Ako dlho môžem užívať antikoncepciu bez prestávky?

26. júl 2024

Ahojte potrebovala som si vďaka dovolenke oddialiť ms tak som v užívaní antikoncepcie neurobila pauzu ale pokračovala ďalším balenim ale budúci mesiac mi ms zas vychádza cez dovolenku môžem to opäť tak urobiť či už radšej nie

mimka1402
26. júl 2024

Vraj max 2-3 mesiace. Názor gynekológicky

janai1
26. júl 2024

u mňa 3 roky 😂
A ano gyn. o tom vedela

beata_k
26. júl 2024

Implantat sa zavadza na 3 roky. 2 mesiace su podla mna ok.

uhnakova
26. júl 2024

Donekonečna. Niektoré antikoncepcie krvácanie potlačia úplne, ja takú beriem kvôli endometrióze. Pri braní antikoncepcie navyše nejde o menzes, ale krvácanie z vynechania hormónov.

mimka1402
26. júl 2024

@uhnakova Lenže záleží aky typ antikoncepcie má a ak má iný, tak potrebuje urobiť pauzu, gyn zo Švédska mala o tom otázky a odpovede a tiež radila max 3mes jedno balenie a dat si pauzu a dokola...

janai1
26. júl 2024

@mimka1402 ak hovoríš o Dr. Marcišovej tak v príspevkoch písala inak ako ty píšeš

uhnakova
26. júl 2024

@mimka1402 tak názory sa zjavne líšia. Mne gynekologička v renomovanej ambulancii v Prahe vypísala v mojich 24 rokoch antikoncepciu Yadine na užívanie bez pauzy. Brala som ju tak ďalšie 4 roky. Potom som vysadila a prirodzene otehotnela behom niekoľkých mesiacov napriek nie veľmi dobrej prognóze - endometrióza na vaječníku a hrubom čreve. Po druhom tehotenstve sa mi začali vracať bolesti, takže som nakoniec zase skončila na antikoncepcii, tentokrát už bez estrogénov, lebo pribudli medzičasom nové znalosti o endometrióze. Konkrétne mám Zlyndu, predpísala mi ju gynekologičk v Bratislave. Tá má navodiť stav bez krvácania, čo sa aj u mňa podarilo. Beriem ju už pár rokov a budem až do predpokladaného prechodu.

mimka1402
26. júl 2024

@janai1 mala to na storke, ano viem ako to píše v príspevku, písala že ona sama takto brala/berie Hak, pamätám si to lebo sa ma to týkalo a otázku som jej vtedy položila ja 🙂 Ale neviem ci to už cca rok a niečo nájdem. 😅