Máte skúsenosti s More Milk Plus?

yngrydka
21. máj 2011

Ahojte mate skusenosti s MORE MILK PLUS alebo s homeopatikami???

tamoulik
21. máj 2011

Ahoj, obsahuje sice senovku, ale nie v dostatocnom mnozstve a kedze najlepsia je kombinacia senovky a benediktu spolu, tak sa najviac odporucaju tieto dve bylinky v cistom zlozeni a spolu. Ale ani More milk plus asi neuskodi...osobne mi Ricinus 5 (homeopatikum) nikdy nezaberal...

dugyna
21. máj 2011

nevsadila by som moc na reklamovane komercne vyrobky ale na osvedcenu silu byliniek...feniklovy cajik s anizom,alebo caj so senovky a benediktu..a majoran,rasca. a pripadne preparyta ako molium alebo costi.

kvojtanikova
21. máj 2011

ahoj, ja mam vybornu skusenost s Ricinus Communis 5CH, ozaj sa mi mlieko tak rozbehlo ze som sa az zobudila v mokrej koseli a posteli. Ucinok bol do 24h-48h a stoji to par eur (asi 4E) takze ja by som to na tvojom mieste isto skusila.

elinka27
21. máj 2011

ahoj, no mne ricinus moc nepomohol, ani more milk plus ani nijake "babske recepty" ako pise @dugyna senovka,benedikt a mne velmi pomohlo volnopredaje Motilium, davala som si 2-3x denne asi tak tyzden -dva podla situacie, nieje zasa dobre to riesit tatko dlhodobo, ak sa mozem opytat mas nejaky problem s dojcenim?

@pink_lady prosim ta zmen toto na diskusiu

ivett1
21. máj 2011

ahoj...mne tiez zabralo homeopatikum ricinus communis 5ch (su to take malicke gulicky....)...len pozor, je este rinus communis 15 ch (30 ch) na znizenie tvorby mlieka...tak, ak sa rozhodnes vyskusat tieto gulicky, radsej si priamo pytaj na na podporu tvorby mlieka 🙂 ...drzim palce 😉
ale mozno aj tu bude nieco k homeopatikam?...skus...
https://www.modrykonik.sk/forum/laktacna-poradna/ako-zvysit-produkciu-materskeho-mlieka-2/

31majka12
12. okt 2011

ak mozem prispiet tak momentalne uzivam tobolky benedikta lekarskeho a senovky greckej...a momentalne som na 8 dni uzivania a musim povedat ze mam omnoho viac mlieka ako ked som ich nebrala .
Akurat na zaciatku mna a aj malickeho trosku potrapila zelena stolica ale to bolo len ten prvy den uzivania.
tie tobolky su sice hnusne ale dobre...odporucam aj dalej 🙂

natali7478
20. okt 2011

my sme isli tiez radsej do cistej senovky ako do more milk. berieme k tomu aj benedikt ale ako tinkturu. mliecka mame dost. este si aj odsavam. isli sme zo 120 ml dolu na 0ml. to je najpodstatnejsie asi. takisto si robim vajickovu polievku - kde je rasca. pijeme feniklovy cajik a aj caj pre dojciace matky.

bambulkaj1
15. nov 2011

pre 31majka12: ako dlho užívaš senovku a benedikt? ja už 8 týždňov, ale chcela by som to skúsiť aj bez nich..poradila ti laktačná, ako dlho ich treba užívať? ďakujem

strapco13
15. nov 2011

@bambulkaj1 postupne znizuj davku a uvidis..pokial pije dieta efektovne mala by sa udrzat doterajsia tvorba 😉

marikac
22. nov 2011

@strapco13 ty si laktacna poradkyna? mozem mat otazocku na teba?

