Homeopatiká Senovka a Benedikt

petra93
22. máj 2012

Ahojte. Chcem sa spytat ci niekto bral homeopatika Senovka grecka a benedikt lekarsky. Poradila mi to detska doktorka lebo mam dvojicky aby som ich ukojila a ked som pisala na mamilu kde ich predavaju tak ta pani mi odpisala ze su to strasne silne bilinky. Nemate s tym niekto skusenost? Neviem ci to skusit.

beton
22. máj 2012

@petra93 kvoli comu ti ich detska lekarka odporucala? napis konkretny problem, ktory mate. dvojicky sa daju ukojit v pohode aj bez byliniek, ale musi byt spravna technika prisatia, spravna poloha, dost caste dojcenie atd. co presne riesite? mozes aj IP, ak nie tu. dvojicky su moja parketa 🙂

beton
22. máj 2012

@petra93 kvoli comu ti ich detska lekarka odporucala? napis konkretny problem, ktory mate. dvojicky sa daju ukojit v pohode aj bez byliniek, ale musi byt spravna technika prisatia, spravna poloha, dost caste dojcenie atd. co presne riesite? mozes aj IP, ak nie tu. dvojicky su moja parketa 🙂

vejula
22. máj 2012

@petra93 spytaj sa na tomto fore www.forum.dojcenie.eu JE tam vela laktačnych poradkyn, poradia ti

simi251
22. máj 2012

@petra93 To nie su homeopatika ale phytoterapeutika. Su to kapsule na zvysenie tvorby mlieka. Vela mamickam sa osvedcili.

petra93
autor
22. máj 2012

@beton no zatial nemame problem len ze su velmi dobre a pri dvojickach ze aby som mala dost mlieka

beton
22. máj 2012

@petra93 dostatok mlieka si zabezpecis prikladanim, prikladanim, prikladanim a dojcenim na poziadanie, aj v noci. k tomu spravna technika prisatia dietatiek a mate to v suchu. zbytocne nasadzovat bylinky, ked problem nie je. oni nie su ani velmi chutne...by ti baby porozpravali. takze zbytocne ich brat nema zmysel. princip dojcenia je v tom, ze cim viac prikladas, tym viac mliecka sa tvori. telo krasne reaguje na dopyt. ved takto kedysi fungovali dojky, sirotince pre dojcata a pod. jedna zena odkojila naraz aj viac deti, lebo takto zenske telo funguje. len pozor na cumliky, flasky....nic z toho nedavaj, aby sa detickam nepokazilo prisatie a dokazali od teba naozaj efektivne pit. ak budes nieco potrebovat, ozvi sa, poriesime. zatial sa tes, ze je vsetko ok a ani nemysli na problemy, lebo deticky vsetko od teba preberaju a zbytocne ich znepokojis. bud rada, ze sa vam krasne dari, velmi drzim palce, lebo dojciacich mamiciek dvojiciek je ako safranu najma vdaka zneistovaniu mamiciek o dostatku mlieka a pod. drzte sa a ozvite sa.

petra93
autor
23. máj 2012

@beton dakujem, maleho som kojila 2 roky a teraz by som chcela aspon pol roka keby sa dalo, ale pekne sa prisaju a po 3 hodinach ich budim a v noci sa budia castejsie, aj priberaju zatial

gabika7706
23. máj 2012

@petra93 ja som uzivala senovku grecku vo forme prachu a benedikt lekarsky ako tinkturu - spolu. Tieto byliny obsahuju aj rozne vyrobky/pripravky v kapsuliach ale su tam urcite v mensich koncentraciach a stoji to nepomerne viac penazi...Nebadala som ziadne negativne ucinky na mna ci na maleho (u mna trosku zvysena chut do jedla - benediktom), inak len pozitiva, ja urcite odporucam 🙂

marikac
26. máj 2012

@petra93 ja som ich uzivala a uz som prestala,lebo nedojcim. Mam ich na predaj, ak by niekto potreboval.

elisskah
2. aug 2012

@gabika7706 ako si to uzivala ten prasok. ja som si to objednala a chcem vediet v akom mnozstve a ako to mam jest. benedikt mam vo forme bylin, z toho si budem robit caj.

gabika7706
2. aug 2012

@elisskah s tazkostami 😉 mala som senovku v prasku, mala by sa uzivat 3x2 polievkove lyzice (ak dobre pamatam), ale takto nasucho som to nezvladala, postupne som si nasla sposob, do coho to zamiesat (jogurtove mlieko a pod), aby som to "vypila" resp. "zjedla" 🙂 Existuju aj kapsule s cistou senovkou, ale cenovo je to o dost drahsie.

reisi
2. aug 2012

@petra93 ja som ich uzivala vo forme kapsul, kupovala som ich u laktacnej poradkyni, ktora mi pomahala riesit nepriberanie u syna. Uzivala som ich cca cez 3 mesiace. U mna sa vsak nekonalo ziadne zvysenie tvorby mm. Ono je to individualne.

elisskah
2. aug 2012

Diky Gabika. ja som to v tych kapsuliach nezohnala nikde ani na nete. toto bude moj posledny pokus, moja mala je uz na umelom a ja si odstrekujem, ale len malicko tam mam, strasne malicko. uz asi cicik naspät nezoberie, tak by som jej chcela aspon moje davat cez flasku. ricinus moc nezabera, teraz ho beriem.

lucyma1
5. aug 2012

Ahoj,tiez uzivam benedikt a senovku. Objednavam si ich emailom a do 24 hodin mi pride dobierka.

elisskah
6. aug 2012

a to skadial objednavas? ze tak rychlo ti to pride

hhenike
6. aug 2012

@elisskah ja som ich kupovala v tejto lekárni v kosiciach http://www.adonai.sk/ Skus tam zavolat, mozno by ti poslali aj postou....

