Meníme svoju postavu k lepšiemu

doda818
Moderátor
9. jún 2020

Diskusia venovaná zmenám postavy (nemusí isť automaticky o chudnutie, niekto chce spevniť, niekto chudnúť, niekto pribrať). Poďme sa navzájom motivovať a poradiť,ako dosiahnuť naše vytúžené ciele.

Máte osvedčený program, ktorý vám pomohol a chcete pomôcť ďalším? Máte sami na sebe odskúšanú zmenu životného štýlu a chcete sa pochváliť a motivovať ďalších ľudí? Je nejaký pohyb, bez ktorého si neviete predstaviť deň a dokáže zázraky?

Podeľte sa o vaše skúsenosti a pomôžme si navzájom 🙂 Ja sama rada odpoviem na čokoľvek, keďže sa venujem tejto téme profesionálne, som fyzioterapeut a trénujem 🙂 pohyb je moja každodenná súčasť, tak sa teším na vaše rady a skúsenosti

0silvia0
9. jún 2020

@zazvorka87 ktory obrazok mas na mysli?

0silvia0
9. jún 2020

@zazvorka87 aha....

dominika_c
AMBASÁDORKA
9. jún 2020

@doda818 Ja by som prijala odporúčanie na nejakú sériu cvikov na YouTube. Niečo pre začiatočníkov, resp. slonov (v porceláne) :D Je tam toho toľko, že si človek nevie vybrať 🙈 Okrem Jillian Michaels pred sto rokmi, na ktorú som našla odporúčanie tiež tu na MK, som sa akosi k ničomu zatiaľ nenakopla 🙂

doda818
autorModerátor
9. jún 2020

@dominika_c super nápad, mám tam napozeranych niekoľko videí skvelých aj pre začiatočníkov 😉 idem hneď pohľadať nejaké

daniela208
9. jún 2020

Ja sa pridám do diskusie 🙂.
Začala som cvičiť v januári. Nie som športový typ. Nikdy som nevydržala pri cvičení dlhšie ako týždeň. No v januári po sviatkoch som sa necítila vo svojom tele dobre. Nikdy som nebola tučná, ale ako správna žena ani ja nie som nikdy so sebou spokojná. Zobrala som teda notebook a zapla som si na youtube videá zamerané na cvičenie jógy. Pohltilo ma to natoľko, že odvtedy cvičím každý deň, Veľmi ma baví skúšať nové pozície a sledovať ako je moje telo každým dňom flexibilnejšie 🙂
schudla som 6 kg (fotka je z mája kde je rozdiel medzi fotkami 4 kg). Momentálne mám teda 48 kg pri výške 158 cm. Stále však pokračujem so spevňovaním tela ...Hlavne Zadok a brucho 🙂. OKrem toho sa rada prechádzam so psom. Za pekného počasia zvykneme prejsť bežne 6-7 km. Upravila som aj stravu. Snažím sa variť zdravo 🙂 a samozrejme veľmi dôležitý je aj pitný režim.
Dúfam, že niekoho inšpirujem.
Ps: ospravedlňujem sa za chyby 🙂

tariah
9. jún 2020

@daniela208 👏👏

1kriosa1
10. jún 2020

Tak aj ja sa pridám... Lebo nikdy nieje neskoro začať cvičiť a chcieť niečo zmeniť 😊 .. genetika po mame , babke a prababke mi dala kilá navyše, úplne najviac čo mi váha ukázala bolo 85 kg a to mám iba 164 cm. Proste nikdy som nemala chudú postavu.
Pridávam fotku - ja, tesne pred dvadsiatkou / ja, tesne pred tridsiatkou a po jednom dieťati 😆
Nakopla som sa na cvičenie, až sa stalo moje hobby. Cvičím obyčajné, základné cviky vo fitku, 4-5x týždenne. Ale pohyb je len časť, najdôležitejšia je strava. Na mňa platí, aby som neišla spať úplne najedená 😊 snažím sa minimálne dve hodiny pred spaním nejesť. čiastočne obmedzujem pečivo (aj keď som veľmi na sladké croissanty 😆) a takmer nejem mäso.
Základ je sa motivovať, nedávať si veľké čísle, ktoré sa nám zdajú "ďaleké, nesplniteľné", napr. schudnem 10 kíl. Fajn je, dávať si postupne zaradom krátkodobé ciele - za 2 týždne dám dolu 1,5 kg, ak to splním, odmením sa. Napr.kúpim si niečo pekné na seba, alebo dám si obľúbené jedlo (aj keby nezdravé. Ak niekto ľúbi pizzu alebo krémeš, tak nech si to dá. Lebo je veľmi demotivujúce, mať na mysli, že ak chcem zhodiť a udržať si to, už nikdy si nedám obľúbené jedlo, ak nieje zrovna diétne. Povedzme si narovinu, jeden krémeš alebo kebab raz mesačne ešte nikoho nezabili). Potom opäť ďalší malý cieľ, ktorý posúva vpred a dá pocit, že som to dokázala 😊