strapco13
22. nov 2011

@marikac hej som laktacna poradkyna..kludne sa pytaj 😉

marikac
22. nov 2011

@strapco13 premyslala som nad kupou more milk, pretoze rada by som zvysila produkciu svojho mliecka. Dospela som k zaveru ,ze ho mam malo a zacali sme prikrmovat nutrilonom 1 , je to uz vyse tyzdna. Zacalo to tym,ze mala sa na prsniku jedovala, plakala, prisavala a znova odpajala a toto robila dokola,vratane velmi hlucneho placu. Ked som sa snazila nieco vytlacit z prsnika iba na bradavku,vela krat nic nevyslo.
Zo zaciatku mala dcerka silnu zltacku (uz nas mali hospitalizovat),pribrala iba 60g za tyzden,co je zalostne malo....neskor mi s dojcenim pomohla svagrina-dojcila ju svojim mliekom (ma 6 mes. dceru,ktoru tiez dojci) vtedy pribrala 200g za 4 dni (dojcila ju iba 4 krat, inak vzdy ja) ale od tohto casu , ked zltacka pominula a malinka sa dozadovala papkat aj castejsie ako kazde 2-3 hodiny, videla som na nej,ze bud z prsnika nevytiahne nic,alebo nevladze. Potom nasledovalo to,co som opisala na zaciatku.
Nevedeli sme si dat rady, plakala ona, plakala som ja, tak sme kupili umele mlieko. Od toho casu ju dokrmujem skoro za kazdy dojcenim. Lebo opakuje sa ta situacia zakazdym. Iba v noci jedno dojcenie nedokrmujeme, to spinka potom 1,5-2 hodiny.
Kym som iba dojcila, tak mala stolicu 4-5 krat denne, teraz ma iba jednu , aj to jej musime pomoct rurkou, lebo ma velke krce.
Rada by som umele mlieko uplne vynechala a chcela zvysit produkciu svojho....uz ked mam ten pocit, ale nemusi byt spravny.......vraj ked sa babatko zle prisava, znizi sa produkcia mliecka...uz v nemocnici som zle prikladala, pretoze sestricky nemali vela casu venovat sa kazdemu samostatne a urobili sa mi ragady(nevravim o bolesti bradaviek)...tie ragady neskor zmizli. Techniku prikladania som upravila az po vyse tyzdni a pol na radu lakt.poradkyne.
Ludove recepty,ako tmave pivo, ci pitie melty, zaprazenych polievok,caje pre dojc.matky, vela vody, homeopatika...na mne nic neucinkuje.
Mam na dojcenie uz zabudnut? alebo snazit sa este nieco s tym urobit? snad som bola zrozumitelna...ak nie co ti nie je jasne,rada vysvetlim. Dakujem za akekolvek rady.

strapco13
22. nov 2011

@marikac urcite nevzdat dojcenie
neviem ako dokrmujes..ale najlepsie je cievkou na prsniku..lebo tak tvoje telo dostane signal, ze treba tvorit viac mliecka, lebo dietatjo stimuluje bradavky.,..akykolvek dokrm mimo prsnika ochudobnuje tvoje telo o tento signal
na zvysenie tvorby mliecka by som ti doprucila na predpis Costi http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/domper... ..moze predpisat hociktory lekar...je to ucinne /mam osobne vyskusane viacere veci/ alebo potom bylinky senovka grecka a benedikt lekarsky ..obsahuje ich aj more milk ale nie v dostatocnom mnozstve ako by si potrebovala a more milk su navyse dost drahe a obsahuju aj ine bylinky /napr fenikel...a ten moze, nemusi dieta nafukovat/
a skontaktuj sa s laktacnou osobne..pomoze ti s tou cievkou na prsku ..nie je to tazke ale na zaciatok je lepsie ked to niekto ukaze a pomoze ti zohnat bylinky
predpokladam, ze ked uz si bola s laktacnou tak uz vies kedy dieta pije a kedy si nenutritivne dudka, ze vies ake je spravne prisatie a poloha

