Syn má silný otras mozgu, stretli ste sa s tým už niekto?

olik2009
9. feb 2019

Včera mal syn vážny úraz na lyžovačke
Ma silný otras mozgu, aj krvne podkliatiny, slabý opuch mozgu, je v bezvedomí
Stretol sa s tým niekto či sa dá s toho vyjsť bez dôsledku

sisaka
9. feb 2019

@olik2009 čo takto sa spýtať na prognózy ošetrujúceho lekára? Nikto ti nepodá bližšie a presnejšie info ako lekár.
Držím palce, nech všetko dobre dopadne a bez následkov

lindusss2016
9. feb 2019

@olik2009 och to je hrozne, drzim palce, aby sa z toho rychlo zotavil. Ja som mala len slaby otras mozgu, ale v bezvedomi som nebola. Dostala som sa z toho za par dni. Myslim, ze co sa tyka mozgu, su tie pripady velmi individualne. Co hovoria lekari?

janinah
9. feb 2019

dá,mladý organizmus zabojuje,/som zdravotník/

olik2009
autor
9. feb 2019

@janinah vraj ma vo vnútri krvné zraninu 1 cm, 2 pol cm, a jednu 2 mm
Vraj to už znamená poškodenie mozgu

olik2009
autor
9. feb 2019

@sisaka vraj môže mať poškodenie a vraj nemusí

dzulli1980
9. feb 2019

Môj starší brat mal ťažký otras mozgu, jeho aj operovali, v bezvedomí bol 2 týždne, keď sa prebral, nikoho nepoznal - ani rodičov, ani súrodencov, v podstate sa všetko učil nanovo ako dieťa ... rekonvalescencia trvala dlho, no dostal sa z toho bez následkov, dokončil vysokú školu, dnes má rodinu, dve detičky ... nie je to jednoduché, každopádne veľmi, veľmi, veľmi držím palce.
@olik2009

katkasofi
9. feb 2019

@olik2009
Ahoj. Ja Som sa s tým nestretla, ale moc moc držím malému palce. Vždy mám strach keď idú moje deti na lyže. Skús napísať do skupiny zdravotnici na mk

evalin88
9. feb 2019

Byvaly mal ako 13 rocny otras mozgu.. spadol z neakeho mosta na beton.. neviem z akej vysky v kome bol 2 dni. Vraj ho operovali a tu zrazeninu odstranili.. vsetko sa musel ucit nanovo.. aj chodit.. a veci ktorym sa predtym venoval napr kreslenie fotbal ho uz nebavili a nebol v tom uz dobry.. inak viditelne nasledky nemal.. teraz ma 32 rokov

olik2009
autor
10. feb 2019

@dzulli1980 ďakujem môžem vám aj napísať do správy, je to veľmi ťažké

dzulli1980
10. feb 2019

Samozrejme môžete.
@olik2009

koniarova
10. feb 2019

@olik2009 Hlavne nič negoogli a nezisťuj vopred. Čakaj a ver v dobré správy. Viem, že je to ťažké, ale musíš sa snažiť myslieť pozitívne. Ja by som počúvala len lekárov. Veľmi držím prsty. Bude lepšie, neboj.

bobricek1979
10. feb 2019

@olik2009 držte sa budem moc držať palce synovi neboj bude v poriadky mlady organizmus dokáže zázraky a ako spadol? Moja segra 40tnicka tiež spadla bez prilby na lyžovačke na hlavu ako mala problém s krcnou chrbticou ale už je to celkom oki tak verím že a jchlapec to dá v pohode

snehulaa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
olik2009
autor
10. feb 2019

@snehulaa áno tam 😭😭😭

soldi
10. feb 2019

@olik2009 velmi na Teba myslim. pozname sa z nakupnych skupiniek. uz sa prebral? tiez verim, ze bude v poriadku, mlady clovek ozaj vela zvladne. moja sestra mala takto otras mozgu ako dieta dva krat, aj ked lahsi, ale oba razy sa zotavila neuveritelne rychlo

snehulaa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
loginexistuje
10. feb 2019

je mi to luto ja som mala na lyzovacke ako pubertacka po udere kotvou z vleku dala som sa dokopy ale mala som docasne problemy s recou

sonia.
10. feb 2019

@olik2009 Velmi drzim palce a myslim na vas ❤️. Ako mu je? Este je v bezvedomi alebo sa uz prebral? ❤️

olik2009
autor
10. feb 2019

@snehulaa áno ešte stále, nerozumiem čo tam ešte robili

snehulaa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
olik2009
autor
10. feb 2019

@snehulaa stlačil mi ruku, vraj si to nemám prepúšťať Dr. Vraví ze to robí podvedome, že on ma nevníma
Áno mali úrazy, odjazdili si preteky neviem načo ich ešte hore pustili keď boli všetci v poriadku

dzulli1980
10. feb 2019

Aj môj brat takto na mamu reagoval, lekári boli takisto skeptickí, aj keď mu tiekli slzy, keď na neho mama rozprávala, aj vtedy boli lekári skeptickí ... treba veriť, nesmiete sa zosypať, ste mama - ste silná, aj Váš syn je silný.
@olik2009

mata128
10. feb 2019

@olik2009 velmi vam drzim palce,poznam vas zo skupin na fb....on sa z toho dostane,musiiiii.....

snehulaa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bobricek1979
11. feb 2019

@olik2009 akurát čítam nebol syn vo Vrátnej na lyžiarskom? Veľmi silno držím prsty dajte vedieť verím ze to chlaoec dá! 💕👍

bobricek1979
11. feb 2019

@olik2009 jaj už čítam 😢

mogaa
11. feb 2019

@olik2009 prognózu ti nikto nepovie, nevedia to ani lekári.....Ak má zrazeninu, musia ju rozpustiť....Je to rovnako ako keby mal porážku- zrazeninou nastáva nedokysličenie mozgu a následky sa nedajú predpovedať lebo sú u každého iné.....Ke´d sa preberie, bude musieť rehabilitovať. Ak by mal následky - hybnosť, koordinácia, reč - do roka sa dá urobiť veľmi veľa. Pri následkoch vybavte Kováčovú. Ale môže sa prebrať aj uplne bez následkov alebo len s dočasnými - napr.že si nebude všetko pamätať......Teraz je najdôležitejšie rozpustiť zrazeninu a zmierniť opuch mozgu a čakať až sa preberie.....Nesmiete pri ňom plakať. Ja som presvečená že aj keď je v bezvedomí, tak podvedome vníma že ste pri ňom. Prajem mu veľa šťastia a síl aby to zvládol čo najlepšie. A vy sa držte.

olik2009
autor
11. feb 2019

@mogaa ďakujeme veľmi pekne
Budem ho budiť stále, som tam 2 až 3 krát denne

mukesina
11. feb 2019

Ja som mala silny otras mozgu a aj krvacanie,.Tiez na lyziach,Som tu a zdrava,klop klop klop.Je to mladý organizmus zabojujej a bude všetko ok.Držím moc pršteky.

olik2009
autor
11. feb 2019

@mukesina aj opuch?