eva112014
10. jún 2020

@1kriosa1 😁😁😁 aké cviky robíš, ak sa smiem spýtať? Tebe sa pri tých cvikoch posunul tuk na prsia. Toto sa podarí málokomu. 😁😁😁👍👍👍

luckabj82
10. jún 2020

Pekne zmeny dievcata

doda818
autorModerátor
10. jún 2020

@eva112014 Kika ty si vždy inšpirácia ❤️🙏

majkl111
10. jún 2020

@1kriosa1 ahoj to vazne si mala 85kg niekedy??ako sa ti podarilo schufnut hlavne ma zaujima strava...vylucila si sacharidy ??ja bez toho nevydrzim aj sladkeho..vies mi napusat priblizne tvoju stravu dakujem

doda818
autorModerátor
10. jún 2020

@daniela208 perfektné 🙂 jogu milujem aj ja a ako fyzioterapeut si ma potešila ❤️ stretching je veľmi zanedbávaný ľuďmi celkovo a pritom toľko problémov pramení len zo skrátených svalov🙂 zmena naozaj krásna

doda818
autorModerátor
10. jún 2020

@majkl111 odpoviem aj ja, teda ak môžem 🙂 sacharidy vylučovať vôbec nemusíš 🙂 stačí mať nižší príjem ako výdaj...to je rovnica, ktorá sa nedá oklamať 🙂

eva112014
10. jún 2020

@doda818 😂👍👍👍❤️😘

strigonn
10. jún 2020

@doda818 Ahoj Fyzioterapeutka.. Keďže si profik fitnesska ako píšeš, tak mi možnom poradíš.. Opet športujem po rokoch a vo fitku strávim denne 2 až 4 hodiny kým neprecvicim komplet telo, každý deň a idem na doraz vždy.. Mne to takto vyhovuje a športujem pre seba nie pre sexi telo.. Posledne 2 dní mam ale problém ze pri cvičení iných cvikov ako na triceps, má práve ten boli. Pri predkopavani nohami v pred keď držíš telo vo vzduchu mi do ľavého triceps strieka ale je to akoby paralizerom som vždy dostal.. Skratka elektrika.. Je to normálne? Poradíš mi ako sa toho zbaviť? Ďakujem... Inak.. Vďaka korone začalo vecsina ľudí ktorá nikdy necvicika športovať co je super a každý muž ci žena sa rad pozrie na vyšportovane telo.. Aj keď v posilke je ťažko cvičiť keď pred vami cvičí super kocka 💪💪💪 🤣😋💕🧚‍♀️🍀.. Odporúčam všetkým čo chcú začať športovať nech to urobia a vydržia.. Výsledky prídu neskôr no vyčistí sa Vám hlava a uvidíte svet úplne inak.. Držím prsty

majkl111
10. jún 2020

@doda818 dakujem...ja mam slabu vydrz snazim sa stravovat tyzden dva a ak dajak aakcia alebo stres tak to porusim.. mozes mi poradit dajaku vydrz motivacciu dakujem

0silvia0
10. jún 2020

@strigonn počuj, a nepreháňaš to s tým fitkom 2-4 hodiny denne? Umrela by som na vyčerpanie... podľa mňa si si presilil šlachy, všetkého veľa škodí...

