Aké to bolo v deň zavedenia nehormonálneho telieska?

antonia16
14. júl 2020

Chcem sa opýtať tie ktoré máte nehormonalne teliesko, aké to bolo v deň zavedenia? Nemali ste bolesti, ako ste sa cítili? Pýtam sa preto, lebo som objednaná v piatok no v ten deň nám budú maľovať celý byt tak budem mať kopec upratovania, či sa nebudem cítiť nejako zle. Ďakujem za odpovede

lauriema
14. júl 2020

@antonia16 Ahoj osobnú skúsenosť nemám, ale svagrina si ho nechala zaviesť zhruba pred 2 mesiacmi a keď som sa pýtala vravela takto že zavedenie ju nebolelo že to je len neprijemne. Ale ona si veľmi pochvaľuje inak aj ms ma vraj slabšiu

antonia16
autor
14. júl 2020

@lauriema dúfam, že to bude tak aj u mňa. Mňa teraz zaujíma hlavne ten prvý deň 🙂

lauriema
14. júl 2020

@antonia16 Tak ti budem držať palce. A podľa mňa ten prvý deň má byť asi taky oddych predsa len je to menší zákrok tak prelož si termín ak v ten deň malujete

miaumiauxc
14. júl 2020

@antonia16 Ahoj zavedenie je nepríjemné ale dá sa to zvládnuť.. a čo sa týka pocitov po..ja som prvých pár hodín preležala..mala som bolesti ako pri silnej menštruácii, ale potom to ustúpilo..Mne ho ale zavádzala Dr. Ešte pred prvým tehotenstvom možno tým, že už si po pôrode ani nebudeš vedieť..

antonia16
autor
14. júl 2020

@lauriema to zas by som musela pomaly mesiac čakať, a už to odkladam pol roka. Teraz to tak vyšlo, že ma hneď objednal. Tak nejako to zvládnem

lauriema
14. júl 2020

@antonia16 Aha oj tak teda určite to zvládneš neboj!

antonia16
autor
14. júl 2020

@miaumiauxc ďakujem, dúfam že to bude iné

klarissa25
14. júl 2020

@lauriema ona ma ale asi skor hormonalne teliesko pri tom skoro ziadna ms nebyva naopak pri nehormonalnom byva silnejsia ms.
@antonia16

maryah
14. júl 2020

To zavádzanie bolo trochu neprijemne, ale ja som fungovala úplne v pohode...

79viktoria79
14. júl 2020

@klarissa25 asi ajo u koho,ja mam tiez slabšiu od kedy ho mam...
@antonia16 a neboj sa,neje to ziadny zakrok ako pisu vyššie,zavedenie trosku zaboli ale inak v pohode sa to da zvladnut,a myslim ze ak sa nebudeš nahanat a umyjes si to v klude tak v pohode môžeš 😊

klarissa25
15. júl 2020

@79viktoria79 a mas nehormonalnu Danu? Tu lacnejsiu?

punka24
15. júl 2020

@antonia16 mne ho zavádzala dr. až po porode ale neviem no ja som mala sekciu... zavádzanie bolo nepríjemné ale dalo sa to vydržať nebolo to ani dlho... ale v ten deň som preležala mimo času kojenia a základnej starostlivosti o bábo... nebolo mi najlepšie ako pri silnej ms ale do večera sa to úplne vytratilo... je no normálne, len si zober do úvahy že je to cudzí predmet v tele a ešte k tomu v maternici... dieťa prebalil muž aj ho pohojdal, pomojkal a dal spinkať... som mu povedala že to teliesko mám nielen kvôli sebe ale aj kvôli nemu takže keď mi bolo zle ani slovko nepovedal... ale on nikdy nemal problém sa postarať... ak ti bude zle daj si oddych neskôr sa na to budeš cítiť a ak nie tak muž to iste rád spraví za teba... ak nie povedz že to aj kvoli nemu máš teliesko tak jeden deň to prežije... 😅😄

79viktoria79
15. júl 2020

@klarissa25 nehormonalnu, či je lacnejšia neviem mam ju uz dlhšie

klarissa25
15. júl 2020

@79viktoria79 a kolko ta stala ak smiem vediet? Ja tiezz nad nou rozmyslam ale ta silnejšia ms ma odradza.. Ale ak to nema kazda..

79viktoria79
15. júl 2020

@klarissa25 fuha neviem presne 50€ aj s vlozenim,a ja som mala dost silnu ms,doktor mic nechcel aby som si ju dala,ale nebanujem,mozno prve 3-4 m silnejsia,aj sa stalo ze skor prisla,pitom sa to upravilo a mam ju v pohode ,ja som spokojna

sassiato
4. sep 2020

@klarissa25 ahoj, chcela by som sa opytat, ci este mas zaujem o nehormonalne teliesko....ak ano, pocula si uz o IUB?

klarissa25
4. sep 2020

@sassiato nie nepocula