marikac
22. nov 2011

@strapco13
dokrmujem z flase avent, cumlik c.1 (doteraz bol c2,ale kym som zistila,ze existuju cumliky s prietokom, tak polovica mliecka vytekala vzdy z ustociek bokom)
laktacna poradkyna bola u mna doma, cievku mam....ale priznam sa, pouzila som ju iba dva krat, teda skoro tri, raz som ju zabudla otvorit 😀 😀 dokonca si dovolim tvrdit,ze vacsinu casu na prsniku dcera iba dudka a snazi sa urobit si z bradavky cumel....stale na nom zaspi....
tie bylinky som od laktacnej mala,ale asi som ju bud zle pochopila,alebo som mala malo byliniek....nechala mi ´6 ks senovky a 6 ks benediktu....3*3 denne,...ale my s muzom sme to pochopili 3*1 denne a mala som to na 6 dni....ako tak ratam, 3*3 denne, je vlastne 9 ks na den, a ja som ich mala iba 6 ks...
no matematika-veda 😀 ozaj neviem ako som to mala uzit...
dostat by som sa k tym bylinkam vedela, len to uzitie mi vrta hlavou.

strapco13
22. nov 2011

@marikac berie sa 3x3 denne /dostatocne budes nasytenna ucinnou latkou senovky ked budes vonat ako kari alebo seno 😅 / aj Costi sa berie 3x3 ..skus si zohnat na predpis ten, je fakt ucinny
a cievku, cievku, cievku..tak nebude spat nma prsku a bude sa tebe tvorit mlieko

marikac
22. nov 2011

@strapco13 kym som chodila raz tyzdenne na kontrolu zltacky s malou,robili mi skusku dojcenia 40,ml/1 prsnik....ale odvtedy sa to zmenilo podla mna. Doma nemam vahu,aby som si preverila kolko vypila a inak to neviem urobit.
Myslis,ze malinku moze boliet brusko z kombinacie moje mliecko+umele??
a co ta stolica, raz denne je v poriadku? aj to s tazkostami.
Moci pravidelne, kazdu plienku popišká.

strapco13
22. nov 2011

@marikac umele mliecko moze zapekat.
vazit pred a po nakojieni, cize skuska dojceia je na skodu viac dovody
z hladiska matky: ednak vazenie nemusi byt presne a teda sa moztre zbytocne vystresovat, jednak raz pije dieta viac lebo je hladne raz menej lebo je "len" smadne..cize ak s napije od smadu a teda odvazite malo tak sa zas zbytocne vystresuje a navyse dieta co je dojcene na poziadanie moze pit malo na jedno dojcenie, zato castejsie
z hladiska dietata: dieta ma ist na prsnik pri prvych znamkach hladu a po nadojceni by malo ostat pri matke, vychutnat si vzajomnu blizkost a pod..a namiesto toho ak date najprv na vahu..oddaluje tym dojcenie, dieta dostava spatne signal, ze sice davalo najavpo hlad ale ostalo to nepochopene a jedna k moze ho to vazenie natolko rozhodit ze sa bude hnevat a na prsko sa neprisaje a po nadojceni, kedy by ste si mali uzivat to krasne spojenie ho date na vahu...dieta ktore by mohlo po nadojceni krasne a slastne pri mamke zaspinkat je takto zbytocne zobudene a urcite sa mu to pacit nebude
pri dojcei je dolezite sledovat ci dieta pije alebo len dudka ..tzv. nenutritivne saje
nenutritivne satie..kratke plytke pohyby bradou ...je dolezite z hladiska rozvoja mozgovych funkcii dietatka a jednak pri nenutritivnom sani zlazy na dvorci prsnika analyzuju sliny babatka a tak dsavaju signal na tvorbu toho idealneho mliecka
pitie...velke pohyby braou, pricom ked brada maximalne poklesne tak vidite pauzu v pohybe brady..nachvilu sa brada zastavi a potom dieta prehltne...cim je ta pauza dlhsia, tym viac mliecka dieta prehltlo, cim viac je tych pauz tym viac dieta poije...toto treba pocas dojcenia sledovat..ci robi pauzy

