Užívate včelí peľ?

29. máj 2024

Máte niekto skúsenosti z užívanim včelieho peĺu? U deti a dospelých?

minesasubu
29. máj 2024

Ja uzivam ale nemoze sa vkuse a aktualne mam pauzu
u deti skusenost nemam

isis234
29. máj 2024

Občas si zarobím do medu, brat to rozpúšťal vo vode.

stankot
29. máj 2024

Ja si davam na lyzicku a rychlo zapijem vodou

tripleheart
29. máj 2024

brali sme deti aj ja hlavne cez zimné obdobie, odporúčam

autor
29. máj 2024

@tripleheart ja som začala teraz druhý deň, ale dala som si len pol lyžičky a hneď zapila vodou no asi po pol hodine ma začne bolieť brucho a je mi trocha nevoľno môže to byť z toho?

isis234
29. máj 2024

lepšie je cmúlať v ústach,, alebo rozrob s medom a tak cmúlaj . Vyskúšaj,, zajtra,, stačí raz za deň... ak by ťa znovu bolelo brucho, asi je to pre teba silné

draik
29. máj 2024

Peľ je potrebné zmiešať s medom a nechať niekoľko dní odstáť, aby sa uvoľnil obal peľových zŕn. Až potom konzumovať.

monnci2226
29. máj 2024

myslim ze moze byt aj z toho. tiez sa mi to stalo ze uziti do pol hodiny neskutocna nevolnost mi prisla. bolest zaludka, hlava a celkova slabist. od vedty mam dlhu pauzu.

kapanek1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
29. máj 2024

@draik vyskúšam takto...Asi kolko lyziciek peľu pridať do medu? A koľko dní tak nechať?

draik
29. máj 2024

Pokojne aj dva týždne, ak sa bavíme o klasickom pele ("guličky"). Druhá možnosť je konzumovať včelami spracovaný peľ, takzvanú pergu.

monnci2226
29. máj 2024

Postup: Naše telo nevie spracovať látky obsiahnuté v peli, preto sa musí peľ fermentovať – prekvasiť a to sa dá, keď sa zmieša s medom alebo medovou vodou. Ak sa peľ dá fermentovať do medu, tak je treba ho zmiešať v pomere 1:1 (med:peľ) a nechať pri teplote minimálne 20 stupňov Celzia prekvasiť 20-25 dní.Takto prekvasený peľ sa môže dlhodobo uskladniť. Užíva sa 3 x denne po 1 KL. Je veľmi dobrý na imunitu. Ak peľ prekvasí s medom dobre ho znášajú aj alergici, ktorí majú sennú nádchu. V prípade, že ho užívajú minimálne 6 týždňov pred nástupom alergie môžu potlačiť príznaky choroby.

recept od tinky karmazin.... po tom prekvaseni ho mavam v chladnicke - vydrzi az rok.... ale v knihe ma.pisane 200g pelu a 500g medu.

autor
30. máj 2024

@draik no o perge som tiež zvažovala je to lepšie? Počula son o nej