Emetofóbia, strach z vracania

lexi245
30. máj 2019

Ahojte prosím vás kočky moja sestra má taký problém že trpí emetofóbiou- strach z vracania a z všetkého čo je s tým spojené. Naozaj už nevieme ako jej pomôcť snažíme sa ju dostať aj ku psychologičke ale ona odmieta. Máte s tým niekto skúsenosti ? Ako náhle cíti že by mala ísť zvracať začne sa triasť buší jej srdce ledva stojí na nohách. Vysvetľujeme jej a snažíme sa jej vsugerovať že to nič nieje že keď sa vyzvracia bude jej lepšie ale žiaľ bez úspechu. Za každú jednu radu budeme vďačne pekný deň 🙂

elistek13
30. máj 2019

@lexi245 tak nech sa vyhyba tomu, aby sa jej dalo zvracat, dietnejsie sa stravovat, pracovat na tom aby nestresovala 🙂 S fobiou jej psycholog nepomoze, kazdy sa niecoho boji, kamoska sa boji klaunov, ale seriozne strasne moc...

soldi
30. máj 2019

a ona nejako casto vracia? ja som za cely svoj zivot vracala 3 krat. a to mam 33 rokov. takze mi pride rozumnejsie vyhybat sa pricine vracania, nez riesit fobiu, co je ovela komplikovanejsie

lexi245
autor
30. máj 2019

Ona mala cez prednedávnom crevnu vyrozu a vracala viackrát po sebe a odvtedy to s ňou ide dole vodou.. strašne schudla má problém niečo zjesť dáva si na všetko pozor kedy čo sa kúpilo atd ..

soldi
30. máj 2019

@lexi245 tak v tom pripade je ozaj psycholog na mieste. obavam sa, ze nebude vo vasich silach jej pomoct ☹

lexi245
autor
30. máj 2019

@soldi áno tiež si to myslíme :( musíme ju nejako dostať k psychologovi lebo toto už presahuje hranice :/

martinka05
14. aug 2019

@lexi245 ahoj, ako ste dopadli, práve to riešim teraz s dcérou, napíšeš mi niečo viac do IP?

darina77
14. aug 2019

Aj ja mám fóbiu z vracania, nič čo sa tvári len trochu podozrivo nezjem. A zároveň sa bojím že niekto iný bude v mojej prítomnosti zvracať.

martinka05
14. aug 2019

@darina77 aj chudneš a berieš nejaké lieky? Navštevuješ psychológa? Môžeš aj IP ak nechceš tu.

lexi245
autor
14. aug 2019

@martinka05 ahoj napísala som správu 🙂

miminka123567
22. nov 2022

@lexi245
Ahoj ja emetofobiou trpim dlhé roky. Odvážila som sa ísť po toľkých rokoch na terapiu na kompletné vyriešenie. Doteraz som chodila aspoň k anielickarkam ktoré ma nabili energiou a pomohlo na toľko že idem teraz na terapiu 🙂