Na čo používate propolis?

20. feb 2023

Čo robíte s propolisom, na čo ho použivate? Mam pár fľaštičiek

vikss1
20. feb 2023

Tak toto by aj mna zaujimalo, dostala som ho spolu s medom a balzamom na pery, tie som uz minula, ale toto netusim naco mozem realne vyuzit🙂

malebiele
20. feb 2023

@vikss1 napriklad naliat trochu propolisu na kocku cukru a zjest, vyborne pri boleni zaludka, paleni zahy, ale taktiez aj pri bolestiach hrdla, nechat rozpustit v ustach 🙂 propolis je aj fajn ako dezinfekcia na drobne rany, nam ako detom tym vzdy potierali ranu (samozrejme nie otvorenu) pre lepsie hojenie 🙂

anonymnasnazilka
20. feb 2023

ja ho pouzivam na vsetko. na ranky okolo nechtov, na afty, kutiky na ustach.. raz som mala krvavy otlak na nohe, zahojil sa za par dni. len som si ho potierala s propolisom.. a v spreji propolis pouzivame na bolave hrdlo 🙂

lucka_ke
20. feb 2023

keď mal syn kiahne potierala som propolisovou tinktúrou, inak nepoužívam

nika_val
20. feb 2023

Afty v ustach, na akné rychlejšie sa zahojí, a pri bolesti hrdla dat do vody a kloktať🙂

gertrudaosem
20. feb 2023

Dá sa vyguglit na čo je dobrý. Ja na rany ako dezinfekciu a na ďasno.

martinka13
20. feb 2023

Minulý týždeň sme dávali dcére na zapálené ďasno

misickaa4
8. mar 2023

@anonymnasnazilka dobry den, z kadial beriete dobry/kvalitny propolis?
Vdaka

autor
8. mar 2023

@misickaa4 priamo od včelarov

anonymnasnazilka
9. mar 2023

@misickaa4 dobry den, v Senci na trznici predava jeden vcelar. alebo stranka Vcelico na facebooku, to su tiez poctivi vcelari 🙂

simca06022011
9. mar 2023

Vygoogli. Hlavne pozor s tými zubami a dasnami:D jedna farbí zuby, ale sliznicu vie fajne podrazdit neriedeny. Napr pri poškodením dasne je na nezaplatenie, na tyčinku a natrieť. Alebo na herpes. Podľa mňa rany musí veľmi stípat. Ale napr na obrie akné je fajn, tiež iba lokálne samozrejme. Netreba zabúdať ze je to v prvom rade alkohol. Dezinfikuje.