Často choré dvojročné dieťa - imunita

monikaken
28. okt 2017

Máte niekto overený nejaký výživový doplnok,...niečo na záchranu imunity u dvojročného dieťaťa? Je úplne na bode mrazu.

nelinka2009
28. okt 2017

Navstiv imunologa ten ti vie prefpisat lieky a neladuj do dietata zbytocnosti co zatazuju zivotne dolezite organy.

maca283
28. okt 2017

@monikaken ahoj ja odporucam just mas tam echynacinu tymian kupele vela pozri si ich stranku www.just.ska ak budes potrebovat poradiv viac napis ip

misinka26
28. okt 2017

Ihned smer imunolog... chodi dieta do skolky??? Moj maly zacal byt neunosne chory potom ako nastupil do jasli... riesili sme to zmenou jasli, imuno liecbou a lucivnou 😀

hettinka
28. okt 2017

@monikaken výživový doplnok - možno NAROSAN čučoriedkový od JUSTu by mohol zabrať
a inak, na budovanie imunity najviac zaberá otužovanie, žiadne bambušenie v štýle pančuchy, tielko už na jeseň, ak mrzne, radšej funkčné oblečenie. Čo najviac byť vonku, športovať, dať dieťa plávať... v lete more, ideálne tam, kde sú borovicové lesy (Chorvátsko) a čo najmenej liekov a umelých vitamínov

vedvieskto
28. okt 2017

@hettinka jj žiadne lieky, žiadna chémia, borovice sú topka, smrek je úplne na hovno, ešte fajn je CDS a hlavne nechodiť k lekárovi, oni ti nikdy nepomôžu a len tí zabijú dieťa, možno cesnak do ponožiek na noc a cibuľový vývar

pianina
28. okt 2017

My sme mali tiez oslabenu iminitu,a skoncili sme na imuno s histamin.inoleranciou.Teraz nam nasadili lieky na imunitu a vyzera,ze lepsie.

siska53
28. okt 2017

@monikaken
Ist k odbornikovi,nech zisti pricinu. A inak - hlivacek napr.
skuste inhalovat esencialne oleje - silice nam to dost pomahalo. Dokonca sme.nimi aj horucku znizili potieranim... Nadchu liecili tiez inhalovanim a potieranim. Ale.treba najst kvalitne.

A ak chodi do kolektivu,zvazila by som.ostat s nim.doma.

meluela
28. okt 2017

@monikaken imunolog a ostat doma

kikina84
28. okt 2017

@monikaken odporúčam plávanie, pravidelné ako prevencia,často vetrať, chodiť von ,hýbať sa a čerstvé šťavy ovocie a zelenina..nám toto pomohlo dosť..aj keď musím povedať že ono si tým musí asi každý prejsť..deti do tých 6 rokov sú z pravidla choré stále,možno na výnimky..nám to utalo ako malá dcéra 6 rokov..do vtedy sme boli chorí každý mesiac a teraz nebola už skoro rok vôbec..takže ono sa to časom upraví.. odporúčam aj laktobacily užívať preventívne.. najlepšie sú také ktoré sa udržujú v chladničke..sú síce drahšie ale imunita začina v črevách..a pokiaľ tam je bordel tak sa to prejaví aj inde..myslím že aj toto nám veľmi pomohlo od kedy to užívame..sto ľudí sto chutí..treba skúšať..držím palce ☺

deti95060810
28. okt 2017

@vedvieskto cesnak do ponožiek? Akú funkciu plní cesnak v ponožke? 😲 Počula som už kde čo, ale tak toto ešte nie....😕

ema234
30. okt 2017

@meluela ostat doma najhorsia vec

smoni
30. okt 2017

máte ip

bbbarunka
30. okt 2017

Imunológia ti povie. Nás mal napríklad alergiu na mliečnu bielkovinu, ktorá sa prejavovala len zlou imunitou.

