Pomôžu bylinky na uzol v štítnej žľaze?

danielkadandy
2. jan 2023

Mam 20 rokov autoimunitu stitnej a beriem euthyrox.Posledne tri roky mam aj maly uzlik .Da sa podporit uzdravenie stitnej resp.aby mi zmizol uzlik za pomoci byliniek,tinktur, obkladov?
Su nejake skusenosti s tym u niekoho?
A nechcem homeopatika ani ziadne tieto alternativne smery...iba cisto bylinky a mozno take prirodzene rady ako zlepsit zivotny styl.dakujem

doriiis
2. jan 2023

Či pomôžu o tom pochybujem.A určite vieš že je to len uzol? Nikto nevie,či je to len uzol,kým to nejde pod noz a nepozrú sa na to.Aj ja som mala uzol,ale mohol to byť kľudne aj nádor.Neriskla by som čakanie a dala si to vybrať čím skor

gemerka17
2. jan 2023

Podľa lekárov nie je možné uzol zmenšiť. To je ich oficiálne stanovisko. Treba si naštudovať zahraničné skupiny a sú tam ľudia čo sa im podarilo uzol zmenšiť. Každému pomohlo niečo iné. Je to výkrik do tmy, ale za pokus nič nedáš. Len ta to stojí veľa hodín čítania a študovala a potom dlhý čas skúšania. Dnes má uzliky na štitnej zlaze každý druhy a len minimum je rakovinových. Netreba sa plasit. Stitna zlaza je dôležitá a netreba ju vyberať zbytocne.

kp7333
2. jan 2023

@danielkadandy uzol v stitnej mam uz vyse 20 rokov, som sledovana. Pri kazdom (aj miernom) zvacseni mi endokrinologicka spravi punkciu, cim sa uzol zmensi a zaroven posle odobranu vzorku pre istotu na rozbor.

danielkadandy
autor
2. jan 2023

@doriiis vraj do centimetra sa len sleduje...mne ho len sleduje

doriiis
2. jan 2023

@danielkadandy ....je to možné.Mne ho sledovali dva roky,lebo dva roky som nemohla pod noz.Potom mi ho vybrali.Bola som kludnejsia,keď mi ho vybrali....lebo bolo 100% že to je len uzol

danielkadandy
autor
2. jan 2023

@doriiis a aky bol velky ze ho vybrali?

danielkadandy
autor
2. jan 2023

@doriiis ak vedia na 100 percent ze je to len uzol museli vyberat? Lebo som nepocula zeby len uzol vyberali....zvyknu polku alebo aj celu stitnu vyberat

doriiis
2. jan 2023

@danielkadandy ...nepamätám si veľkosť.Bolo to pred šiestimi rokmi.Ano,vybrali spolu s uzlom aj pravú stranu štítnej žľazy.Kebyze je to nádor,berú automaticky celú.Tak neviem,či by vybrali,kebyže to sama nenavrhnem.Im to môže byť jedno.Ja som ale mala strach,či to nie je horšie ako uzol.

gemerka17
2. jan 2023

@danielkadandy ja mam 2 uzly na pravej strane obe vo veľkosti 1,5 cm plus. Treba to sledovať. Niektorí by vyberali rad radom všetko. Ale dnes sa už uplatňuje iný prístup a radšej čakajú, lebo bez štítnej žľazy to nie je nič moc a dosť ľudom len začali problémy po operácii. Preto sa už upušťa od operácii.

danielkadandy
autor
2. jan 2023

@gemerka17 hej preto by som radsej podporit uzdravenie stitnej pomocou byliniek mapr...vraj kloktat lipkavec je fajn ...chcem skusit...ale mozno aj konkretnu skusenost inych by som rada pocula

gemerka17
2. jan 2023

@danielkadandy je toho dosť, aj tu na MK v skupine stitna zlaza, na FB je slovensko - Česká skupina, na FB je aj dosť anglických skupin, ja som to cele prešla, každý mal niečo ine skúšal. Toto ide dosť ťažko nejako lepšie zvrátiť ale nie je to nemožné. Musíš sama všetko naštudovať a rozhodneš sa čo z toho vyskusas.

iveetta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz