Soľná lampa

monika1001
24. máj 2013

Dobrý deň milé mamičky,
chcem Vás poprosiť o radu alebo skúsenosti zo soľným inhalátorom alebo lampou pre deti. Malý má 2,5 roka a od roka v kuse kolotoč zatekajúci soplík a kašeľ, občas laringitída, bronchidída a tak dookola . Liečime sa na pľúcnom berieme rano a večer flixotide sprey 1 vdych, zenaro 2,5 ml keď sa rozkašle tak ventolín sprey a chodíme na inhelácie lekár z pľúcneho povedal že opakované pískanie na prieduškách je predzvesťou alergie alebo astmy ale budú nás môcť testovať až v 4 rokoch ☹ . Chcela by som vyskúšať ten inhalátor pre deti len neviem či mi to malý vydrží ihalovať 10-15 min tak rozmýšľam nad tou soľnou lampou na elektriku a dala by som mu ju do detskej izby a na noc je zalpla aby to dýchal len neviem či celú noc alebo stačí na pár hodín . Nemáte s tým niektorá skúsenosť. Ďakujem za rady prajem pekný dň 🙂

bamb27
24. máj 2013

@monika1001 ja mam solnu lampu, so svieckou, zazinam kazdy vecer ked zaspi, taky zvyk, maprijemne tlmene svetlo, malo by to troska preionizovat vzduch, ale nurcite to nespravi tak velky efekt, ze by pomohlo na take problemy ako mate vy,,,, to urcite nie, ale je to prijemne svetlo, nepokazis tym nic,,,, skor si myslim ze tvojmu malemu by pomohlo uplne vylucenie mlieka a mliecnych vyrobkov zo stravy,,, ale to je toto je tema o inom

mummy01
24. máj 2013

@monika1001 mam syna s rovnakymi problemamy a urcite kup kompresorovy inhalator-naozaj neobanujes.My sme kupili tuto zimu a zo vsetkych laryngitid sa dostal ovela rychlejsie a nemal vobec komplikacie ktore predtym maval-ziaden zapal priedusiek a pluc.Ked ma akutny problem inhalujeme ventolin sirup,je to lepsie ako sprej a inak preventivne vincentku.Inak ako ste sa dostali k plucnemu? Poslala vas pediatricka?

monika1001
autor
25. máj 2013

Milieko malému nedávam dávam mu ryžový nápoj no ale jogurty , maslo, syr to ano myslýš že by som to mala vylúčiť úplne a co mu potom dám ked on má jogurtíky a syr rád ☹ ☹ . Ano k pľúcnemu nás poslala pediatrička na moju žiadosť keď sa to stále dookola opakovalo pri poslednej návšteve som sa na ten inhalátor pľúcneho pýtala povedal že ak sa to bude ešte opakovať predpíše nám ho vraj mám na to nárok tú vincentku inhalujete preventívne aj ked malý nekašle?

beruska9561
9. jún 2013

my sme tiež kúpili soľnú lampu, dcéra mala opakovane x-krát do roka husté zelené soplíky, sťažene v noci dýchala, odsávať sme mohli každých 5 minút, taká bola zahlienená, no neviem posúdiť, či soľná lampa pomohla, aj keď sme ňou pravidelne večer 2-3hodinky svietili. s určitosťou ale viem, že až po vybratí nosných mandlí soplíky a zákerné bacily v nose nepoznáme. predtým som skúšala asi všetko možné na báze prírodnej medicíny len aby sme každé prechladnutie čo najľahšie zvládli, no napriek mojej snahe sme zakaždým bojovali 2-3 týždne so zelenými sopliskami a bacilmi, až nás nakoniec čakali rovno dve operácie, nosnej mandle a drenáž uší. na tvojom mieste by som určite skúsila ten inhalátor, moja sestra robila na pľúcnom oddelení a veľmi si ho chválila, všeobecne aj medzi lekármi sú naň dosť pozitívne ohlasy. neviem, či je soľná lampa až tak účinná ako sa uvádza v popisoch.

stanusa999
11. jún 2013

@beruska9561 Ahoj, mam so 4,5 rocnou dcerou podobny problem ako vy :( huste zelene sopliska, ktore nam zatekaju a z toho kasel....aj 3 tyzdne mozme davat rozne sirupy a nic....teraz jej boli nasadene uz druhe atb...tie doberiem a chcem navstevovat solnu jaskynu...No k tej mandli sa chcem opytat...boli sme na krcnom a krcna sa nezmienila o nejakej zvacsenej mandli(teda len ze je trosku zvacsena, co je asi pri nadche normalne) ziadne extremne zvacsenie....znamena to, ze nie je dovod mandlu vyberat?aj ked ma tie sople raz mesacne a to aj 3 tyzdne?cize skoro vkuse? ☹ vdaka za odpoved

stanusa999
11. jún 2013

@monika1001 My sa chystame navstevovat solnu jaskynu, treba to na zaciatku robit dost casto, ale aspon nie je od nas tak daleko a vstup je relativne lacny...myslim, ze to pomoze viac ako solna lampa...

sln1ecko2
26. aug 2013

Prepacte ze som mimo tému, ale možno by mala niektora zaujem. Je tu možnosť zorganizovať 6 mesačný kurz Domácej homeopatie (vždy jeden víkend v mesiaci). Semináre by prednášala Dr. Jana Kolenová. Nakoľko tento kurz prebieha len v Košiciach, tak som sa skontaktovala s pani doktorkou a navrhla mi, že ak sa nazbiera 15-18 účastníkov, kurz by vedela urobiť aj v Banskej Bystrici. Bližšie informácie o obsahu kurzu nájdete na jej stránke http://www.homeopat-kurzy.sk/Terminy.html, alebo keď si dáte do vyhľadávača Dr. Jana Kolenová, Kurz domácej homeopatie. Je nás už zhruba 5-6 mamičiek, ten kto vie o čom je homeopatie a mal by záujem sa naučiť jej základy a vedieť ju aplikovať aj v domácom prostredí tak mi napíšte. Pekný deň všetkým