strigonn
10. jún 2020

@0silvia0 ja som rak nastavený.. Istý čas som pracoval v elitnom utvare a tam som potreboval kondičku že poriadnu.. Takto som cvičil asi 10 rokov.. Každému vyhovuje niečo iné.. Ja by som bol vo fitku aj 6 hodín a potom bájk, plávanie ci turistika.. Je to ako droga a keďže nepijem alkohol a nefajčím musím mať hobby 🤣😋 ale mam bruško čiže tak ta rok budem vyšportovany a chudý ako chcem 🤣😋

strigonn
10. jún 2020

@1kriosa1 pekná postava až na tie tetovacky 😋💪 tie ja na žene neznášam 😋💪 ale každému sa páči niečo iné 🤣😋🧚‍♀️🍀

0silvia0
10. jún 2020

@strigonn ja chodím do fitka už 20 rokov, ale tak max 90 minút 2-3x do týždňa. Okrem toho cvičím aj doma denne sm-systém, ale ja mám pozvoľnejšie tempo, chudnúť nepotrebujem, svaly nechcem naberať, tak ja len tak lážo-plážo udržujem...

doda818
autorModerátor
10. jún 2020

@strigonn ahoj, v prvom rade nie som profík fitnesska😉 v druhom rade je super že máš rád cvičenie ale tvoje telo nemá kedy regenerovať a to si vypýta bohužiaľ v budúcnosti daň 😉 nie raz som mala takých pacientov,ktorí sú aktívny športovci, profesionálni 🙂 všetkého bohužiaľ veľa škodí a tak je to aj s prehnaným zaťažovanim svalstva,kedy mu nie je dopriata regenerácia. To nehovorím o Tom, že zrejme sa aj svaly zapájajú pri toľkom cvičení v zlých stereotypoch- nie je možné,aby človek pri takom cvičení dokázal svaly zapájať na druhý deň správne technický a nepretazovat ich😉 telo potrebuje regenerovať, presne tak ako to potrebujú vnútorné orgány,tak aj nosný aparát. Radím ubrať

strigonn
10. jún 2020

@0silvia0 ved to je super, rad by som videl ako vyzeráš po 20 rokoch športovania 💪😋😀.. Pre mňa je 90 minút malo keďže pred posilkou mam veslovanie, bájk trenažér a po cvičení tiež.. Ja keď necvicim 2 dní tak mi brutálne stuhnu svaly a bolia.. Netvrdím ze je to zdravé toľko cvičiť no ja som tak nastavený.. Po rokoch cvičím prvý mesiac a hoci svalovka na svalovku boli, vždy leosie ako mať opicu 🤣🤣🤣💪😋😀.. Tam kde ja chodím do posilky v Prešove, tak tam všetky baby cvičia len nohy, zadok a brucho.. A keďže cvičia tvrdšie ako vecsina mužov, výsledky sú wooow...

strigonn
10. jún 2020

@doda818 každý deň cvičím poctivo a pre cvičím každý sval rovnako.. Bolest ci svalovka ma nezastavia, no regeneráciu svaly potrebujú no myslím ze stačí po cvičení plávanie.. Každý je nastavený ináč.. Ja to nerobím kvôli svalom ale psychohygiene a tiež kondičke.. Je plno mužov v posilke co majú mega svaly a po mesiaci keď nevidno nárast svalov siahnu po stereoidoch no to na nich hneď vidno ze niesu naturalny športovci.. A potom sú taky co sú extra stihli no pred zrkadlom strávia viac času

le4
10. jún 2020

@strigonn moj skromny nazor je, ze si prilis nakladas. Ked uz cvicis kazdy den, mozno by si mohol zakazdym precvicit ine partie, aby tie zvysne mali cas na regeneraciu. Tak sa to vo fitness svete robi, nie? Raz som aj citala od nejakeho fitnesaka, ze je to mytus, no ja ked som mala obdobie kazdodenneho intezivneho cvicenia, zacalo mi byt velmi zle, pocitovala som neustale svalove zasklby (trpim nimi stale, ale hento bol extrem). Intenzivnym cvicenim vraj dostava nervova sustava zabrat a moze sa dostavit extremna unava, fyzicka aj mentalna. Na co vlastne reagujem je to vystrelovanie do tricepsu, myslim si, ze potrebujes poriadne doplnit elektrolyty; sol a mineraly ako horcik, draslik, vapnik. Nervy a svaly funguju na zaklade akcneho potencialu-zmeny v mV v membrane za pomoci elektrolytov(spominane K+, Mg, Na+, Cl-...) cize sa doslova jedna o elektrinu a pri zvysenej potrebe (napr.intenzivnom cviceni) sa moze velmi lahko stat, ze clovek ich ma nedostatok. Prepac mozno to uz vsetko vies, tak ak si strazis stravu a doplnas mineraly, mozno uz len iba ubrat v cviceni a problem zmizne.