meluela
30. okt 2017

@ema234 mas nejake argumenty pre tento nazor? Nam to odporucila imunologicka a v tom case nam to pomohlo, mohli sme aspon normalne zit. U nas ale okrem chorobnosti bola aj extremne zla adaptacia takze sme pre to mali o dovod viac. Ono imunita zreje jednak samotnym vekom dietata a zaroven aj kontaktom s infektami. Ked je toho uz prilis, ze je chora cela rodina a dieta znicene z liekov, nic ine ako ostat doma neostava.

meluela
30. okt 2017

@ema234 ostat doma som ale myslela mimo jasli/skolky, mozno sme sa zle pochopili ....

novana
30. okt 2017

@smoni, prečo ip? Aj druhé mamičky si chcú prečítať, čo na imunitu. Ešte stále ponúkaš výrobky firmy LR alebo už obchoduješ s niečim novým?

novana
30. okt 2017

@deti95060810, takú istú funkciu, ako aj v komore. Prispievateľka žartuje. 🙂

ema234
30. okt 2017

@meluela tak imunita sa buduje v kolektive, ja mam maleho casto choreho, ale teraz sa drzi, doktorka nam poradila imunoglukan, chodime stale von, ked ma nejaky kaslik tak mu davam domace sirupi. Vzdy bol chory tak po 2 tyzdnoch v skolke, teraz sa drzi 2 mesiace, takze pre mna uspech.

meluela
30. okt 2017

@ema234 nam nepomahali ani imunologicke lieky, resp. iba trochu .. a imunoglukan nepomohol ani nam dospelym, ja co som predtym nikdy nebyvala chora som zrazu bola vkuse nakapata, hrozne vyslachtene bacily maju v tych skolkach .. ale tak moj mal aj potvrdene testami poruchu imunity.

ema234
30. okt 2017

@meluela kazdy sme iny, niekomu zabere niekomu nie.

lubina
30. okt 2017

@monikaken ved u takeho maleho dietata sa ta imunita este len buduje. Co na to hovori lekar? Ja by som len tak hocico nedavala a nezatazovala detsky organizmus bez konzultacie s lekarom ...tiez som sa trapila s druhou dcerou celu skolku, ale ked konecne zacala chodit do skoly, byva chora iba obcas, nastastie 🙂

denisamarek
30. okt 2017

ja by som nedavala ziadnu chemiu.Myslim volne dostupne, co mamicky skusaju jedna radost. A uz vobec hlivacek, imunoglukan, kolostrum a podobne"osvedcene"pripravky. Skor by som isla do stravy. Kysla kapusta, rakytnik,....
A skuste sa pozriet na to, kolko cukrov denne zje vase dieta. Pribinaciky, buchty, croisanty, dzusy....

ema234
30. okt 2017

@denisamarek ten rakytnik ako nejaky sirup kupit alebo?

dai
30. okt 2017

@novana zial nie... precitaj si jej prispevky v inych temach... ona zial vyzera byt uplne mimo☹

novana
30. okt 2017

@dai, pozrela som pár príspevkov, nepripadá mi mimo... pod niektoré jej príspevky sa môžem smelo podpísať, a tie ostatné sú razenia rovnakého, ako v tejto diskusii, čiže si robí žarty.

dai
30. okt 2017

@novana tak mozno som ja narazila len na tie zarty... este som nic normalne od nej necitala☹

denisamarek
30. okt 2017

@ema234 ja mám aj sirup aj normálne plody rakytníka.

zuzkamargit
1. nov 2017

prirodna liecba je vzdy beh na dlhe trate. U nas zabrala hydroterapia, kupele s tymianovou esenciou. Syn ma 3,5 a za posledny rok a pol bol 1x seriozne chory. Inokedy to podchytim v uplnom zaciatku a vyviazne z toho max. s pardnovym soplikom

mily7
1. nov 2017

@zuzkamargit a co robíš ak sa smiem spýtať? Len kúpeľ s esenciou? Ďakujem

zuzkamargit
1. nov 2017

@mily7 nie, hned ako vidim prvy priznak natieram hrud a chrbat kremom, ked deti zaspia striekam do vzduchu sprej na uvolnenie dych.ciest a do aromalampy cez den kvapkam tiez esencialny olej. No a 2-3 krat do tyzdna pridam 1-2 kvapky esencie do kupela, to uplne staci 😉