Ako ďalej s užívaním antikoncepcie?

zuzka19888
15. jan 2013

Mohol by mi niekto poradit? Antkoncepciu beriem vždy o 22:00 lenze vcera som ju zabudla vziat, a dnes rano o 11:00 som vzala dve tablety z blistra, chcem sa opytat ci mam vziat dnes dalsiu tabletu o 22:00 alebo az zajtra a o 11:00 ? vdaka

katka1981
15. jan 2013

Nikdy nesmies zobrat 2 naraz, co ti to napadlo? Ked zabudnes tabletku, tak tu jednu vzdy vynechas. Zavolaj si gynekogologovi, lebo si podla mna urobila peknu sprostost. Ved urcite mas aj v letaku, ze ked zabudnes tak pokracujes dalej akoby si ju vzala, ale pouzi aj inu ochranu do dalsieho cyklu. Aspon kedysi to tak bolo. To nie su lentilky....Dnes rano si vzala dve tabletky o 11 a potom o 22 si si chcela dnes zobrat tretiu???!!! 3 denne? Skoda, ze si radsej nenapisala pred 11 skor nez si si dala tie dve.

sissy27
15. jan 2013

škoda, že príbalové letáky sú asi len ako príspevok do zberu 😝 a gynekológovia neviem či už neinformujú o správnom užívaní alebo ich nikto nepočúva...
keď vynecháš jednu tabletku, tak ak to zistíš do 12hod tak ju normálne užiješ a pokračuješ ďalšou v obvyklom čase, ak je to viac ako 12hod tak už ju proste vynecháš, na konci mesiaca ti jedna zostane a počas najbližšieho týždňa od zabudnutej tabletky používaš ešte doplnkovú antikoncepciu, keďže účinok klesá...
som zvedavá, čo budeš robiť teraz, keď ti vlastne jedna tabletka na konci mesiaca bude chýbať?

brumka
15. jan 2013

ahoj, 2 tabletky si nesmies davat to tu uz povedala @katka1981 mala si si dat 1 hned ako si nato prisla a dalsiu v normalnom case akom by si mala brat co je 22h a 7 dni sa chran

huxy
15. jan 2013

nerozmiem,prečo si si ráno zobrala 2 naraz.v príbalovom letáku je presne napísané,ako postupovať,keď zabudneš užiť tabletku vo zvyčajnom čase.tak ako píšu baby,mala si zobrať ráno 1 a potom normálne večer pokračovať v užívaní ako predtým.

stanislavao
15. jan 2013

a preco ste si rano dali 2???????????? ved to nema logiku. a vecer si chcete dat teraz aku, zajtrajsiu? ked ste vcera vecer zabudli, mali ste si dat rano tu vcerajsiu a dnes vecer normalne dnesnu. tak teraz si davajte rano a dajte si zas zajtra rano. este ze je to uplne podrobne v letaku popisane.

denisafono
15. jan 2013

ak zabudnem zobrat vecer, zoberiem ju rano, stalo sa mi to asi 2x a potom normalne pokracujem, nechapen preco si zobrala rano tu vecernu a hned aj dalsiu vecernu?

alka221
15. jan 2013

2 naraz? 😕 aspon vidno, ako je to u nas s liekmi, das si to predpisat, u doktora nepocuvas, a este aj letak necitas.. 😝 😠

kacusik69
15. jan 2013

mala si si dat tabletku hned ako si si spomenula a dalsiu v obvyklom case... aj keby to znamenalo ze uzijes dve tabletky za jeden den... rozhodne si si ale nemala davat dve naraz o 11 rano... ale mala si si dat jednu vtedy a druhu v tvojom obvyklom case... z pribaloveho letaku: "Užite poslednú zabudnutú tabletu aj vtedy, ak by to znamenalo užiť dve tablety počas jedného dňa a potom pokračujte v užívaní tabliet v obvyklom čase" ... zalezi aj v akom tyzdni si tuto tabletku vynechala... najdi si pribalovy letak na nete (ak ho nemas) k tvojej HAK a podla toho sa riad, tam to mas vsetko popisane ako postupovat... a nabuduce sa uz podla toho riad ak sa ti nieco podobne stane

kvetinka211
15. jan 2013

vsetkym najmudrejsim zenam odporucam precitat si aspon jeden letacik k HAK (napr. http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/pil/laurin...) ... uzitie dvoch tabliet pri oneskoreni viac ako 12 hodin tam priamo odporucaju (pre pripad ze by uz bol cas na dalsiu tabletku.) Cize keby si na to spomenula az dnes vecer, da si dve tabletky a zajtra o zvycajnom case dalsiu.)

V tomto pripade by bol spravny postup uzit 1 tabletku o tej 11 a druhu o 22.00, zajtra uz potom znovu o 22.00.

No ale kedze je to teraz uz trochu popletene @zuzka19888, tak podla mna spravny postup teraz je prehodit sa na 11.00, dnes uz ziadnu tabletku nedavat a dalsiu zajtra o 11.00. Precitaj si ten letak a podla toho v ktorej faze cyklu si zistis ci mas ist k lekarovi a/alebo ci sa mas nasledujuci tyzden chranit aj inak pred otehotnenim.

buuba
15. jan 2013

Ahoj, závisí od toho, aké antikoncepčné tabletky berieš. Napr. ja užívam Jeannine, a tam je to tak, že keď si spomenieš do 12 hodín, tak môžeš zobrať tú zabudnutú pilulku, a pokračuješ. Ak ti nedvíha gynekológ, pohľadaj si na nete nejaké číslo na lekáreň, kde zvykneš chodievať a zavolaj aj tam, ja som tak už dvakrát niečo konzultovala, a v pohode. 🙂

graceful9
15. jan 2013

No neviem ake tbl beru baby ale ja mam v letaku ze ak zabudnes vziat tbl a spomenies si az ked beries dalsiu mozes vziat aj dve naraz...len nechapem naco si brala o 11 dve...mala si si vziat tu zabudnutu a dalsiu o 22. ale ak si vzala tak dalsiu si vezmi texa ak to bolo dnes tak dalsiu zajtra normalne o 22. a 7 dni sa chran aj inak...

tamarka9
15. jan 2013

Ano to je spravny postup ako napisala graceful9, teraz je uz neskoro riesit, preto uzivaj dalej tak ako si doteraz o 22.00 a tyzden sa chrante barierovo, teda kondom. A tiez odporucam citat pribalak, dnes uz je v kazdom napisane co robit, ked zabudnes vzait tabletku dokonca rozpisane aj na tyzdne kedy ju zabudnes zobrat 😎

20_dadka_20
22. apr 2013

dobry den chcela by som sa opytat, nahodou neviete ,ak vynecham antikocepciu ,amam pohlavny stikpotom ju vezmem mozem otenotniet??

mickey3
5. okt 2015

Dobrý deň potrebovala by som súrne poradiť či je veľký problém ak som si v sobotu večer dala namiesto tabletky na sobotu tabletku na pondelok ( poplietla som si dni) alebo to nijako nezaváži ? ďakujem

slunce3
5. okt 2015

Jo, ale kazdy gyndos.ti povie ze dve na raz nei su dobre chce to odstup, inac ak zacnes po 2 na rz krvacat tak.sa nediv.