Inhalovanie

nikolal
29. nov 2015

Ahojte, máme doma inhalátor a ja vôbec netuším, čo kedy dávať inhalovať. Čo dávať pri upchatom nose, čo pri tečúcich soplíkoch, aby sa zastavili a čo pri kašli, poraďte prosím.

nikolal
autor
29. nov 2015

alebo co dat na stiahnutie soplikov?

evka1247
29. nov 2015

mne poradila mudr že dávať vincentku aj to len keď odkašliava lebo keď kašle sucho tak bude ešte viac dráždiť

xevulax
29. nov 2015

NaCl- ked nepomoze, neublizi

nikolal
autor
29. nov 2015

@xevulax a ako si to namiesat? kolko vody a kolko morskej soli?

ena70
29. nov 2015

ja som bola s malým v nemocke kvôli bronchitídam a aj soplom 2x, tam inhaloval solný roztok a to mi aj poradili v nemocke. Treba si kúpit Natrium Chloratum - sú to ampulky, detská lekárka ti bez problémov napíše recept a do naliat do inhalátora. neviem aký typ máš ty, my máme Bodyform, tam sú také poháriky na to, a ešte sa vlieva destilovaná voda. každý typ je iný. predtým sme mali iný typ, tam na to bola nádobka, tam sme vliali rovno jednu ampulku a inhalovali. vždy keď mal zo soplov suchý dráždivý kašel. po 2-3 dnoch pekne odkašliaval a vyhli sme sa antibiotikám. dodnes tak robíme.
keď si kúpiš tieto ampulky, nemusíš nič riediť žiadnu vodu a sol.

jumama
29. nov 2015

Nasa pouzivala inhalator pri zapaloch pluc. Inhalovala vincentku, plus sme do nej pridavali ventolin, co nam lekar predpisal. V podstate to vzdy bolo na to, ze sa jej lepsie uvolnovali hlieny, aby sa zriedili a sli von, bud vysmrkanim alebo vykaslanim.

xevulax
29. nov 2015

@nikolal v lekarni kupis normalne flasu infuziovu, otvoris a das do inhalatora

nikolal
autor
29. nov 2015

@xevulax ako to opytam, to je na co?

xevulax
29. nov 2015

Normalne si pytaj infuziu chloridu sodneho- je to klasicka flasa bud sklenena alebo umela

nikolal
autor
29. nov 2015

@xevulax a to je na co dobre?

ena70
29. nov 2015

@nikolal to co ti pise xevulax to je to iste co som ti pisala ja...Natrium Chloratum - chlorid sodný, však to je solný roztok klasický.... chémiu si isto mala 🙂 🙂 akoby si inhalovala morskú vodu... a jeto dobré na sople, kašle proste infekty horných ciest dýchacích....

zuzik307
29. nov 2015

@nikolal vola sa to fyziologicky roztok...

ivanusko
28. jún 2016

Ahoj.... Ten inhalator kde dostat kupit?????potrebovala by som to aj ja.....pre mojho synceka....dakujem

lucinka37
8. dec 2018

@jumama prosim vas akym pomerom riedite ventolin? My zaciname, bolo nam predpisane 0.5ml... Neviek do kolko to mam zriediit

jumama
8. dec 2018

@lucinka37 to uz si neoamatam, to uz je par rockov. Ked aj bola chor apotom, tak predpisoval nam skor ventolin taky priamo s inhalatorom - rozprasovacom a maskou.