lucyma1
6. aug 2012

@elisskah CAJOVNA U DOBREJ VILY, ZILINA.
vilakvetomila@gmail.com; cajovnaudobrejvily@gmail.com

mimi
23. sep 2012

chcem sa opytat, ci ma vyznam zacat brat benedikt alebo senovku, ked ma mala 6 mesiacov? Doteraz som ju dojcila, lenze som ochorela a dajako som stratila mliecko, respektive mam ho uz malo, tak neviem, ci sa mi laktacia este rozbehne.
@lucyma1 to mas nejake bylinky alebo kapsule? Mne v lekarni dali sypany caj benedikt, no neda sa to pit, take horke to je 😒

elisskah
23. sep 2012

@mimi to si asi este neskusila prasok senovky, ja som to nezvladala. raz ma tak naplo, ze som skoro kuchynu povracala. mala som jest 2 lyzice 3x denne, ale dokazala som zjest tak jednu lyzicu rano namiesto ranajok a potom som sa uz nemohla na to odhodlat cely den, bola to nocna mora pre mna. a smrdela som od toho paradne teda, lebo zevraj musis toho zjest tolko aby si vonala senovkou, moč aj pot. ked som s tym prestala, tak som este smrdela dalsich niekolko dni 😀 ten benedikt je med lizat oproti tomu. ak mas moznost, tak sozen si kapsule senovky, mne sa ich vtedy zohnat nepodarilo. ak sa ti malinka prisaje na prsnik este bez problemov a bude tahat ako predtym, tak to hadam vyznam ma. mne uz netahala dlhsie, chcela uz len flasu. chcela som odsavat, nedarilo sa mi, rucne som odstriekavala, ale nic moc, proste bez pravidelneho kojenia to neslo. predtym som skusila homepatika a ta senovka bol moj posledny pokus. ale bez kojenia to neslo. ale myslim, ze vybublinkovana vinea celkom pomaha asi, ked som ju vypila, tak som aj o trosku viac odstriekala.

bettypo
9. okt 2012

Ahojte,
baby vy ktoré sa v tom vyznáte neviete mi náhodou povedať ako dlho môžem užívať benedikt a senovku v kapsuliach v dávkovaní 3 x 3 z každého?
BTW Na príbalovom letáku sa uvádza že to nie je vhodné pre dojčiace matky
@strapco13

kali010
28. okt 2012

ahoj, s poradkynami z mamily mam iba vyborne skusenosti. A odkial si, zeby som Ti napisala konkretny mail na niektoru aby ti poradila s tvojimi problemami a davkovanim. 🙂

suuzi
25. nov 2012
Používateľ suuzi je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od suuzi.

ahojte, chcem len napisat, co som vygooglila, snad niekomu pomozem.
som v 30 tyzdni a "studujem" si akurat info o dojceni. tiez som presurfovala mamilu a docitala som sa o senovke.
caje sa mi ydaju neprakticke, tobolky/kapsule sa mi zdali drahe - nasla som banadikt + senovku ya 20 eur
http://www.utrochslnc.eshop-zdarma.cz/index.php?s=product&id=625

Kapusle sa maju uzivat
1. Senovka grécka ((fenugreek, řecké seno, Trigonella foenum-graecum) 3x denne 3 caps /1 caps 610 mg/
2. Benedikt lekársky (Cnicus benedictus ) 3 krát denne 3 kapsule /1 kapsula benediktu 500mg benediktu./

no googlila som na zahranicnych strankach, a nasla som lacnejsie🙂
senovka: http://www.iherb.com/Nature-s-Way-Fenugreek-Seed-620-mg-100-Vcaps/21429 100 caps, 1 caps: 620 mg/5,98 USD
benedikt: http://www.iherb.com/Nature-s-Way-Blessed-Thistle-Herb-100-Capsules/1817 100 caps/1 cpas : 390 mg/ 5,98 USD

naviac pri prvom nakupe zlava 4 USD po zadani kodu: ZUZ789

pripadne daju sa tiet kapsule kupit niekde na slovensku za porovnatelnu cenu?
rozmyslam, ze si ich vezmem rovno do porodnice a zacnem uzivat po porode, aby s amliecko co najskor rozbehlo...

lucka11123
12. feb 2013

@lucyma1
Ahoj,mne prave prisli kapsule,vies mi prosim napisat davkovanie?ako sa to ma uzivat? (Senovka a benedikt)

lucyma1
22. feb 2013

ahoj lucka, ja som to brala denne 3x3 z kazdeho. drzim palce. lucia

lu17
22. feb 2013

@lucka11123 Ja som uzivala 3 x 3 tbl asi týzden, potom som znizila davku na 2 x2 par dni a nakoniec 1 x 1 tbl asi 14 dni 🙂 Pomaha to 🙂 Tak drzim palce 🙂

vampgirl
25. feb 2013

Ahojte, keby mal niekto zaujem, predavam 4 balenia senovky a 4 balenia benediktu, ktore uz nepotrebujem. Ak mate zaujem, napiste mi do IP alebo pozrite do mojho bazaru. Kojeniu zdar 🙂

kacorkaanicka
18. mar 2013

Pripajam sa k mamickam, ktorym bylinky benedikt a senovka velmi pomohli. Davkovala som si denne 3x3 kapsule z kazdeho. Tiez sa mi zvysili balenia, ak by mal niekto zaujem. Cenu dam zvyhodnenu. Pozri moj bazar. Vela stastia pri mliecku🙂

siena7
16. apr 2013

@vampgirl ahoj, ak mas este senovku a benedikt, kupim po dve balenia z kazdej bylinky..dakujem

vampgirl
16. apr 2013

@siena7 prepac, vcera som vsetko predala...