strigonn
10. jún 2020

@le4 Ahoj le4 ...Dakujem za radu a urcite mas pravdu , no som tvrdohlavy .. Beriem magnezium 1000mg kazdy den a tiez multi ..Ak to nebude lepsie tak si dam 6 krat fitko a jeden den Box , plavanie a pod ... Elektrolity je urcite super rada ,kedze nemozem vediet vsetko a rad si dam poradit ..Mne zle vobec nieje , praveze je mi super ...Este raz Dakujem ..

asfodelka
10. jún 2020

@doda818 ahoj, rada by som sa poradila ako s fyzioterapeutom ;) naposledy tesne pred coronou som bola za fyziot. lebo mi vyskočil stavec. Napravil mi ho a upozornil na diastázu. Celkovo som po porode pribrala. Chrbát ma bolí aj z toho že drobec má 7mesiacov a 10kg a do chodenia ďaleko takže sa nosíme na rukách. Prosím o radu na cviky ako sa zbaviť diastázy a cca 10kg ktoré som nabrala. Internet je zahltený videami a ja mám tak málo času na seba že neviem čím začať aby to malo efekt. Na kontrolu som sa k fyziot. kvôli kontrole nedostala, ale ten stavec je asi na mieste 🙂 keď nebol nevedela som sa nadýchnuť. Ďakujem za každú radu.

zuzir6744
10. jún 2020

Ja plánujem začať onedlho zhadzovať popôrodné kilá a rozhodla som sa pre bubblebutt plán 🙂 možno to niekoho zaujme ja už dlhšie túto pani čo plán zostavila sledujem na instagrame a má tam príklady premien tiel zákazníčok ktoré sú úplne skvele ..ide o cvičenie 3x polhodinu do týždňa - na 12 týždňov vo forme PDF plánu cvikov ..čo je pre vytazenu maminu podľa mňa skvelé 🙂 samozrejme sa snažím jesť lepšie a zdravšie tak uvidíme snáď budem aj ja mať také formy pred a po a budem sa môcť pochváliť 🙂
Moja otázka na @doda818 kedy po sekcii je už bezpečne začať s cvičením cvikov a tiež behom ? 🙏 Dakujeem

1kriosa1
10. jún 2020

@eva112014 no kiež by to tak fungovalo 😅😆😂

@majkl111 ahoj. Áno,najviac som mala 84-85 kg, stabilne dlhodobo okolo +/- 80 kg, teraz si roky držím váhu pod 50, ak nerátam obdobie tehotenstva a tesne po.
Stravujem sa normálne, ja jem všetko, aj fast food, pizzu, mekáč...čo mi chutí, ale teda takéto menej zdravšie jedlá si doprajem max.2-3x týždenne. Snažím sa neprejedať, doma varím normálne, manžel je mäsožrút a zástanca klasických jedál, takže doma máme obyčajnú Slovensku kuchyňu. Na sladké som aj ja, kľudne si nejakú sladkosť denne doprajem. Akurát keď si sladím pre seba kávu, kašu..tak používam agave sirup, cukor mi nerobí dobre.
No a snažím sa nejesť pečivo, biele pečivo je zabijak na brucho, zadok a boky 🙊 aj keď pečivo ľúbim 😊 na mňa najviac funguje nejesť minimálne 2 hodiny pred spaním. Akože tie mýty,že od šiestej nejesť,to je blbosť. Každý chodí spať inokedy, možno od šiestej by vydržali ľudia, čo chodia spať o 22tej, ale tí,čo chodia spávať o pol noci,by po pár dňoch skolabovali,ale naopak, ráno by zjedli aj chladničku.
Hlavné je,si jedlo počas dňa rozdeliť na 5 jedál, zo začiatku sa večer vyhýbať ovociu (veľa cukru na noc a telo sa musí nakopnúť na spaľovanie. Potom už ak si budeš chcieť iba udržiavať, tak ovocie večer vôbec nevadí,ale na chudnutie to nieje). Keď máš rada sladké a ťažko ti je bez nejakej maškrty,tak sladkosť odporúčam najneskôr do poobedia, k večeru už nie.