Ako sa chránite, keď nemôžete používať hormonálnu antikoncepciu?

4. nov 2022

Ahojte, chcela som sa spytat zien, ktore uz vedia, ze maju konecny pocet deti ako sa chrania ak nemozu (popripade nechcu) pouzivat hormonalnu antikoncepciu ani hormonalne teliesko. Dakujem 🍀

sorciera24
4. nov 2022

kondomom

terry658
4. nov 2022

Symptotermalna metoda.

majlo1234
4. nov 2022

Prerusovanym stykom. Avsak s vedomim, ze ak pride dieta, vychovame.

nwnw
5. nov 2022

Vazektomia

nepic
5. nov 2022

Mne to že si "dám pozor" fungovalo celý život a to že nebolo málo tých žien sa tu nebudem chváliť. A doma máme tri deti ktoré keď sme chceli sa podarili na prvý krát. Tak pre mňa a podľa mňa to je dostatočne spoľahlivé.

lenjaona
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
akbara77
5. nov 2022

@lenjaona to vážne?

lenjaona
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
aknamorka22
5. nov 2022

Sterilizácia ženy alebo muža 🙂

autor
5. nov 2022

@terry658 a co k tomu? Ked su plodne dni myslim.

autor
5. nov 2022

@nepic nam to fungovalo vyse 10 rokov a potom to raz nevyslo. Respektive zostala som tehotna a muz sa do mna nespravil takze neviem co sa stalo. Teraz riesime ako dalej.

autor
5. nov 2022

@aknamorka22 to by bolo super riesenie ale prideme si na to mladi este. (Ja 29)

liloastitch
5. nov 2022

Ja mám 24 a idem riešiť pri treťom pôrode sterilizáciu. Hormóny užívať nesmiem, s nehormálnym telieskom mám prvého syna ,to už pre mňa nie je spoľahlivá metóda. Kondómy používať nechceme... Radšej tá sterilizácia

nikha2809
5. nov 2022

Kondómom, muž zvažuje vazektomiu

bashawelle
5. nov 2022

Ešte je moznost spermicidnych gélov, pesar a iné barierove formy, pripadne kombinácia.

opica_skorica
5. nov 2022

@liloastitch sterilizacia je narocnejsia nez vazektomia. Muz nesuhlasil?

liloastitch
5. nov 2022

@opica_skorica prv sme zvažovali to, ale keďže ja mám za sebou už dve sekcie a toto bude tretia tak som sa rozhodla pre sterilizáciu ja. Ďalšie tehotenstvo by so sebou už nieslo veľké riziká a robím to hlavne z tohto dôvodu. Človek nikdy nevie čo život prinesie, nemôžem sa spoľahnúť ani na to, že o 20 rokov nebudem mať iného partnera ( aj keď nič také neplánujem), ja som rozhodnutá detičky viac nemať,nech sa život vyvinie akokoľvek..

opica_skorica
5. nov 2022

@liloastitch a on? Je rozhodnuty ich mat? Dalsie deti? S inou partnerkou?

nepic
5. nov 2022

@autor
Áno vždy tam to riziko je, samozrejme že vždy sa s tým musí rátať,ja hovorím za seba,že mne to tak fungovalo cca 30rokov pri cca 30tich ženách.

liloastitch
5. nov 2022

@opica_skorica nie nechce ďalšie deti s inou partnerkou. Nad ničím takým nepremýšľa. On by na tú vazektomiu išiel, keby sa ja nerozhodnem podstúpiť sterilizáciu. Lenže ja tú sterilizáciu chcem z vlastného presvedčenia. Ja beriem do úvahy aj to, že on nemusí byť môj posledný partner, on s novou partnerkou veľmi nepočíta .

laurita285
5. nov 2022

Mne pomáha vždy po sexe skákať cca 20minút na švihadle, všetko vypadne a je pokoj.

nafka0483
5. nov 2022

@lenjaona
@laurita285
Vy si tu len robite srandu, vsak?
Spermie sa ejakulaciou dostanu za krcok - do maternice a putuju do vajickovodov.

Darmo si budete posvu vyplachovat, skakat a neviem co robit - spoza krcka tie spermie prec nedostanete.

anjelikdianka
5. nov 2022

Ak už dalšie deti nechcete tak sterilizácia.Ja som ju podstúpila po sekcii s dvojičkami.Dokopi mám 4 deti a viac už nelánujeme.😊

matkahelka
5. nov 2022

moj muz s pribudajucimi rokmi kondomy zacal odmietat, tak siel - podotykam dobrovolne - na vazektomiu

mikadooo
5. nov 2022

Idem sa dať sterilizovať. Zatiaľ používame kondóm.

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marca12
5. nov 2022

@lenjaona Dobre som sa pobavila. Vies ako funguje rozmnozovanie? Zospodu vyplachnut,ja mam dost.

matkahelka
5. nov 2022

@lenjaona ja ti odporucam vratit sa na ZS, tam sa uci rozmnozovanie. moja pubertiacka to ovlada lepsie ako ty. to, ze si ty neotehotnela, neznamena, ze to funguje, znamena to, ze ste mali bud stastie, alebo sex v neplodnych dnoch, alebo mate ty ci tvoj muz problemy s plodnostou. velmi ta prosim, nedavaj takate rady nikomu.velmi sa tym strapnujes.

54tinka54
5. nov 2022

@lenjaona prosím napíš meno lekára ktorý ti toto poradil 😅🙈

lenjaona
Autor odpoveď zmazal
Zobraz