Autizmus a alternatívna medicína

edcayce
22. okt 2014

Ahojte. Od roka a pol riesim s mojim syncekom podozrenie na autizmus. Zacalo sa to tym ze nekyval, neukazoval, prestal blabotat a presiel do svojej reci. Mali sme aj
obdobie ked sme s manzelom mali pocit ze nas nespoznava.
Odvtedy presiel rok a my sme sa posunuli. Syncek momentalne ukazuje - vsetko, opakuje slová /aj ked zatial skoro uplne chyba aktivne pouzivanie/,
chodi do skolky. No napriek tomu ako matka vidim ze je to "ine " dieta. Na poslednom vysetreni u detskej psp maly strasne zle spolupracoval, nechcel robit takmer ziadnu zo zadanych uloh, takze mi Dr. povedala - detsky autizmus.
My sme presli toho vela - homeopatia, cinska medicina, chodi k nam domov specialna pdg, ktora s malym pracuje a uci nas pracovat s nim.
Ja verim tomu ze sme tam kde sme aj vdaka alt. medicine, ale takisto verim tomu ze to moze byt este ovela lepsie.
Prosim napiste mi ake mate skusenosti, co ste vyskusali.
My sa najnovsie chystame este do naturopatickej poradne.
dakujem za vsetky reakcie 🙂

anuska74
23. okt 2014

ja len tolko , taká blbosť, že zle spolupracoval a na základe toho detský autizmus tak sa diagnostika autizmu určite nerobí.
Odborné vyšetrenie jedine v ANdreas, u Šedibovej, alebo Jánošíkovej.
Ak to nie je u dieťaťa ,úplne jasné, tak sa diagnoza skor ako v 3 rokoch nedáva.

hanka_april
23. okt 2014

mne hovorila sestranica - specialna pedagogicka, ktora pracuje v centre pre deti autisticke, alebo postihnute atd, ze autizmus je geneticka porucha (teda neviem, ci sa da liecit) a diagnostikuje sa v 3 rokoch, kedy si ma dieta uvedomit, ze "Samko ide cikat" = "JA idem cikat" a ked si neuvedomi to JA, tak to je autizmus.....ale inak skusenosti nemam a to co ty popisujes mi len pride, ze je divny a mojej sestry syn nerozpraval ani ho nebavili nijake aktivity asi do 3 rokov a je normalny, tak neviem.....

hanka_april
23. okt 2014

mozno skus v teme o autizme....

salome123
23. okt 2014

zevraj sa autizmus da vyliecit...

https://www.google.sk/search?q=gut+healing+auti...

zvlast ta Natasha Campbell sa tomu venuje

kkatka73
23. okt 2014

Autizmus sa neda liečiť, tak ako píše Hanka, naša dcerka zastala vo vývoji okolo druhého roku, od mala bola zlata , hrala sa , všetko ok a potom stopka, ide to s ňou pomaličky , ale niečo ju zabrzdilo a ťaha sa to s nami do teraz, už ma 12 ročkov. Pomohol nám veľmi Mudr. Kučera. Chodí pravidelne do PO do autistickej škôlky a robí vyšetrenie podobne EEG a potom opíše stav dieťaťa. Doporučuje liek Carnosine, dufam, že som to napiala dobre a Kikuš ho berie pravidelne už druhý rok. nie su to neurologické lieky ale vitamíny. Carnosin berú aj športovci a pod. Určite ma črty tiež autismu . Znamej syn to začal brať a a už robí pokroky začal rozpravat čo do teraz nerobil. neviem o nich nič nove už nie som s nimi v kontakte. držte sa

bonaqa2013
23. okt 2014

Najlepšie keby Vám diagnozu potvrdil, alebo vyvrátila lekárka v Trnave - Jánosíková. my sme tam boli a my autizmus nemáme - a tiež je iná. Poslala nás na Kramáre na genetiku a metaboliku. na metabolike niečo zistili. Berieme nejaké lieky a stav to troška zlepšil. A moja tiež nerozpráva - nepočuje, nosí ušné prístroje. dnes ideme dostať nové. určite navštív lekárku v Trnave. My sme sa po jej návšteve pohli dopredu.

lumajalu
23. okt 2014

Pozri stránku www.lecivacesta.cz nášmu chlapcovi tá pani doktorka veľmi pomohla.

edcayce
autor
26. okt 2014

Ahojte, chcem sem popridávať aj všetko čo sme absolvovali a pomohlo nám.
Mamičky, chcem sa opýtať, či nepozorujete na deťoch že niečo zlepšuje- zhoršuje ich správanie?
Mne zatiaľ do termínu vyšetrenia odporučila NATUROPATKA vysadiť to, čo má malý strašne rád - až akoby mal na to závislosť - u nás sú to miláčiky a MONTE 🙂

edcayce
autor
26. okt 2014

Este by som chcela napisat, ze nasho chlapceka som nedala zaockovat, verim tomu ze aj vdaka tomu sa budeme
stale posuvat vpred.
Neviem, maminky, nemate odsledovane ci sa priznaky autizmu zhorsili u deticiek po ockovani??

edcayce
autor
28. okt 2014

ahojte, tak mam prve " vysledky" po vysadeni milacikov a monte -maly je kludnejsi, pekne opakuje slova .
zaroven mu podavá codyceps, coriolus, a Little Sentinel-aj na doliecenie kasla a posilnenie imunity.

ferdinofa
23. nov 2014

Ahojte,máte skúsenosti s GFCF diétou,nám ju odporučil Mudr.Urge,na základe testov na peptidy.Nám sa zdá,že to zaberá,chceli by sme vyskúšať detoxikáciu organizmu,syn má F84,HFA,dakujem za rady,ahojte.

mirka304
2. dec 2014

Síce nemám osobnú skúsenosť s autizmom ale sú to poruchy metabolizmu a imunity.Skuste pozrieť stranku www.analyzavlasov.com rieši pomocou vyšetrenia z vlasov nápravu metabolizmu a imunity.Robia to lekári a biochemici.Je to zmenou stravy a výživy.Držím palce.

leeaa8
17. jan 2015

@edcayce ahoj, to su prosim nejake vitaminy, alebo kvapky, su na predpis... dakujem

zuzi2608
4. mar 2015

Dobrý den, vážení rodiče dětí s PAS,
jsem studentka 5. ročníku oboru Psychologie na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity, pracuji jako osobní asistentka v rámci organizace APLA-JM a píši diplomovou práci z oblasti autismu. Zabývám se faktory, které Vám, jako rodičům dětí s poruchou autistického spektra, pomáhají zvládat každodenní péči o Vaše dítě. Na základě zjištění z Vámi vyplněných dotazníků bych ráda tyto faktory identifikovala a navrhla možné postupy, jak je aktivně a efektivně podporovat, aby se zvýšila kvalita života rodičů dětí s PAS. Bohužel ne každá rodina se dokáže vyrovnat s postižením svého dítěte a proto si myslím, že data získaná z tohoto výzkumu mohou takovýmto rodinám pomoci. Sběr dat pro diplomovou práci je poměrně zdlouhavý proces a velice bych ocenila, kdybyste se zapojili. Proto Vás chci požádat, zda byste obětovali cca 30 minut svého času a vyplnili sadu dotazníků, který naleznete v odkazu níže.

Odkaz: http://goo.gl/forms/P2QsPbMNUa

Předem velice děkuji
Zuzana Lamserová