stave, takze ziadne blbosti mi nerozprava a jeho zdravotny stav tu riesit nebudem, nemoze podstupit.. sice dokopy mame 5 deti z coho je jedno spoločné ale dve su moje a dve jeho ..

@babulkomale ak nemáš čo rozumne napísať, zdrž sa hlupeho komentovania
Pýtam sa na ochranu, tym neberiem ani u seba sterilizaciu mám z nej obavy..

@malaopicka
@doriiis
Ak môžem otazky na vás, ake bolo zavadzanie telieska ? Bolelo to ? Ako to mate s menstruaciou ? Ďakujem za odpoveď

anjelicek26
10. jún 2024

Lokálna anesteza a dva malé rezy, prosím fakt ma to zaujíma,čo je zdravotný stav,co toto vylučuje... muž ide o mesiac.

Ja som zo špirálou otehotnela 2x.. raz to dopadlo dobre,raz nie. A už to skúšať nebudem🫣

malaopicka
10. jún 2024

Nemám žiadnu menštruáciu, krvacala/spinila som cca 2 mesiace po zavedení a nebolelo ma nič, ale mňa nebolela ani sekcia 🤷🏻‍♀️ toto je vysoko individuálne. Existuje lidocainovy gél, ktorý sa dá použiť pred zavedením IUD na znecitlivenie, platí sa v plnej výške cca 30€ myslím.

pe_mi
10. jún 2024

My sa chránime už 11 rokov tak, že manžel vytiahne.To je celé