marikac
22. nov 2011

😉 😉 😉 😵 @strapco13 dakujem zatial

kvietocek55
26. nov 2011

@strapco13 môžem sa aj ja niečo opýtať? mne malý posledné dni pri prsníku strašne vystrája.. stále cucká, odtiahne sa, potom zase cucká.. vypína sa mi a niekedy aj plače.. môže byť že mám málo mlieka? Fakt už neviem.. doteraz mi toto nerobil. Celkovo je dosť nepokojný celý deň, len by bol na rukách. :( Tie bylinky senovku a benedikt to si mám z toho robiť čaj? Alebo sú aj nejaké tobolky? To more milk sa mi zdá dosť drahé, aj keď som to už plánovala kúpiť.. ricinus mi veľmi nepomohol.. ďakujem 😒

strapco13
26. nov 2011

@kvietocek55 ked sa odtrhne strieka mlieko? robi to kazde kojenie? ak kazde tak kedy sa napapa? v spanku papa kludne? dudel pouzivas? http://dojcenie.wordpress.com/som-zufala/hnevan...
ale moze to byt aj zaciatok strajku http://dojcenie.wordpress.com/som-zufala/odmiet...
mlieka mozes mat malo ale aj vela...potrebujem vediet viac..preto tolko otazok,,skus viac opisat dojcenie
k bylinkam..su aj tobolky a je aj prasok..uzivanie praskovych foriem http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/ako-po...
a este je na podporu liek Costi na predpis alebo na volnopredaj Motilium..ide o tu istu ucinnu latku, ale volnopredajne vychadza draho, predpista moze ktory kolvek lekar

kvietocek55
27. nov 2011

@strapco13 no idem tento týždeň za svojim gynekológom tak ho poprosím nech mi to predpíše. Nerobí to úplne každé kojenie ale väčšinou. Keď sa odtrhne tak mlieko nestrieka, ale keď zatlačim tak čo to vyjde, tak ho kojím a stláčam prsník, ale to vydrží len chvíľu potom sa znova začne zlostiť. Zo začiatku som to mala práve tak, že mi mlieko tieklo prúdom a malý sa mi s ním až dusil.. Preto ešte rozmýšľam či si nezvykol na silný tok a sa mu nechce ťahať.. že keď netečie tak nechce.. v spánku papá celkom kľudne. Najviac mám pocit že sa naje asi na obed.. dudel nepoužívam vôbec, lebo ho absolútne odmieta. To isté fľaša.. nevypije mi ani moje odstriekané mlieko z fľaše.. akosi to nevie cucať. Takže mu nedávam ani čajík ani nič.. Len prsník. Idem popozerať tie linky čo si mi poslala.. ďakujem veľmi pekne 🙂

strapco13
27. nov 2011

@kvietocek55 no moze to byt potom pomalym tokom..stlacaj prsnik, striedaj prsniky a casto prikladaj...plus vyskusaj na podporu dojcenia nieco z toho co som doporucila /mam osobnu skusenost so vsetkym..najviac mi zabralo Costi..ale vzdy je to individualne
mudre dieta ze odmeta aj flasu aj dudel 😵

kvietocek55
27. nov 2011

@strapco13 no čo ti poviem.. 😀 vyberavý bude po mame svojej.. ach bože 🙂 ďakujem ešte raz za radu..

sisac
28. nov 2011

@yngrydka užívam 3x1 tabl.denne.Od začiatku sme mali problém zo zlým prisatím, mliečka bolo menej a menej. (A ragády ktoré sa hoja už 5 týzdnov). Po 3 týždnoch (prvá kontrola) nepribrala malinká nič ani gram. Laktačná poradkyna mi poradila tieto tabl. Detská lekárka zas Ricinus 5ch (ale ten som ani nepoužila). Mlieko sa rozbehlo 😀 ,teraz už tečie aj samo stačí, že malá zaplače. A odporúčam preštudovať stránky ktoré radila strapco13 je tam odpoved na každý problém o dojčení. Teda aspon ja som našla všetky.

