Homeopatiká uľahčujúce pôrod

bessdonna
13. dec 2022

ahojte.pomohli niekomu homeopatika na ulahcenie porodu?prave som si nejake objednala a chcem ich uzivat.potesilo by ma keby niekto napisal co a ako od kedy uzival.planujem pit aj caje.dovodom je,ze ma caka druhy porod a chcem pre to urobit viac.

mirko84
13. dec 2022

@bessdonna homeopatika ti pomozu na dobry pocit a prazdnu penazenku. Pre lepsi porod radsej chodit na gravidjogu, robit si masaz hradze, trenivat aniball a robit dychacie cvicenia. Caje su ok

bessdonna
autor
13. dec 2022

@mirko84 4ks som objednala.jednorazovo....3eur za kus,vydrzim raz😔aniball nemam,masaz nie,jogu cvicim,chodim na prechadzky a planujem pit malinik,alchemilku.tak snad aspon ten pocit,ze na sebe makam...

natalala
13. dec 2022

@bessdonna masaz hradze ti odporuci kazdy gynekolog, radsej by som sa sutredila na tvojom mieste na overene techniky a veci a nespoliehala sa, ze porod ulahcia homeopatika 🙈 rovnako su rozne predporodne pripravy, kt by ti mohli pridat na psychickej pohode

nique
13. dec 2022

nie, nepomohli.

olivierko229
13. dec 2022

@bessdonna ja som pila tiez caje, ci ale pomohli, tazko povedat. Co mne pomohlo, bolo toto: pri samotnom porode je pri kontrakcii velmi prospesne sustredit silu do ruk. Pride kontrakcia, silno zatnes ruky, napr. Do uteraka abo do manzelovych ruk 😄 a vedome nechas brusko, panvu volnu, bez stahov svalstva. Pretoze kontrakcia posuva babatko porodnymi cestami a ked zatiahnes svaly, ide sa tazsie 🙂 mozno od veci, ale za mna skvela vec, co nas na kurze naucili 🙂

dadka128
13. dec 2022

@bessdonna také nič ti nepomôže.. pre mňa ani aniball nie je najlepšia pomôcka... Pi čaj alechemilka malinník .. tiež ta masáž hrádze nie je na škodu, dychove cvičenia

mamamasama
13. dec 2022

Pouzivala som aniball. Ten pomohol asi najviac. Plus lanove semiacka, datle, malinik a ano, aj homeopatika. Porod bol skvely. Homeopatika mi pomohli aj s poporodnou depresiou. Za mna super.

stary_ujco
13. dec 2022

Homeopatika na uľahčenie pôrodu su druhá najspolahlivejsia vec. Hneď po homeopatikach na zabranenie počatia...

aalt
13. dec 2022

@bessdonna mna by zaujimalo, aka je v tych homeopatikach pouzita "ucinna" latka, teda co tam "nariedili". Kedze, co si pamatam, tak tam ma byt nieco, co sposobuje "rovnake" symptomy. Cize nieco, co sposobuje nieco ako porod? Homeopatika su inac samozrejme placebo cukriky. Drahe placebo cukriky.

bessdonna
autor
14. dec 2022

@olivierko229 dakujem.nepocula som este o tom.mne zas pri porode kazali opierat sa o postel v stoji a tancovat,ze tak nebude panva stuhnuta a babo sa posunie nizsie.brutalne to bolelo,za to velmi pomohlo.

bessdonna
autor
14. dec 2022

@aalt ja som ich v zivote neuzivala.v nemocnici nsm kazali tie na spustenie mlieka,ani to nepomohlo asi.ale vravim si co ked....tak som zvedava a zbieram skusenosti

bessdonna
autor
14. dec 2022

@mamamasama prave na depky a na strach pred porodom som si neobjednala.sranda ako keby som podcenovala tuto dusevnu cast.teraz som 33.0. od 34.0 mozem nieco z tych co spominas?ci radsej vsetko od 36.0?

mamamasama
14. dec 2022

@bessdonna mne velmi pomaha na strach Arnica. Ja som brala tieto.
Arnica montana – staci 2 tyzdne pred porodom
Caulophylum – počas pôrodu zabezpečuje rýchlejšie otváranie krčka maternice. Tiež sa odporúča podávať od prvej kontrakcie 1x za hodinu.​
Cimiciguga (Actea racemosa) – je možné striedať s Caulophylom v prípade silných, nepravidelných kontrakcií.
Pulsatilla – slúži úpravu kontrakcií ak sú stále slabé, chaotické, nemajú periodicitu, raz silnejšie, potom slabšie a pôrod nezačína.

bessdonna
autor
14. dec 2022

@mamamasama dakujem

mamamasama
14. dec 2022

@bessdonna zamalicko. Prajem ti krasny, bezbolestny a bezproblemovy porod 🥰