Pigmentové znamienko

liena21
4. júl 2018

Dcéra ma dosť veľke vrodenené pigmentové znamienko na tvári. Máte niektorá s tým skúsenosti? V akom veku by sa to dalo odstránit a akým spôsobom.

mm2008
4. júl 2018

najlepšie konzultovať s lekárom...

kittykat22
4. júl 2018

@liena21 musíš za plastickým chirurgom v dermatologií a plastickej chirurgii. Ja som chcela odstrániť 2 vačšie znamienka a povedali mi, že nie. že je to na blbom mieste a ostane mi tam veľká jazva a bude to vypadať ešte horšie. Skúsila som 3 rôzne kliniky a ani na jednej som neuspela. Bola som v predstave, že dnes sa dá spraviť všetko 😀

liena21
autor
4. júl 2018

@kittykat22 Ja si to este stale myslim ze dnes sa da vsetko. Ake je to miesto ak mozem vediet?

liena21
autor
4. júl 2018

@mm2008 Uz som bola. Zatial sa to len sleduje.

kittykat22
5. júl 2018

@liena21 dať sa dá, určite, ale ak doktor nemá súdnosť a spravý prácu aj za cenu zlého výsledku, len aby zarobil. Mám ich vzadu na tvári - od ucha smerom k brade a lícu. Sú 3 - širšie ale ploché.

penelope11
5. júl 2018

Teraz na leto by som to isto neriesila. Do zimy uvidite, co sa bude znamienko vyvijat a ked tak, das jej ho proste vybrat. Osobne si myslim, cim v nizsom veku, tak tym lepsie

liena21
autor
5. júl 2018

@penelope11 To si osobne myslim aj ja. Lenze lekar tvrdi az ked sa prestane vyvijat cca 18 rokov. To sa mi zda prehnane.

liena21
autor
5. júl 2018

@kittykat22 Aj dcera to ma od ucha smerom k brade. Zatial ma jedno cca 1.5× 2 cm.

penelope11
5. júl 2018

@liena21 tak pokial by sa to nejako pomenilo to znamienko, tak myslim, ze nebude tvrdit, ze vyckat do osemnastky 😉

liena21
autor
5. júl 2018

@penelope11 myslim, ze zatial je to rovnake. Len sa mi zda, ze rastie s nou.

kittykat22
5. júl 2018

@liena21 ja si myslim, ze doktor do toho nechce patlat lebo to je esteticky zakrok - nie zdravotny. Ma 16 rokov, a ty ju hrotis do odstranenia znamienka zbytocne. Musis si aj uvedomit, ze jej ostane jazva - vacsia ako znamienko. Moze sa kludne stat ze 2x taka velka - vypaluje a vyrezava sa s lemom. Ja mam vybrane znamienko na brade a mam tam jazvu - je to vidiet, a vzdy to vidiet bude. Na chrbte sa mi jazva otvorila a mam tam 3x vacsiu jazvu 😠 ako znamienko - museli mi ho vyberat. Pokial nemusis, tak by som nenechavala rezat do tvare, ono to totiz jazvy moc nejde opravit.

liena21
autor
5. júl 2018

@kittykat22 nepisala som, ze jej to idem dat odstranit, pytala som sa skor na moznosti. Myslela som tym skor laser. Ale neviem ake znamienka sa nim odstranuju. A dcera nema 16 rokov.

kittykat22
6. júl 2018

@liena21 ale laser a noz je to iste - tiez sa to odstranuje s lemom - odpaluje sa trosku sirsie. Ak sa sije, jazva sa moze otvorit rovnako - pri malych znamienkach sa nesije - nechava sa a jazva je maly svetly kruh na pokozke. Laserom sa odstranuju ako vypukle, tak ploche znamienka - ostava po vypaleni jazva - je to odpalovanie masa. Skalpel sa pouziva pri vacsich znamienkach - pretoze sa reze hlbsie - aby sa mohli spravit stehy, alebo pri znamienkach kde je podozrenie na rakovinu, pretoze sa odosielaju na histologiu. Hojenie je 2-4 tyzdne, niektore su bolestive a hodne krvacaju, niektore nie. Zalezi kde su ulozene, a aky je tam pohyb pokozky.

liena21
autor
6. júl 2018

@kittykat22 dakujem za objasnenie.

tempera
29. aug 2018

@liena21 my máme. Ideme teraz na plastiku. Napis súkromnú spravu