vianne
12. dec 2011

ja som uzivala homeopatika na zvysenie laktacie riccinus 5ch skoro mesiac, ziaden vyrazny rozdiel som ale nezbadala. potom som skusala more milk plus, tvorba mlieka sa mi zvysila asi v pribehu 4-5tich dni, vyuzivala som polovicu balenia, toho mensieho. nebolo to nejake masivne zvysenie, dovtedy som dokrmovala asi 100 ml nutrilonu denne. asi o mesiac som ochorela, citila som sa uplne hrozne, ani som nevladala jest a pit, tak som si vtedy nasdila zvysok tabletiek, a sice sa mi viac mlieka tvorit nezacalo, ale aspon som on neprisla. popri tom samozrejme denne pijem caje na podporu kojenia.

adelakralova
10. jan 2012

Ahoj, ja mam tiez taky problem ako vacsina z vas. Mam 3,5 mesacneho chlapceka. Kriz uz bolo viacej. No teraz sa mi oneskorene spusta mliecko,niekedy to trva aj pat minut. Samozrejme,ze malemu sa to nepaci,lebo bol nauceny,ze mu od zaciatku tieklo prudom. A dalsia vec,ze sa mi znizila tvorba. Tiez chvilku taha,zacne sa odtahovat a vidi,ze uz musi viac krat potiahnut kym prehltne. Dnes som si isla dat predpisat costi k obvodnemu. Nooo to bolo. V ziadnom pripade mi to neda,ublizim sebe aj dietatku. Ze to je blbost a blaa. No citam o tom len pozitiva. A este aj laktacne poradkine odporucaju. Co vy na to???

beton
11. jan 2012

@adelakralova v prvom rade by bolo dobre vediet nieco viac o vasom dojceni. costi sa pouziva na zvysenie tvorby mlieka, lebo je to jeho vedlajsi ucinok. no v prvom rade je potrebne dbat na spravnu polohu a prisatie babatka
http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/spravn...
http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/kedy-b...
a dojcit cim castejsie a hlavne na poziadanie. neflaskovat, necumlikovat. ak tieto veci nefunguju ako by mali, tak ani costi ani more milk neurobi ziadny zazrak. Jednoducho treba zistit, ci sa tvorba naozaj znizila a ak ano, tak preco. opis blizsie vase dojcenie denne, nocne, cumliky, spravanie atd. urcite sa najde cesta aj pre teba :o))

elisskah
2. aug 2012

baby, ktore ste brali senovku praskovu alebo viete ako ju uzivat poradte. kolko denne jej mam zjest. kolko lyzic prasku a ako je najlepsie si to zarobit. a k tomu 3x denne caj z benediktu? ten mam vo forme byliniek. horkotazko som objavila prasok alebo semeno na nete a objednala. senovku v tabletkach bolo pre mna nemozne zohnat. ricinus velmi nezabera.

darina05
10. okt 2012

@sisac a ake tabletky berie pri dojceni ked sa smiem spitat aj j mam malo mlieka teraz som nasadila to more milk ale neviem ci toho maleho neboli brucho

jasmika
10. okt 2012

@yngrydka ahoj, ja som mala veľké problémy pri dojčení, moju dcérku na novorodeneckom sestričky vždy nakrmili nutrilonom ked sa zobudila a plakala a ked mi ju doniesli na krmenie tak spala... ja som dostala zápal na prsníky a mliečko išlo do hája.. ale bola som pevne rozhodnutá že dojčíť budem do roka a pol.. inú možnosť som neprijímala... už som mala taký stav že som dojčila iba večer.. skúšala som aj homeopatika-tie sa mi nezdá že by mi pomáhali, potom som mala sennovku grecku,ale je to taký hnus že som sa z toho povracala...no a nakoniec som skúsila to more millk plus... mám pocit že mi to dosť pomohlo... len minulý týždeň som predala zvyšné polbalenie čo mi ostalo... a nakoniec som do toho roka a pol aj dojčila... prvoradé je presvedčenie že to zvládnem...a idem cez všetky prekážky lebo viem že to dokážem... naši sa už so mňa smiali.. aj si mysleli že mi šibe..však už bolo jasné že kojiť nebudem asi.. ale som sa nevzdala 😀 aj ked ma veľmi mrzí že dcérka prišla o najdôležitejšie mliečko 😒 kolostrum pre tie blbý nutrilon 😠