Neutropénia - nemá jeden typ bielych krviniek

lejka22
27. dec 2018

Dobry den mamicky stretla sa uz z vas nejaka s touto chorobou?? Za kazde info dakujem

malinajahoda
27. dec 2018

@lejka22 moja malá mala neutropeniu po 6 chorobe.

lejka22
autor
27. dec 2018

@malinajahoda a ako ste to prosim vas riesili akcja ste dopadli.. Mi sme stale wste v nemocnici doatava faktory ale zatial nic ☹

malinajahoda
27. dec 2018

@lejka22 my sme asi mali ľahšiu formu. V nemocnici dostávala infúzie a keď nás pustili domov, tak len vitamíny týždeň žiadne vychádzky. Po mesiaci sa to ako tak dalo do normálu. Potom zas stúpli krvné doštičky. A vám co sa stalo?

lejka22
autor
27. dec 2018

Ona nepriberala... Po 3tyzdnoch jej vzala dr. Krv na crp a mala velmi vysoke nad 100 plus vyrazky a zadok sa zapalil tak ze mala von sliznice takze sme sli rychlo do nemocnici... Este sme tu stale uz dva tyzdne... Podavali infuzie antibiotika.. Crp klesa zadok uz ok... Len tie biele krvinky vraj nema.. Zistuje sa ci to ma vrodene.. Ale genet. Testy este len budu robit po novom roku.. Pichaju jej teraz injekcie tzv. Faktor.. Na podporu biel. Krviniek.. No tak cakame.. Je to hrozne uz je cela dopichana a stale nic.. Vraj je to neutropenia slaba imunita a jedze nema tie krvinky telo sa nevie branit... No neviem co bude dalej... Kebyze sa aspon tie injekcie ujmu.. Pichala by som ich aj ja doma uz asi navzdy podla vysledkov... Velmi sa bojim.. 1x som sa s tym stretla.. Neprajem nikomu ☹

lejka22
autor
27. dec 2018

A ako dlho ste boli v nemicnici vy?

malinajahoda
27. dec 2018

@lejka22 my sme bi len 3 dni, lebo dcérka mala vysokú horúčku, dehydrovana. Vtedy sa ešte nevedeli, že sa vyhadze a bude to tá 6 choroba. Áno, aj nám tak povedali, že je to vlastne oslabená imunita. Preto aj ten týždeň sme ani len von nemohli ísť. Tak ale u vás je to o inom 😟. A vôbec viete nejakú diagnózu? Ci až po Novom roku? A ten zadok z čoho mala zapálený? Sliznica von? Preboha.

lejka22
autor
27. dec 2018

No veruze mi budeme asi o inom ako vy... Zadok no s toho ze telosa nevie benit proti bakteriam vraj lebo nema tie biele krvinky... Zajtra cakame na vysledky tak pevne verim ze budu o nieco lepsie uz

malinajahoda
27. dec 2018

@lejka22 ako dlho ste tam už? Tie 3 týždne? Dcérka koľko má?

lejka22
autor
31. dec 2018

@malinajahoda ano 3tyz..dcera ma mesiac a pol

malinajahoda
31. dec 2018

@lejka22 ako sa vám darí? Výsledky ako dopadli?

lejka22
autor
31. dec 2018

@malinajahoda zatial ziadne vysledky ostavame tu aj na silvestra zajtra jej budu brat krv tal sa uvidi co bude v krvnom obraze

malinajahoda
1. jan 2019

@lejka22 prajem tebe aj malinkej hlavne veľa zdravíčka. Nech sa vám polepší v Novom roku. Želám vám to zo ♥️.
Krvný obraz ako dopadol? Antibiotiká ešte beriete?